готвене на пара

  • 6 468
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
здрасти Laughing
днес купих желязна подставка,която се слага в тенджера и така се готви на пара.дотук добре.обаче нямам представа какви ястия мога да приготвя. newsm78помагайте,мили дами baby_neutral

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз приготвям различни видове зеленчуци за гарнитура и риба.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз приготвям различни видове зеленчуци за гарнитура и риба.
И аз също!

# 3
  • Мнения: 431
Предимно зеленчуци , но много рядко я ползвам. По-често я ползвах когато правих пюрета за малкия но сега...... почти не се сещам .

# 4
  • Мнения: 176
а как приготвяте зеленчуци? newsm78

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ориз с пиле или месо и зелен4уци, кускус арабски, ориз с грах,вси4ко оризено с нещо става!

# 6
  • Мнения: 649
Аз готвя зеленчуци и пилешко месо, снаха ми прави и риба, но не съм пробвала досега. Можеш да добавиш във водата подправки, които обичаш, за да подобриш вкуса на ястието.

# 7
  • Мнения: 1 494
Готовите зеленчукови миксове- трябва да се посолят, тиква, карфиол, зеленчуци нарязани за гарнитура, картофи, пилешко бяло месо (естесвено бройлер)...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 814
Правя пиле,риба и зеленчуци на пара. Peace

# 9
  • Мнения: 2 804
Можеш да направиш фиде натрошено като преди да го сложиш на парата го поръсваш с малко вода и 1 суп л. олио .
Когато е почти готово се добавят стафиди или друг вид сушени плодове .
Сваля се и се оформя в голяма чиния така след което се украсява с пудра захар , канела и печени бадеми .
Освен това приготвям , кус-кус арабски , месо , зеленчуци и риба .

# 10
  • Мнения: 431
а как приготвяте зеленчуци? newsm78
Слагаш зеленчуците заедно с поставката в тенджера с малко вода . Водата не трябва да покрива поставката със зелен... Вариш до готовност на зелен... и след това аз посолявам и слагам малко масло.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
а как приготвяте зеленчуци? newsm78
Слагаш зеленчуците заедно с поставката в тенджера с малко вода . Водата не трябва да покрива поставката със зелен... Вариш до готовност на зелен... и след това аз посолявам и слагам малко масло.
И аз по същия начин, само че някога във водата слагям накои подправки - черен пипер на зърна, дафинов лист - по желание. Така се овкусяват продуктите.

# 12
  • Мнения: 3 388
Аз приготвям различни видове зеленчуци за гарнитура и риба.
И аз също!

 Peace

# 13
  • Мнения: 1 818
Има едни китайски закуски ПАУЧИ,които се правят на пара.Аз често ги правя и моите деца много ги обичат
Това е оригиналната рецепта...

Паучи-китайска закуска

10 кг.брашно
1/2 кг.захар
1 л. мляко
2-3 литра вода
сол,мая
 Аз у дома ги правя с 1 кг.брашно
                                  50 гр.захар
                                  100 мл.мляко прясно
                                  300 гр.вода
                                  кубче мая и сол на вкус
Правят се топки от втасалото тесто,разтилат се и се пълнят.Плънката е по избор...Варят се на пара

# 14
  • Силистра
  • Мнения: 288
Това все на мет решетка ли или на тия новите машинарии, дето са на три отделения и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт