Лесно ли се забременява след аборт?

  • 21 538
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета! На 6.06.ми предизвикаха раждане в 19г.с. Мъртъв плод...Кошмара,който преживявам, мисля че ви е до болка познат. Не знам ще имам ли смелост и сили да опитам отново след 6 месеца, но искам някак си да гледам напред! Затова пускам тази темичка-"Лесно ли се забременява след аборт?"

# 1
  • Мнения: 4 451
Аз преживях спонтанен аборт в 8г.с. и го преживях изключително тежко, така че напълно те разбирам. Забременях само след месец след аборта. При мен се получи лесно. Имам приятелка, на която и правиха аборт в 6-ти месец, поради твоите причини. Лекарите са и препоръчали да изчака 6м., но тя забременя 2м. след аборта и сега се радва на здраво и красиво момиченце.
Ще намериш сили, ще се справиш! Прегръщам те и ти изпращам своята морална подкрепа. Hug

# 2
  • Мнения: 1 008
Съжалявам за случилото се...  Hug
Сама ще почувстваш момента, когато си готова да опиташ отново. Още е рано... сега си мислиш, че никога няма да намериш смелост, но ще опиташ пак, сигурна съм!
Аз чаках да минат 6-те месеца /но моето си беше раждане/ и беба стана на 3-тия месец след като бяхме почнали опитите.  Понякога като се обърна назад и се чудя от къде ми е дошъл тоя кураж отново да забременея и да изтърпя толкова притеснения... но ето, имам си прекрасно бебче... и още не мога да повярвам ...

# 3
  • Мнения: 1 369
Искам да мога да ти отговоря с Да, ама още не мога нищо да кажа,поне от личен опит. Аз се борих 2,5 години докато забременея за първи път. Определено беше кошмарно,каквото не са ми казали,това не съм правила. Накрая чудото стана,ама пак нямах късмет да гушкам бебе... Сега борбата започва отново. Само мога да кажа,че от първия път не стана. На онази д-рка,която ми "помогна" да загубя бебето, първите и думи след раждането ми бяха, че следващия път проблеми нямало да имам,че щом веднъж съм забременяла,ще забременея пак. Ще видим...
 И все пак,като цяло се шири мнението,че втория път се забременявало по-лесно и дано да е така. Дали е след аборт или след раждане-не знам доколко това има значение.
Стискам палци и на теб,и на всички други,които хем сме в тоя форум,хем и се борим за забременяване.. Дано имаме късмет,защото все си мисля,че го заслужаваме много повече... Доказахме,че сме силни. Сега искаме и поне малко щастие...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
според мен в тези неща закономерност няма.
 Аз първият път забременях след лапароскопия,стимулация,билки и кво ли не.Изгубих бебето в 9-та г.с.Пазихме се 4-5 месеца и забременях след 4 месеца опити,с близнаци.Този път ги загубих в 20-та седмица.Сега от един месец пак бебеправим-резултатът скоро ще се разбере. Laughing

 Стискам ти палци да се възстановиш бързо и следващата бременност да е успешна.  bouquet

# 5
Благодаря на всички за отговорите! Може би наистина няма правила и всичко е строго индивидуално, но като удавник за сламка сигурно се хващам и аз, че след аборт става по-лесно. До някъде ме притеснява може би и възрастта ми-35г. А за сега нямам и най-малка идея как ще се справя със страха, но ми се иска да вярвам, че ще успея!

# 6
  • Мнения: 2 401
Здрасти
Много съжалявам за това което си преживяла. Обаче - абсолютно сигурно е, че след аборт се забременява лесно. За съжаление не мога да ти го обясня, но е така. И аз така забременях с пазене даже (защото лекарите ми бяха забранили да пробвам повече).  Така, че действай, единственото с което трябва да се съобразиш според мен е психичното ти състояние. 

