Бременни мами с ниско кръвно?

  • 4 587
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Винаги съм имала ниско кръвно, но сега последните месеци на бремнноста има моменти в които както си ходя и аха ще тупна някъде, много е гадно. Вие как се справяте?

# 1
  • Мнения: 1 251
Винаги съм имала ниско кръвно, но сега последните месеци на бремнноста има моменти в които както си ходя и аха ще тупна някъде, много е гадно. Вие как се справяте?

И аз съм с ниско кръвно, сега като не пия и кафе и на мен на моменти ми е прилошавало. Макар, че АГ ми каза, че по едно по-леко кафе сутрин не вредяло в нашия случай. Особено в по-затворени помещения, където не ми стига въздуха просто полудявам. Гледам да съм повече в проветрени и по-хладни помещения, нося си винаги вода с мен, а понякога и кока-кола си купувам като усетя, че ми прилошава. На мен АГ-то ми каза, че ако усетя да ми пада кръвното, да седна ако има възможност и да си почина. И да не се застоявам права на едно място дълго време-например опашки в магазин или нещо подобно.

# 2
  • Мнения: 6 164
Пий кафе. Ако си с ниско /ама да си го измериш!/ може да пиеш 1-2 кафета на ден. На мен ми го препоръча дори лекаря, като бях бременна, защото бях с 90/60 и каза, че няма никакъв проблем. Много бременни вдигат кръвно през последните месеци, затова е забранено, но щом не си от тях, всичко е наред. Peace

# 3
  • Мнения: 3 069
Трябва да се пият МНОГО течности.
Най-добър ефект има айрян със сол!

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Охххх и аз съм от тази група. Миналата седмица 2-3 дена подред ми беше 70/30, имах чувството, че ще се побъркам и така ме болеше главата.....не се издържаше. Но сякаш лекарката ме не ми обърна мн внимание, каза ми че съм била без кръвно и да пия повече сок, чай и айран и кола.

# 5
  • Мнения: 620
Айрян.
 Кафе (аз пия по три на ден, въобще не ме вълнуват приказките за вредността ме,без кафе ще се строполя някъде по стълбите в офиса).
Шоколад.
Много въздух.
Като усетя, че ми прилошава от паднало кръвно, сядам да си почина докато се освестя.
Никакво рязко ставане от седнало или клекнало положение.
Малко червено вино също няма да навреди на бебто, но е добре за кръвното. Ама малко, по стотина грама на ден.
Течности.

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
С първата бременност установих, че като пийна витамин сутринта и съм по-добре. С втората, пиех по едно кафе сутрин.
На мен от ниско кръвно ми е причернявало пред очите, имах няколко изпълнения на публични места  Embarassed Чист въздух и шоколадче сякаш най-бързо ме съвземаха  Laughing

# 7
  • Мнения: 498
Винаги съм имала ниско кръвно, но сега последните месеци на бремнноста има моменти в които както си ходя и аха ще тупна някъде, много е гадно. Вие как се справяте?

И аз съм с ниско кръвно, сега като не пия и кафе и на мен на моменти ми е прилошавало. Макар, че АГ ми каза, че по едно по-леко кафе сутрин не вредяло в нашия случай. Особено в по-затворени помещения, където не ми стига въздуха просто полудявам. Гледам да съм повече в проветрени и по-хладни помещения, нося си винаги вода с мен, а понякога и кока-кола си купувам като усетя, че ми прилошава. На мен АГ-то ми каза, че ако усетя да ми пада кръвното, да седна ако има възможност и да си почина. И да не се застоявам права на едно място дълго време-например опашки в магазин или нещо подобно.
Абсолютно същото правех!Кръвното ми беше 90 на 60!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 371
И аз не можах да вдигна кръвното до края на бременността - 90/60 и по - ниско. По принцип съм си с ниско, и за това не съм и правила опити да го вдигам, но много боли глава. Пий витамини и много течности.
 Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
И аз съм при вас! Wink
Кафе,сок от компот,много течности,айрян,а като не помага-лягаш да спиш(като мен) Rolling Eyes Peace

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
И аз съм при вас! Wink
Кафе,сок от компот,много течности,айрян,а като не помага-лягаш да спиш(като мен) Rolling Eyes Peace
Същото Hug
Няма страшно. Две деца "избременях" с кръвно 80/60 Peace

# 11
  • Мнения: 1 672
и аз по принцип съм с ниско кръвно.По време на бременността и аз имах чувството че може да тупна някъде , но пък нищо не можеш да направиш. Трябва да внимаваш много сега в жегите.Лека бременност  Hug





# 12
  • Мнения: 3 537
С голямата щерка бях така и все се тъпчех с шоколад.
С малката пък бях с високо кръвно,по-гадно е,вярвайте ми. Sad

# 13
  • Мнения: 647
Пий много течности и внимавай по жегите.Аз също бях с много ниско кръвно 70/50 , но чудното беше , че не ми ставаше лошо . Индивидуално е , така че :

Айрян.
 Кафе (аз пия по три на ден, въобще не ме вълнуват приказките за вредността ме,без кафе ще се строполя някъде по стълбите в офиса).
Шоколад.
Много въздух.
Като усетя, че ми прилошава от паднало кръвно, сядам да си почина докато се освестя.
Никакво рязко ставане от седнало или клекнало положение.
Малко червено вино също няма да навреди на бебто, но е добре за кръвното. Ама малко, по стотина грама на ден.
Течности.
Леко бременеене !

# 14
  • Мнения: 1 564
Винаги съм имала ниско кръвно, но сега последните месеци на бремнноста има моменти в които както си ходя и аха ще тупна някъде, много е гадно. Вие как се справяте?

И аз съм с ниско кръвно, сега като не пия и кафе и на мен на моменти ми е прилошавало. Макар, че АГ ми каза, че по едно по-леко кафе сутрин не вредяло в нашия случай. Особено в по-затворени помещения, където не ми стига въздуха просто полудявам. Гледам да съм повече в проветрени и по-хладни помещения, нося си винаги вода с мен, а понякога и кока-кола си купувам като усетя, че ми прилошава. На мен АГ-то ми каза, че ако усетя да ми пада кръвното, да седна ако има възможност и да си почина. И да не се застоявам права на едно място дълго време-например опашки в магазин или нещо подобно.
Абсолютно същото правех!Кръвното ми беше 90 на 60!  Peace
И през двете бременности имах ниско кръвно(и все още съм с такова Thinking),сутрин пиех по едно кафе 3 в 1.А през деня много течности.Успех и лека бременност ти желая. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт