Раничка на шийката на матката?

  • 1 293
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
   Здравейте момичета.Когато отидох на преглед 2 мес. след раждането лекарката ми каза че имам раничка на шийката на матката.Каза ми също да изчакам пълни 6 мес . от раждането и да направя цитонамазка и от там на татък да решим какво да правим.Проблема е там че аз за 5 мес. отслабнах с 22 кг.Все още не съм ходила  итрябва вече да се наканя,но дали е възможно от тази раничка да е нещо на хормонална основа.Аз се храня нормално диети не съм пазила просто защото не мога   Blush .За спрот да не говорим  Laughing .Мъжът ми само ми мърмори да ходя вече и аз наистина ще отида тази или другата седмица, но все пак вие какво мислаите по въпроса  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Тази раничка, НЕ е на хормонална основа. Задължително трябва да идеш на преглед.
Има доста информация в темата: Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV.

# 2
  • Мнения: 941
и задължително цитонамазка,не отлагай Peace

# 3
  • Мнения: 6 164
Не се плаши, ще я изгорят, но в никакъв случай не трябва да я оставяш така, защото е предраково заболяване. На мен ми я гориха и нищо не усетих, а какъв страх брах, не е истина.  Crazy Повече от 2 години отлагах и за какво?  Hug

# 4
  • Мнения: 74
 От резултатите на цитонамаската може ли да се разбере да ли имаш раничка или не ?Искам да попитам пък аз....

# 5
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Мисля,че раничката се вижда при гинекологичен преглед.

# 6
раничката се вижда при преглед. И аз имах. Правиха ми намазване с ампула преди 5-6 месеца. Скоро ходих и ми казаха че почти е изчезнала. Но си правих и цитонамазка.
Отиди, няма страшно.

# 7
  • Мнения: 1 817
Раничката се вижда при преглед от специалист, когато е повърхностна или е голяма. Иначе се прави колпоскопия и цитонамазка.
Правете си редовно цитонамзаки (1-2 пъти в годината) и то с четчица, за да не се появи сериозен проблем! Peace
Не искам да ви плаша, но т.нар. раничка може да се превърне е предраков стадий на клетките и ако не се лекува, може да стане страшно!
Според най-новите проучвания т.нар. ранички не се третират с кремове, течности и т.н., а се горят с лазер например.

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 19:12 от ZiMa

# 8
  • Мнения: 372
Аз имах раничка - голяма, и ми я изгориха с лазер. Това, което знам със сигурност е, че раничката МОЖЕ и да е на хормонална основа! Не е задължително да е причинена от HPV (и то от опасните му щамове) - това се разбира само с ДНК тест! Освен това, раничката далеч не означава предраков стадий - не плашете момичето!! Предраков стадий са ранички 3 и 4 степен, и то едва след направена цитонамазка и биопсия може да се твърди със сигурност нещо такова! Иначе раничката се вижда и от прегледа само, защото представлява разрастване на епителната тъкан в шийката. Моят съвет е да отидеш на преглед скоро, но не се паникьосвай излишно - това само вреди  Wink

Ето и две полезни статии по въпроса
http://koog-vma.com/statii-26.htm
http://koog-vma.com/statii-17.htm

# 9
  • Мнения: 1 817
Абсолютно си права! Може да е на хормонална основа, може да е причинена от човешкия папилома вирус, от гъбички или бактерии, от възпаление...
Не значи предраков стадий, но може да се превърне в такъв, ако не се следи и не се вземат мерки! Peace
Цитонамазка пап3 се води предраков стадий, но пап 4 вече е по-проблемен  Naughty .
Раничката не винаги се вижда с просто око! Обикновенно се вижда при преглед с колпоскоп, а по някога дори чак след проба с оцетна киселина и/или йод.
Човек не трябва да се плаши, а да се грижи за здравето си!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт