Глинен гювеч-какво и как

  • 1 836
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 818
Много рецепти имаме в темите за Глинен гювеч,но предлагам и тук да споделим опит.

Аз вчера експерементирах и направих мусака в гювеча.Трябва да ви кажа,че стана много вкусна .Сложих всички продукти заедно,дори и доматите.Махнах капака когато сложих заливката.Най-вайното за мен е,че стана  голямо количество  Heart Eyes

  

 

Някой правил ли е хляб или козунак в гювеч.Една моя приятелка ги печеше в ел.тенджера...да взема да пробвам в Гювеча какво ще излезе newsm78

# 1
  • Мнения: 3 537
Ауу, супер  Grinning страхотна идея ,не ми е хрумвало изобщо нито за мусака,нито за хлаб.Но задължително ще опитам и ще направя и двете  bouquet
Гаранция,че ще стане вкусно ,определено  Heart Eyes

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Някой правил ли е хляб или козунак в гювеч.Една моя приятелка ги печеше в ел.тенджера...да взема да пробвам в Гювеча какво ще излезе newsm78

чувала съм за козунак в йенаглас, предполагам, че и в гювеч ще стане.

единствено, ако направиш по-голяма доза, може в средата да остане неопечен...

много обичам ястия приготвени в гювеч, но лятно време не го ползвам, защото печенето е по-дълго и съответно в тези жеги не ми се пуска фурна.

# 3
# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В гювеча направих канибалски сърми:

# 5
  • Мнения: 431
В гювеча направих канибалски сърми:

Ще кажеш ли рецептата за тези канибалски сърми  baby_neutral

# 6
  • Мнения: 22 867
Аз първо си помислих, че поне по половин човек е загърнала в една сърма #Crazy, толкова големи ми се сториха,  но после се сетих, че съм ги виждала някъде из форума - пържоли в зелев лист.  Grinning Надявам се t_ilieva да даде подробности по приготвянето им.  chef

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Така де, пържоли в зелев лист им казвам аз, а мъжа ми им казва канибалски сърми - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161832.msg3190115#msg3190115  Wink

labrex , рецептата е твоя, мила!   bouquet - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145202.msg2780768#msg2780768 с тази разлика, че аз сложих и парче топено сиренце във всяко листо и пекох 2,5 часа на 200 градуса!
Да ви е вкусно!

# 8
  • Мнения: 22 867
Така де, пържоли в зелев лист им казвам аз, а мъжа ми им казва канибалски сърми - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161832.msg3190115#msg3190115  Wink

labrex , рецептата е твоя, мила!............. с тази разлика, че аз сложих и парче топено сиренце във всяко листо и пекох 2,5 часа на 200 градуса!
Да ви е вкусно!

Срам и позор, не ги познах! Embarassed Ма, отде да знам, че им викат канибалски! Еми, вече ще знам! Embarassed Ама хубаво ги е кръстил мъжът ти! Grinning

По същия начин съм правила сърми с пилешко - в зелевия лист се слага малко ориз /полуготов, приготвен с лук и подправки/ и по една част от пиле/кокошка - бутче, крилце, бяло месо  и т.н. и после...на кой каквото му се падне. Grinning

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........................
По същия начин съм правила сърми с пилешко - в зелевия лист се слага малко ориз /полуготов, приготвен с лук и подправки/ и по една част от пиле/кокошка - бутче, крилце, бяло месо  и т.н. и после...на кой каквото му се падне. Grinning
Ееее, това ми хареса! Ще пробвам и така - с късметчета  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт