Кетони в урината?

  • 1 613
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
    Здравейте.Имам един проблем и не мога да го реша и заради това ви моля за помощ.
   
    Моля ви,ако някой знае какво значи да имаш кетони в урината да ми каже.Показанията са ми 1,5 mmol/l.Търсих информация из нета и намерих само,че е признак на диабет.Обаче паказанията ми на кръвната захар са в норма - 5,05,при горна граница 6,1.Всички останали показатели на кръвта и урината също са в норма.Четох,че и пиенето на малко вода /течности/  също повлияват кетоните,а аз не пия много течности и може да е от това.Но съм много притеснена,питах личната и тя каза ,че изобщо не е хубаво това показание,но не се конкретизира за какво може да става въпрос.

    Моля,яко някой знае нещо по въпроса да го сподели с мен.
    Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 526
Аз имах кетони,когато повръщах в началото на бременността и се бях обезводнила Sick Но при какви други симптоми може да се появят,не знам...Ама как така няма да ти обясни лекарката!Нали това й е работата newsm78

# 2
  • Мнения: 804
  Щом като кръвната ти захар е в нормата,няма от какво да се притесняваш. Най-вероятно е от непиенето на вода.
  Опитай да пиеш повече вода, все пак е лято вече,жега е, тялото губи повече течности. На първо време пий по 1,5л. на ден (ако трябва брой чашите),като постепенно увеличаваш количеството. Да не ти го обяснявам медицински, но последствията могат да са доста сериозни за бъбреците ти.

  УСПЕХ! newsm10

# 3
  • Мнения: 502
    Момичета,благодаря ви много.Променена,ако ти е удобно дай ми по ясно обяснение,какви може да са последиците?И наистина ли може да е само от водата и с това да се оправя?

    Благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт