Как протече адаптацията в яслите при вас?

  • 563
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Мили мами казвайте,че откачам. Ходим на ясла вече 7-ми ден и ми е толко мъчно като го оставя. При вас колко време протече адаптацията? Хранеха ли се добре бебоците - моя неиска Cry И дали бихте го дали в сборна група само месец след очване и то в друга градина ( не че имам избар де) , но да чуя мнения. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 47 963
при нас:първите дни ужас, рев голям, не даваше да го пипнат лелите, даваха му да се храни сам, не му сменяха памперса, сега вече се гушка на лелите, познава децата и си играе с тях, все още не дава да го хранят, но се научи да яде сам, все още отказва да сяда на гърне, но ще започне, важното е че е спокоен, но немалка роля изигра педагожката на яслата, която е страхотен човек!
има по някоя сълза сутрин, но чак след като сам е звъннал на звънеца и се е съблякъл Wink
а от няколко дни си пее една песен"туу та та" която явно е научил там и е свързана с някакъв танц Hug
ходи на ясла от 3 месеца...полека лека свиква, но първите дни са много тежки
всичко ще е наред, спокойно!

# 2
  • Мнения: 1 426
Ох, Евичке... С много рев в началото... Дете реве вътре, ти ревеш отвън...
Ама като нямаш избор и нямаш двоумения, детето го усеща - и по-лесно свиква...
При нас първите два месеца бяха тежки. Че и като започнаха: едно вирусно, второ вирусно, конюнктивит...
Но като изболедува циркулиращите в яслата вируси, а ако и лелите са свестни - детето свиква и вече не е проблем!
За сборната група в яслата - малък е още и трудно ще се преадаптира. Но ако нямаш друг избор - пак ти казвам, дори и пред себе си не изпитвай съмнения! Децата усещат емоциите на майката и доста често реагират съобразно тях.
А за яденето - ако не си е злояд по природа, като мине периодът на адаптиране, ще прояде.

# 3
  • Мнения: 5 468
Моето свикна за 2 седмици. Първата седмица много плачеше, като я оставях на лелята. И ми се късаше сърцето. Изляза отвън и аз ревна. Като се тръшнеше на земята и онази ми ти огромна леля като се наведеше към нея и я сграбчи в ръцете си... много мъчно ми ставаше. На втората седмица искаше да влиза сама. Без леля. Обаче те все я причакваха на вратата и тя почваше да плаче. Една сутрин се пресрамих и казах на лелята, че Гери предпочита сама да си влезе. При нея не важи бързата раздяла и да я побутна навътре, като се обърне - да ме няма. Не. Тя се сгушваше в мен, нацупваше устата, пускаше 2 сълзи, пооставаше така 2-3 минути, гледаше децата как влизат, кое с рев, кое - без... и по едно време ме пускаше и влизаше навътре. Обичаше да я убеждавам... и още е такава. Иска да я убедя да влезе. На края на втората седмица, една сутрин ме пусна, хукна навътре и не я видях Shocked. На следващия ден - пак, едва я хванах да й сложа пантофите. И така свикна, влизаше с удоволствие и интерес.
Първият месец е труден. После идва леснотията..., само да не боледува.

# 4
  • Мнения: 5 362
Кали свикна много бързо,а като я виждах,че е добре се чувствах спокойна и аз.
Не бих я дала в сборна група обаче Naughty

# 5
  • Мнения: 8 505
Адаптацията на дъщеря ми е продължила час-час и половина,плюс мрънкане при влизането на втората сутрин.С храненето никога не е имала проблеми,в яслата-също.В едно можеш да си сигурна-никой няма да храни детето ти насила.Щом по принцип е злояд,можеш да говориш с персонала да настояват да си изяжда поне част от храната.
За сборните групи си решаваш сама.Аз бих дала дъщеря си по няколко причини-аз и баща и сме заети,бабите са далече,едната няма възможност за отпуск за повече от седмица,а другата не може да си я вземе точно през лятото поради естеството на работата си.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И двете свикнаха много бързо-хранеха се от самото начало,не плачеха,даже ходеха с удоволствие.Давам ги на сборна група,защото нямам избор. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
А ако не го дам в сборна след месец  ходене идва ваканция един месец а после сигурно ще е  като в началото? Това ме двуоми да не прекъсне още докато не е свикнал хубаво

# 8
  • Мнения: 78
На Йоана й говорех по пътя за градината че отива при други деца, където ще играят, ще се запознаят, ще има много играчки, ще слуша песнички. Още първия ден влезе сама, лелите казаха че после е плакала малко. Следващите дни пак така й говорех и тя въобще не плачеше. Свекърва ми е бивша детска учителка и тя ми каза да й казвам "чао" като я оставям да знае че аз си тръгвам, а не да се сети после за мен и да се чувства изоставена. Ходи 1 седмица и се разболя и аз се отказах да я давам пак, но й беше хубаво с другите деца, просто видях че беше спокойна.

# 9
  • Мнения: 7 640
На Йоана й говорех по пътя за градината че отива при други деца, където ще играят, ще се запознаят, ще има много играчки, ще слуша песнички. Още първия ден влезе сама, лелите казаха че после е плакала малко. Следващите дни пак така й говорех и тя въобще не плачеше. Свекърва ми е бивша детска учителка и тя ми каза да й казвам "чао" като я оставям да знае че аз си тръгвам, а не да се сети после за мен и да се чувства изоставена. Ходи 1 седмица и се разболя и аз се отказах да я давам пак, но й беше хубаво с другите деца, просто видях че беше спокойна.

в това има логика, но пък много се съмнявам да ми кажат чао те Sad

# 10
  • Мнения: 2 956
Вики ходи 2 седмици. Миналата се разболя ,но от днес е пак. Само,че аз я взимам на обяд. Така или иначе не мога да започна работа , защото  яслата е до края на юни. После 1 месец в друга, после още един в трета и  септември в първата- аааа не  Naughty детето ще откачи. Още не е свикнала съвсем.
Иначе  се научи ,че я взимам като се наобядва и като сложат яденето почвала да мрънка. Общо взето ми казаха,че ако се сети за мен мрънка и реве по малко, но иначе няма проблем,когато се заиграе. Ще видим другата седмица като почна да я оставям по цял ден как ще е.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 345
Подобри се значително положението, но .... просто не ни кара тати вече. Ох поуспокоих се малко като ви чета. Благодаря ви  bouquet

# 12
  • Мнения: 182
моята дъщеря ходи вече 2 месеца, но още много плаче сутрин, не иска да ходи и ме кара да я нося на ръце. може би защото боледува и няма възможност адаптацията да протече както трябва. направо ужасу къса ми се сърцето като я слушам, но няма как, и това ще мине. В началото много се промени, не искаше да я прегръщам, спря да говори , но малко по малко негативите отшумяват и дано в скоро време да се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт