АМ над 2г.

  • 855
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 050
Не мила, зависи и от това, какво имаш в портфейла си. Защото, ако не можеш да си позволиш да купуваш АМ - нямаш избор. Не е само до умствен багаж. Много по-лесно е да си кара детето на АМ до 6-тия месец. Не готвиш, не пасираш. Само слагаш млякото и водата и за минута си готов с храната. Обаче не всички могат да си го позволят това АМ. И тогава какво правим? Оставяме детето гладно, докато навърши 6 месеца ли?

Ето ти цитат от Никол:  Wink

Излиза ми на почти същата цена с киселото.
От Нестле джуниър изпива по 600 мл. на ден (1.40 лв.) + кисело половин кофичка, ако мине на кисело
ще трябва да взимам 2 кофички (на следващия ден не давам отворено от предния ден ) по 0.62 лв. са 1.24 лв. ... 16 стотинки разлика  Rolling Eyes

Не говорим за мляко за дете на 2 години и 9 месеца ( колкото е детето на Никол ). Млеката за деца над годинка са по-евтини. Говорим за началното АМ, което е по 8 - 9 лева за 400 гр. Децата изпиват по около 2 кутии на седмица ( поне при моя син беше така ). Това са ти по 70 лева на месец само за АМ. Има майки, които не могат да си позволят това.

# 1
  • Мнения: 46 437
... И да не говорим пък точно за  на Никол детето , която ако не бъркам скоро питаше дали толкова голямо дете може да пие толкова , колкото нейната дъщеря....

И защо да не говорим  Grinning това, че обича мляко, не променя цената на кутията   Joy
Яде от 500 до 700 мл. на ден, средно 600 мл., тъкмо тази сметка важи за всички възрасти  Joy въпроса пуснах, защото всички около мен ме карат да й спра млякото, но аз не намирам смисъл да го правя, оказа се, че постъпвам правилно Grinning

... млеката за над годинка не са по-евтини, просто са по-малки разфасофки...поне с 200 гр по-малко от началните млека ...

Не съм чувала за такива разфасовки newsm78

Нестлето за след годинка е 450 гр. за 7 лв.

Фризо 3 е 400 гр. за около 7.30 в.

Нутрилон 3 400 гр. за около 9 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
... И да не говорим пък точно за  на Никол детето , която ако не бъркам скоро питаше дали толкова голямо дете може да пие толкова , колкото нейната дъщеря....

И защо да не говорим  Grinning това, че обича мляко, не променя цената на кутията   Joy
Яе от 500 до 700 мл. на ден, средно 600 мл., тъкмо тази сметка важи за всички възрасти  Joy въпроса пуснах, защото всички около мен ме карат да й спра млякото, но аз не намирам смисъл да го правя, оказа се, че постъпвам правилно Grinning

... млеката за над годинка не са по-евтини, просто са по-малки разфасофки...поне с 200 гр по-малко от началните млека ...

Не съм чувала за такива разфасовки newsm78

Нестлето за след годинка е 450 гр. за 7 лв.

Фризо 3 е 400 гр. за около 7.30 в.

Нутрилон 3 400 гр. за около 9 лв.

Казах да не говорим, защото по контекст от писанието беше , че твоето дете като е на  почти 3 години почти не пие мляко едва ли не...поне така разбрах поста. И в този случай ти излиза мн по-евтино, отколкото на новородено. Пишеше, че като е новородено изпива по 2 кутии на седмица...дали наистина е повече от това , което пието твоето или друго по-голямо дете. Просто исках да обясня, че количествата в крайна сметка са горе-долу равни...извинявай ако съм те засегнала...да ти е живо и здраво детенцето, щом му харесва нека си пие...според мен няма нищо лошо в това...напротив Simple Smile

За разфасовките - Ние сме на Милумил, началните млека са по около 16 лв 800гр, а  тройката е около 14 лв 600 гр. И на Аптамил са така, но с малко по-високи цени....
Веднъж съм купувала Фризо 1 цаната му беше също така 7 лв...400гр..та даже и разлика в цените явно няма...просто наистина има грешно схващане, че децата над годинка почти не пият АМ, че дажи и хич , че не трябва...ама това е др тема, много бисери има по въпроса.

 Peace

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 16:30 от bubu_to

# 3
  • Мнения: 46 437
... твоето дете като е на  почти 3 години почти не пие мляко едва ли не...поне така разбрах поста ...

Не, не, пие, колкото новородено  Embarassed затова и се притеснявах, но щом не й пречи на основните хранения, нека си пие  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Не говорим за мляко за дете на 2 години и 9 месеца ( колкото е детето на Никол ). Млеката за деца над годинка са по-евтини. Говорим за началното АМ, което е по 8 - 9 лева за 400 гр. Децата изпиват по около 2 кутии на седмица ( поне при моя син беше така ). Това са ти по 70 лева на месец само за АМ. Има майки, които не могат да си позволят това.

за този пост говорех Wink за това писах Simple Smile може и да съм разбрала грешно и наистина да е акцента само върху цената...

уфф оспамих темата с  тези АМ и кой колко Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 437
За този пост: Всички млека са добри, не е нужно да се хвърля чак на 8-9 лв., Нутрилона беше 6 и нещо, не знам сега дали са го вдигнали Thinking

София няма значение, че е на 2г. и 9 м. пие почти същото количество като новородено, като беше малка взимах Нутрилон 1 400 гр. 6.13 лв., после Нутрилон 2 400 гр. 6.50 лв., сега Нестлето 450 гр. 7 лв., горе долу еднакво ...

Верно оспамихме  Embarassed

# 6
  • Мнения: 9 050
Ето това ако ми каже някой как стана  Shocked Изобщо не съм пускала такава тема  newsm78

# 7
  • Мнения: 46 437
Ето това ако ми каже някой как стана  Shocked Изобщо не съм пускала такава тема  newsm78

Айде сега не се оправдавай  Mr. Green

Спокойно Hug явно модераторите са решили, че част от другата тема не е "по темата", но и не е за триене и са отворили нова Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 050
Аааа, така може. То верно не беше по темата "мед на биберона " , обаче си мислех, че просто ще го изтрият. И изведнъж гледам тема, която аз съм пуснала...за АМ над две години. А синът ми е на 8 месеца  Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
то мн странна тема се е получило...една такава...без начало, само край има Wink

# 10
  • Мнения: 292
вярно странна тема се е получила  Mr. Green
Така и така за млеката над 1 годинка говорите и аз да питам нещо. Даниел си пие сутрин и вечер мляко, води се нещо като пълноценно, но не е на прах, а си е готово в шишета. Скоро ще си идваме в БГ и разбрах, че май там няма такива готови млека за над една година  newsm78. Та въпросът ми е кое от тези млека на прах има вкус на ванилия, че моя само такова пие   Crazy 

# 11
  • Мнения: 46 437
... Та въпросът ми е кое от тези млека на прах има вкус на ванилия ...

Фризо 3 Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
и милумил

# 13
  • Мнения: 292
благодаря   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Тази тема ще да е била в някой друг подфорум. От там са отрязали едно парче и са я метнали тук.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт