Проблем с вечерното кърмене

  • 600
  • 5
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Здравейте!
Имам следния проблем- от около 6 часа следобяд кърмата ми не е достатъчна и беба е все гладна и мрънка. Кърмя на поискване, но тя иска да суче през 30 мин, а няма какво  Sad  Сутрин всичко си е нормално и дори кърмата е в повече. Пробвах да давам вечер изцездена кърма, но беба не е свикнала да пие от шише. Ако успея обаче да я приспя вечерта като се събуди след 2часа вече имам кърма да я заситя. Но в повечето случаи не се получава и беба само реве.
Не знам дали се разбира, че е много объркано  Blush

# 1
  • Мнения: 2 829
Много добре се разбира какво искаш да кажеш, още повече, че това, което описваш е съвсем обичайно.
Повечето майки се сблъскват с този проблем първите месец-два от кърменето.
Първо-успокой се. Нормално е бебетата да са по-нервни и неспокойни вечер. Вечерното кърмене не е само за нахранване а и за успокоение, приспиване, гушкане. Бебето е превъзбудено от всичко, което му се е случило през деня, спи му се, гладно е, обикновено вечер се прибират всички хора вкъщи, става суетня и т.н. В добавка ти също си по-уморена, може би леко изнервена и да, кърмата ти може да е по-малко. А и вероятно сега си м периода, когато ти се регулира лактацията и вероятно си притеснена, че гърдите ти са меки и ги усещаш празни.
Но, проблема е решим-просто бебето трябва да се оставя вечер да суче по-дълго, ако се изнерви-гушни го малко, смени му памперса и му предложи другата гърда. Можеш да сменяш гърдите няколко пъти в рамките на 1 кърмене. Ако много се изнервиш и измориш можеш да помолиш таткото да гушне бебето и да си поиграе с него 15 минути и после да опиташ пак. Не се подлъгвай да мислиш че нямаш кърма, защото са ти меки гърдите и ги усещаш празни, това не е вярно-ето на мен са ми меки гърдите откакто малкия стана на 1 месец, а вече 10 месеца го кърмя без проблем.
Най-важното е да си уверена, че кърма имаш и че е нормално вечерното кърмене да е по-дълго-ако се изнервиш бъди сигурна, че бебето също ще се изнерви и проблема ще се увеличи.
По-скоро можеш да намериш начин да кърмиш на удобно за теб място (легнала, или седнала, но бебето да е подпряно на възглавници и ръцете ти да са свободни), и да превърнеш времето за приспиване във време за почивка за теб и да се наслаждаваш на гушкащото се бебе.
При мен този период със дългото приспиване (стигали сме и до 2 часа сукане) отмина за около месец, но и досега вечерното кърмене/приспиване е най-дълго, ако малкия е изнервен може пак да суче повече от половин час. Но и на мен ми е приятно да си лежим сгучени, да го галя и да се отпускам след дългия ден Heart Eyes
Надявам се да съм ти била полезна и скоро да се похвалиш че проблема е решен Hug

# 2
  • Мнения: 123
mmegi , аз имах подобен проблем с моето чоче и  установих, че има колики. бебчо се успокоява на на гърдата  и дори и да са ми меки  гърдите има мляко, не плаче от не наяждане. Детенцето знае колко и кога му е нужно, не се отчайвай, всичко ще си дойде на мястото, за сега трябва да си инжектираш  солидна доза търпение и да чакаш и този момент да отмине Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Колики няма от доста време.
Гърдите ми са меки, но когато бебо започне да суче млякото си теква (и дори беба се задавя от многото мляко  Simple Smile ) Вечер обаче е различно. Ако я държа да суче дълго ме заболяват гърдите, може би защото са празни  Rolling Eyes . Не ме болят зърната и изключвам, че е от неправилно поставяне на бебето.

# 4
  • Мнения: 2 829
Опитай някой да ти помага, или като те заболят гърдите да свалиш бебето и да си поиграете малко. Като си починеш-пак. Нормално е да иска да суче през половин час. Също те разбирам че си разтревожена-наистина вечер гърдите си ги усещаш най-празни, бебето понякога е толкова нервно, че все едно е друго бебе Sad
Затова ти казвам-най-важното е да приемеш, че това е нормално, просто освен от мляко бебето има нужда и да се успокои-то сега започва да открива околния свят, през целия ден събира нови впечатления, трудно му е вечер да спре да изучава света и да превключи на сън и почивка.
А кое е това нещо, което винаги му носи храна, успокоение и приятни емоции? Гърдите на мама Laughing
Не е чудно, че бебетата се залепят за тях от там те получават много повече от мляко.
Можеш да опиташ с повече гушкане да успокояваш бебчето, но честото и дълго кърмене едва ли ще ти се размине лесно Rolling Eyes
Все пак внимавай да не си докараш проблеми с гърдите-не допускай да те боли Hug
Успех!!!

# 5
  • Мнения: 185
И ние имахме абсолютно същия проблем, точно в този период  Hug
Да, трудничко беше, но моят съвет е да бъдеш нежно упорита и да не даваш на мъничкото от шише. Да, и мен ме боляха гърдите, мислех си, че е защото са празни. Беба мрънкаше, аз сменях гърдата и такааа...
Желая ви от сърце много любов, за да се справите успешно  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт