Неможе да засуче хубаво

  • 385
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте,
имам бебче на 2 седмици, момче. Опитвам се да го кърмя, но неможе да захапе хубаво. Първо си мислех, че са колики, но след това установих, че не захапва хубаво - хваща гърдата и в повечето случаи само предъвква зърното. Когато успее да захапе хубаво засуче 2-3 пъти и се унася за сън. И като го оставя се разбужда и търси да яде. В друг случай се дърпа и реве и се лута в търсене да захапе, въпреки че му насочвам главичката към гърдата.
И така се кърмим по 1- 1,5ч. На няколко пъти изцеждам и му давам с шише, с лъжичка почти не успявам. Също и вода пие от шише. Възможно ли е това да е причината? И биберона давам понякога.
Моля за съвет какво мога да направя, за да си засуче правилно. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 458
Eто това ще ти помогнеhttp://www.bg-mamma.com/site/content/view/403/51,пробвай и друга поза.Легнали ни е най удобно.Децата бързо се учат на лесно,затова не предлагай шише.Бъди упорита и ще успееш и най важното спокойствие.Ако не стане от първия път пробвай пак Hug Peace

# 2
  • Мнения: 11 003
Тази статия ми беше от полза
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0

В началото най-лесно ми беше в класическата поза - седнала, с подложена възглавница под ръката, на която лежи главичката на бебето.


В друг случай се дърпа и реве и се лута в търсене да захапе, въпреки че му насочвам главичката към гърдата.


Рая беше така през целия първи месец.

И така се кърмим по 1- 1,5 ч.

1 час не ми се струва дълго време за такова малко бебче. Все пак се изморява, не може да "помпи" постоянно. Спира, почива, дреме ... после пак. Имай търпение  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
На няколко пъти изцеждам и му давам с шише, с лъжичка почти не успявам. Също и вода пие от шише. Възможно ли е това да е причината? И биберона давам понякога.


Възможно е. Силиконовите зърна объркват начинът на засукване- от шише се пие по различен начин. Биберон препоръчват да се дава след 4-6та седмица, ако бебето е с много силен сукателен рефлекс и времето прекарано на гърдата не му стига да го задоволи.
Прегледай статиите, които са ти дали момичетата, а също и видеоклипчетата (линкове има и в Библиотеката). Ако имаш възможност може да посетиш и някоя от кърмаческите срещи, които си правят мамите от форума, за да ти покажат нагледно правилното поставяне. Освен това бебетата се научават да сучат добре, колкото повече сучат- така че опитай да го кърмиш колкото се може по- често (т.нар. режим на поискване) и ако можеш махни/намали добавката и водата.

Общи условия

Активация на акаунт