Проблем с теракот в кухнята:(

  • 2 601
  • 16
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравейте,
Ремонта ни е на финала, но онзи ден открихме, че имаме странен проблем с теракота в кухнята. Извикахме фирма да изчисти след майсторите и след като измиха плочките на пода в кухнята, остана влага около няколко плочки. На другия ден като пуснах миялната, явно не беше вързана както трябва и стана леко наводнение, от което тази влажна следа се появи на всички намокрени плочки. Все едно е влязла вода от фугите и става една по тъмна линия по ръба. Сега направо сме се видяли в чудо какво да правим. Не мога да си представя да къртим и сменяме плочки наново, но така да го оставим също не става. Първо че е грозно и второ така всичко ще мухляса. Аз лично за първи път виждам такова нещо и не знам какво да направим. Не знам дали е от плочките / точно тези са български, защото ни харесаха като цвят/ или нещо майстора не е направил фугите както трябва / той като цяло не се справи много добре/. Та давайте идеи, защото ми се реве. Мислехме да се пренасяме вече и не ми се кърти и т.н наново:(

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Moni,
Боя се, че трябва да разбивате сега, за да ви е по-лесно, защото после ще стане по-лошо - мухъл, миризми, неприятности ...  #2gunfire
След като сега остават следи от намокреното и влагата, представи си какво ще остане когато ежедневно миеш или разсипеш нещо, защото това е кухня все пак! newsm78
А каквито и да било козметични промени, които направите сега, не се знае после какво ще стане, след време дали няма да избие влагата от друго място.
И -  съвет - не прави нещо временно, защото то става по-постоянно от постоянното!

# 2
  • Мнения: 2 716
Влиза ли достатъчно слънчева светлина? Може просто да не са изсъхнали. Не бързай с паникьосването. Включи една печка - духалка за 1/2 час и виж дали няма да изчезне влагата. Няма как от плочките или фугите да излиза вода.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Да, най вероятно не са изсъхнали от наводнението на миялната, но проблема е че при всяко миене с повече вода се получава. След като измиха от фирмата пак го имаше и изсъхна. Притеснява ме, че ако всеки път така влиза вода може да мухляса, а и стоят влажните следи с часове. На балкона имаме от същите плочки и като сипахме вода върху тях пак се появи ивица влага по краищата. Все едно попива самата плочка и то само по края. Като ги пипнеш няма вода просто изглеждат като накиснати по краищата. Казаха ни че най вероятно плочките не са добре изпечени и имат шупли и затова попиват вода от фугите по края. Сега мъжа ми обмисля да лакираме фугите и да видим дали пак ще става така. Интересно ми е обаче дали само при нас става това, защото надали сме единствените които са си купили такива плочки...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Можеш да попиташ там, от където сте купили плочките дали имат други лоши отзиви  newsm78 Можеш да повикаш паркетна фирма, която да измери влажността в помещенията и да се ориентираш, дали пък проблемът не е във влагата? Можеш да се консултираш с друг плочкаджия, дали е имал такъв случай - може само фугите да не са направени добре и да се наложи само тях да смените.

# 5
  • Мнения: 2 716
Щом съхнат няма страшно. А и когато се нанесете, ще готвиш и прочие и ще бъде по-топло. Съответно - по-бързо ще съхнат. За фугите има препарати. Не се плаши.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Мъжа ми сега ми звънна от Практикер и каза, че там имало специални препарати точно за нещо като запечатване на фугите и според консултантите би трябвало да помогне. Стискайте палци! Praynig

# 7
  • Мнения: 2 716
И моят мъж каза, че проблемът е вероятно във фугите. Трябвало да се запечатят за да не хващат мухъл. Успех!

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Благодаря!

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте! Имам абсолютно същият проблем с теракота в кухнята и теракота от 3 години! АБСОЛЮТНО СЪЩИЯТ! Производство е на Монтана. Запечатах фугите с един препарат за покриви, за да не пропуска, но това мазило се оказа не съхнещо и познай ... от чехлите, с които ходим вкъщи остават власинки върху фугите и се налага едно търкане, ама яко. Миналата година смених фугина на плочките, няма подобрение. Но свикнах. Съхне сякаш по-бързо, щом не е запечатана фугата.
Аз имам и друг проблем с тях. Плочките са грапави. Не мога да ги чистя нормално с обикновените препарати. Моля те, кажи как си почистваш твоите плочки! Simple Smile Успех и не се притеснявай! Нали знаеш, че има други неща, за които си струва повече да се притесняваме и ядосваме.  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 256
И ние приключваме ремонта и май ще имаме същия проблем с плочките. Още не съм ги оляла порядъчно с вода  Simple Smile
При лепенето на плочките по краищата леко се промени цвета, но после си се оправи.
плочките са като тези, но бели http://www.boymar.com/page.php?n=16264&SiteID=152
на стената сложихме фаянс (св. червен), но там няма такъв проблем

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 14:54 от Коте Боте

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Плочките са много хубави, на външен вид де ..  Wink Споко. Всичко ще е наред. Запечатахте ли фугите с нещо или ги оставихте така?

# 12
  • София
  • Мнения: 256
Плочките са много хубави, на външен вид де ..  Wink Споко. Всичко ще е наред. Запечатахте ли фугите с нещо или ги оставихте така?
не сме ги запечатали
Смятам за сега да ги оставя така, пък по нататък ще му мисля

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен си е до самата плочка. Ние сме с някакъв полиран гранит в общите части на блока и миналата седмица, от преполиване на една саксия до асансьора, беше потекла вода по пода. Плочките сяхаш я попиха тая вода, като гъби Shocked Стоя мокро петно сума и маса време, поне 3-4 дни. Не е нормална тази работа, според мен Naughty Ако не се оправи след като префугурате, по-добре ги сменете сега, отколкото на всяко миене да ти седи на петна, до следващото. Егати боклуците, дето ги продават ooooh!
Ужасно съжалявам, представям си как се чувстваш Sad

# 14
  • Мнения: 154
О,и моите хубави ,нови плочки  се захабиха и от бели станаха черни .Умрях от яд .Търкането е ад.
Обче и аз като великите учени  открих решението на проблема случайно.Сина ми разля калиев перманганат в банята ,където теракота ни е италянски  Mr. Green.Мъжа ми умря от яд .И аз в бързината за да го изтрия ,почнах да пробвам с различните препарати под ръка.Е познайте кой изтри всичко ....Brief.....
Та водена от силата му на почистване ,реших да се пробвам над нашия теракот ,ми как ги изтри ,няма да повярвате .Технологията беше следната-ръкавици 1 брой ,четка с твърд косъм,и препарата. Сипвате от шишето ,както е ,без да го разтваряте ,намазвате с четката и чакате 1 минута . След  това дейтвате с четката .Всичко пада с 2 -3 движения .С един моп измивате с хладка вода и друг нормално миришещ препарат и готово. Всичко стана супер .Толкова бели ,че се уплашихме да не сме ги повредили.Ама нищо им нЕма Simple Smile)
П.П Ако теракота ви е над 100лв кв метър ,не пробвайте моята технология  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт