Как почиствате носа на вашета дете?

  • 7 462
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
По принцип чистенето на носа става по следния начин : капваш разтвор в носната лигавица и детето като кихне изхвърля непотребните частици. Е да, ама моето не киха  Laughing И напоследък процедирам по следния начин : капвам от физиологичния разтвор, стискам няколко пъти нослето и след това с клечки за уши обирам какво е останоло . Цялата  процедура става за не повече от минута, но е такъв рев  ooooh! За сметка на това много обича да му почиствам ушите и да му режа ноктите (ръце,крака)  Вашите коментари  Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Винаги и единствено с клечки за уши Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 780
Не използвам клечки,почиствам ги със Стеримар ,а и когато я къпя стискам леко нослето.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз откакто се е родил процедирам така-пръскам Стеримар /рееев/,изчаквам 30 секунди и след това почиствам с клечка за уши /рееев/. Laughing
По този начин винаги съм имала находки.

# 4
  • Мнения: 601
С разтвор и клечки за уши. И при нас е страшен рев, затова ги чистя така - на Виктория и връчвам и на нея една клечка в ръката и така не плаче (обикновено я дъвче, но успявам да и изчистя носа преди да е изяла памука от клечката), а при Александра си пъхам малкия пръст в устата и, с другите държа клечката и тя докато се занимава да ми дъвче пръста, успявам да изчистя носа.

# 5
  • Мнения: 5 391
И аз използвам първо Стеримар и после клечки за нослето.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Слагах физиологичен разтвор и после с помпичката - бях се специализирала и излизаше всичко. Цаката на помпичката е, като ще вадиш от едната ноздричка да запушиш другата с пръстче, стискаш помпичката първо и после пъхаш леко в нослето и като пуснеш - всичко е излязло. Мойта помпичка е Нук.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 559
Тези помпички така и не разбрах първия път какво да ги правя. Сега като чета това обяснение ще взема да направя и втори опит. А бях решила да не купувам, че ако има класация за безсмислени бебешки покупки, тези помпички за мен са ном 1

# 8
  • Мнения: 545
Аз почиствам по същия начин - с физиологичен разтвор и после с една клечка за уши обирам вътре в ноздрите каквото има. При дъщеря ми е особено важно това почистване, тъй като доста повръща и често тече и през носа, който буквално се задръства със секрет и й пречи при дишане и при сукане. На възрастта на твоето бебе и Ева се скъсваше от рев, до почервеняване, но сега няма проблем - хили се, докато й капвам разтворът и няма особени протести. Преди да родя си купих и помпичка за нос, която е един напълно безполезен инструмент, или просто аз не мога да се светна как да а ползвам.

# 9
  • Мнения: 2 051
С една подробност - всичко това, което са ти писали по възможност докато бебето спи, много по-спокойно и за теб и за бебока. Laughing

# 10
  • Мнения: 6 164
Стеримар спрей и клечки за уши.

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Със салфетка Mr. Green Навивам я като клечица, пъхам в нослето и завъртам. Процедураа е кратка и беба рядко успява да се разсърди. Ако се опитам да пръсна Стеримар започва да плаче и не киха, а с клечка за уши нищо не мога да изкарам

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
С физиологичен р-р и клечки за уши.Тя си е свикнала и няма проблем.Ако успее да си вземе клечка се опитва и сама/но аз внимавам разбира се/.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 720
Стеримар спрей и клечки за уши.
Peace
може би синът ми е единственото бебе, което се забавлява при пръскане със спрей в носа Crazy

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Морска вода впръсквам и после с помпичката дърпам. Това обаче само кагато имаме сополи, иначе всяка вечер след баня почиствам с кречки за уши.

Общи условия

Активация на акаунт