# 7
  • Мнения: 280
Здравей prickle, aз имам една куха бременност от преди 6-7 години и след толкова опити за бебе едва през ноември миналата година забременях отново. Бременноста ми приключи в 8 г.с. mised по коледа. След това се пазихме 3 месеца и през март забременях отново. Казват ,че е по-лесно след аборт и при мен се получи точно така.  Hug Hug Hug

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам за случилото се!
 За забременяването не знам, но искам да те посъветвам да говориш с повече хора за аборта.Не се затваряй в себе си, разговорите помагат.Казвам ти го от опит.
 Пожелавам ти скорошно забременяване и другата година да се радваш на прекрасно бебе!
 Прегръщам те! Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 526
При мен се получи няколко месеца,след аборта.Но мисля,че всичко е строго индивидуално.Пожелавам ти скорошна и безпроблемна бременност  bouquet
И нека възрастта ти не те притеснява Hug

# 10
  • Мнения: 74
Здравей и съжелявам, че ти се е наложило да го преживееш  Sad
На мен лично лекарят ми каза"... след 3 месеца може да започвате".  Аз и да искам не мога сега, защото мъжът ми не е тук, но като се върне ще пробваме. И освен, че всичко е строго индивидуално си е и божа работа!!! Имам позната, която е забременяла в месеца след аборта и не е имала никакви проблеми повече... така че...
СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ И РАЗБИРА СЕ, ЧЕ ЩЕ УСПЕЕШ  Peace

# 11
  • Мнения: 84
Въпросът има според мен две страни - психическа и физическа.
След спонтанен аборт в 5ти месец на 33 години (първа бременност) си мислех, че е дошъл краят на света и никога повече няма да забремения, защото имаше много усложнения при кюретажа, а пък съм и с конизация на шийката и според докторите беше чудо, че съм забременяла. Освен това ме беше много страх да не стане пак така...
Точно 6 месеца по-късно, при първият случай в който не се пазехме, се оказах отново бременна. И през ум не беше ми минало че може да се случи толкова бързо.
Слава Богу, 9 месеца по-късно си родих живо и здраво бебче.
Виж, страхът си ме държа почти до края. 
Стискам ти палци, бъди силна и най-вече смела! Вярвай, че ще се случи и всичко ще мине добре!

# 12
  • София
  • Мнения: 978
На 1,01,2006г. направих спонтанен аборт в 12г.с. беше ми много тежко защото много трудно забременях / 3 години бебеправене - лечение и какво ли ощее/. След 3 месеца, разбрах, че отново съм бременна и за мен това беше истинско чудо.
Силно се надявам, че скоро ще забременееш отново и, че всичко ще бъде наред

# 13
Благодаря ви, момичета! Определено отговорите ви ми подействаха успокоително. Надеждата е единственото, което сякаш ми остана, затова страшно ми помогнаха вашите окуражителни думи.

# 14
  • Мнения: 1 165
Здравей мила!Много съжалявам за това което ти се е случило.Напълно те разбирам защото и на мен ми предизвикаха раждане в края на 5 месец,но причината беше аномалии  на плода.При мен стана на 23.03.2007 и ми казаха да се пазим поне 6 месеца и след това задължително да отидем на генетична консултация.Изминаха почти 3 месеца,но болката ми е все толкова силна.Всяка вечер плача за моето момиченце,което на всичкото отгоре се роди живо. smile3518 Аз нямах и околоплодни води и предизвикването на раждане беше в продълйение на 6 дни-денонощно на системи и Простин,като същевременно прилагаха и какви ли не други "изрудски" методи.Но честно казано физическата болка съм я забравила вече,дано и душевната рана да се затвори скоро.Препоръчвам ти наистина да се пазите поне 6 месеца,аз лично не бих рискувала да забременея по рано.Като знам какво преживявам.....умирам от страх да не се повтори.Какво ти казаха на теб,от какво се е получило...с какво ти предизвикаха раждането,знаеш ли пола на  бебо.....разкажи ако искаш,сподели.Аз ще те разбера напълно. А и  да-след абоср или раждане се забременява много лесно. Прегръщам те  Hug

Общи условия

Активация на акаунт