пускате ли децата си да играяат навън сами ?

  • 2 561
  • 39
  •   1
Отговори
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Имам един въпрос към вси4ки маи4ета - пускате ли дезата си навън да играят сами или вие ги придружавате ? Ха каква възраст бяха дезата ви когато ги пуснахте за първи път?
 Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 3 504
Да, пускам баткото още от 5-6 годишен!

Малката е с проблем и не може сама...

Не те познах в първия момент Embarassed Sick

# 2
  • Мнения: 2 567
Да. От както се преместихме в Търново. Значи е била на 8 години. Но не излиза много често. Не случихме да има много деца около нас. Играе обаче само пред или зад блока, а аз през цялото време вися ту на едната, ту на другата тераса  Embarassed
Не се притеснявам толкова заради заболяването и, а по скоро от това да не е някой да и направи нещо или да я отвлече. Някаква такава лудост имам. Май живота в София ме стресира така. Докато живеех в малкия си роден град никога не са ме гонили такива паранои.

# 3
  • Мнения: 1 434
Да пускам  го да играе  ако има  някое  дете  ..  около нас  няма    деца  отвреме нареме   идва по някое  за  уикенда .Хубавото е  че  не се отдалечава   играе  пред къщата като отвреме навреме идва да ме провери дали сьм  вкъщи Grinning

# 4
  • Мнения: 107
     Пускам дъщеря си от 6 годишна възраст сама навън.Притеснявам се и гледам ту от едната тераса,ту от другата.Напоследък започна да се отдалечава,а това не ми харесва...Може би,ще трябва отново да разговаряме по темата за нейната самостоятелност.Брат и е на 5г и все още не го оставям сам навън.Прекалено палав е и има нужда от постоянен контрол.От голямо значение е къде живеете.Кварталът ни е с оживен трафик,има доста строежи и нито една детска площадка в добро състояние.

# 5
  • Мнения: 3 504
Кофти е като няма деца по принцип.
Трябва да свикваме, защото така или иначе, те ще излизат сами и трябва да са калени с живота на улицата.
Нашият батко е по цял ден сам, къде играе, къде в къщи на компа, ама добре, че не е накяква хаймана и калпазанин.
Научи се и да си приготвя разни неща на микровелето. Peace

# 6
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Пускам идвете си деца на вън да играят. Баткото по-рядко излиза сам с децата само ако и малкия е с него или си говорят пред нас да ми е пред очите.
 
   Съседите изпадат в шок като го видят че е на улицата и задръстените бързат да си приберат децата сякаш е заразно болен. Онзи от горе обаче гледа и им го връща. hahaha

# 7
ох какво не бих дала да го видя моя син сам да си играе навън.Но е с проблем и най-вероятно никога няма да е самостоятелна единица.
А иначе гледам приятелките ми ги пускат техните на 7-8год.
Малко е страшничко но не може да се гледат и под похлупак.

# 8
  • Мнения: 1 238
Пускам я, но само пред блока и то аз гледам от терасата. Не смея, защото има коли на около и знае ли човек...

# 9
  • Мнения: 3 591
Най-големия е на 10  - все още не го пускам сам. Може би поне докато не стане на 14-15...

# 10
  • Мнения: 3 504
Деси, и моя син ДОни е на почти 11 вече, но си играе сам навън, сам се гледа както писах вече.
Не мислите ли, че не може постоянно да бдим над тях като орлици. Те трябва да се обиграят, а да не са разни мекошавци..

Хайде сега да пийнем кафенце с Море от любов  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 591
И моя сам се гледа - става сам сутрин, прави си закуска, яде, облича се и ме буди да го карам на училище когато е готов... ама не ми минава през главата да го пусна да излезе сам. Може би защото тук никой не си пуска децата. А и аз имам параноя да не ми го откраднат  Embarassed Иначе ходи по приятели с приспиване, те идват в нас и се самоотглеждат - готвят си сами и се хранят сами и т.н. но все пак ние сме наблизо ... Мен от престъпници ме е страх, не е от това да му дам свобода...

# 12
  • Мнения: 2 567
Деси, значи не съм само аз с тези паранои  Simple Smile А моите роднини ми се смеят. На тях им лесно да си пускат децата сами в малките градчета дето всички се знаят, ама в големите не е така. Сестра ми пуска племенницата ми сама още от преди да проходи. Батко и я разнасяше с него. Занесе я до там където играе, остави я да седне на някоя пейка и почне играта. Как сестра ми имаше смелост за това не мога да си обясня. Ама все си мисля, че само няколко месеца в по голям град и това вече няма да може да се случи. И тя ще паранояса  Simple Smile
Аз мога да дам свобода на моята и се опитвам въпреки страховете си, но какви ли не изроди се навъдиха вече и от тяхната свобода ме е страх.

# 13
  • Мнения: 3 504
Това си мислих и аз днес, че в по-големите градове, особено в София си е страшничко.
Ама като ме няма през деня, какво да правя?? няма кой да го гледа и все пак да има дневен контрол. Понякога като не знам къде е бил съм спокойна, но знам лииии просто ми се пука душата.
Онази вечер въпреки, че бе в съдедчето в другия вход, ама аз по скайпа все го привиквах да се прибира.
Така, че и мен си ме гони параноя някаква. Често вися по тересите вечер и огласям пространството с Донииииииииииииииии.

Нито да ги задържаш, нито пък да са като "цвете в саксия".

# 14
  • Мнения: 2 567
Като каза за огласяне на пространството и аз сега това направих  Simple Smile Че малката слезна с племенника ми долу да играе федербал и понеже щяха да бъдат от едната страна на блока и аз чакам на терасата да видя отидоха ли там, а тях ги няма, почнах първо там да викам Бетиии и нищо. Айде от другата страна пак- Бетиии. Та чак съседката веднага скокна на тяхната тераса и проточи шия да види що зея такава  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт