климатик Fujitsu ASY 12L

  • 5 134
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте, предстои ни да купуваме климатик. Трябва ни за най-вече за отопление през зимния сезон за гарсониера от около 40 кв.м /104 куб.м./ с източно изложение. Дограмата е ПВЦ, но друга изолация няма. Така че е важно да работи при много ниски темл. примерно до - 20 градуса.
Спрели сме се на инверторен - Fujitsu ASY 12L. Как мислите, дали ще може да топли ефективно в студовете? Също искам да попитам тих ли е, може ли да се спи спокойно когато е включен?


# 1
  • Мнения: 292
Здравейте, предстои ни да купуваме климатик. Трябва ни за най-вече за отопление през зимния сезон за гарсониера от около 40 кв.м /104 куб.м./ с източно изложение. Дограмата е ПВЦ, но друга изолация няма. Така че е важно да работи при много ниски темл. примерно до - 20 градуса.
Спрели сме се на инверторен - Fujitsu ASY 12L. Как мислите, дали ще може да топли ефективно в студовете? Също искам да попитам тих ли е, може ли да се спи спокойно когато е включен?



Моя е същия. Железен е - по-миналата зима работи и на -24 градуса без проблем. Доста е тих, има и тих режим. Жена ми спи на него без оплаквания, а тя спи доста леко.

# 2
  • Мнения: 500
Вкъщи сме с "Мидея",в магазина -също.Майка ми в тях е с "Келон",а в нейния магазин с "Нео".И от трите марки съм доволна!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние сменихме нашия Мидея с такъв Фуджицо.
Много е добър.
Топли повече от Мидеата-тя беше 18-ка,а този е 12ка.
Не е шумен,за разлика от предишния.

Много добър избор ще направиш. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 807
Скоро купихме Hitachi. Мисля, че е доста приличен! Имаше промоция и не мислех много. Когато оглеждахме - видяхме марката Carrier - американски /не бях ги чувала/, но се оказва, че и те са добри и бяха горе-долу на едни пари. Все пак предпочетохме Hitachi.

# 5
  • Мнения: 22 343
Японските климатици са перфектни, в къщи сме с три такива, в офиса отопляваме една доста голяма зала, за която казваха, че този климатик няма да се справи.
С конкретният модел не съм запозната, но в магазина би трябвало да ти кажат какъв е шума.
Казваш, че апартамента е гарсониера, но едва ли тези 40кв.м. са едно общо помещение.
Ако 2те стаи са една срещу друга, ок, няма да имаш проблем с отоплението и на двете с един климатик.

# 6
  • Мнения: 195
Цитат
Казваш, че апартамента е гарсониера, но едва ли тези 40кв.м. са едно общо помещение.
Ако 2те стаи са една срещу друга, ок, няма да имаш проблем с отоплението и на двете с един климатик.

Ами не може да се каже, че са едно общо помещение, но пък и няма врати и плътни стени, отворено е навсякъде /напр. от хола се минава към стаята и към кухненския бокс/. Затова си мисля, че един по-мощен климатик като този би свършил работа за площ от 40 квадрата.

BobyB, можеш ли да ми кажеш от коя фирма си взе климатика - стига да е в София де...  Laughing

Мерси предварително!

# 7
  • Мнения: 292
Цитат
Казваш, че апартамента е гарсониера, но едва ли тези 40кв.м. са едно общо помещение.
Ако 2те стаи са една срещу друга, ок, няма да имаш проблем с отоплението и на двете с един климатик.

Ами не може да се каже, че са едно общо помещение, но пък и няма врати и плътни стени, отворено е навсякъде /напр. от хола се минава към стаята и към кухненския бокс/. Затова си мисля, че един по-мощен климатик като този би свършил работа за площ от 40 квадрата.

BobyB, можеш ли да ми кажеш от коя фирма си взе климатика - стига да е в София де...  Laughing

Мерси предварително!

http://www.perfectclima.com/

# 8
в София  разгледайте на Булклима...предлагат GENERAL  Fujitsy....доста са добри японски....за вашето помещение бих ти препоръчала   ASH 12 LC или ASH 12 LD/PLAZMA  и двата модела са инвертори , което означава че ще имаш ниска консумация на ел. енергия и висока мошност на отопление влез в сайта им и разгледай...http://www.bulclima.com/.....http://bulclima.911.bg/a2/firm.asp? … y.php?company=582    ако имаш други питания....на среща съм

# 9
  • Мнения: 386
От 4 години сме с Fujitsy,и сме много ама много доволни.Миналата есен взехме още един но Панасоник,защото наши приятели бяха много доволни.Ами да си кажа честно Fujitsy е по-добър въпреки че е по-стар модел и е деветка,а Панасоника е дванейсетка.Даже момчето което го монтира каза че обикновено от Панасоник минавали на Fujitsy,а ние обратното.Ами след една зима ползване разбирам,че е бил прав.

# 10
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
ние имаме такъв и отопляваме помещение 40кв.м, справя се без проблем дори и в студовете на 2006г. Лятото го ползваме за охлаждане на целия апартамент като отваряме вратата към коридора и вратите на 2-те спални. Климатика е много тих изобщо не се чува.

# 11
  • Мнения: 195
Вече поръчахме, само че 14-ка. В понеделник ще дойдат да го монтират. Дано си заслужава парите!
Благодаря на всички, които писаха.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт