ИК "Труд", авторските права!

  • 1 360
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Предполагам, че не сте коментирали това, но и да сте, тук има достатъчно повтарящи се теми, не вярвам да натежи още една.

Българската литературна класика изчезна от СЛОВОТО и от всички други пространства с изключение на сайта знам.бг, където алчността и безочието принуждават ученици и студенти да шарят по 0.50 лв. за 24 часов достъп до Вазов, Йовков и всички класици, които се учат в училище и за кандидатстудентски изпити.
Честно ли е това, за кого?!
На кого са платени тези авторски права и кой печели от цялата работа?! А кой губи и какво?!
И докато ние тук се пънем да определим чалгата, програмата за чалгизация и профанизация на нацията тече с пълна пара!
Значи циците на Камелия се провесват от всеки ъгъл, но скромният порив на някое хлапе да прочете Елин Пелин в нет-а ще остане незадоволен, че кой п р/л аща смс за такова нещо?!

# 1
  • Мнения: 431
Още в момента, в който посегнаха на сайта на незрящите, ИК "Труд" влезе в моя черен списък.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 6 992
 Shocked
Е как , авторските права не бяха ли с давност 70 години след смъртта на автора?
Не я разбирам тая материя, ама ако някой се сети да свали всичките поети и писатели, които уча, както не достигат книгите в библиотеката...не ми се мисли... Rolling Eyes Не по веднъж, по 3 пъти ще ме късат, докато някой върне книгите Crazy

# 3
  • Мнения: 9 865
Shocked
Е как , авторските права не бяха ли с давност 70 години след смъртта на автора?
Не я разбирам тая материя, ама ако някой се сети да свали всичките поети и писатели, които уча, както не достигат книгите в библиотеката...не ми се мисли... Rolling Eyes Не по веднъж, по 3 пъти ще ме късат, докато някой върне книгите Crazy

Пробвайте с някой автор. Излиза страницата му в Словото и отдолу покъртителен надпис
Цитат
Произведенията на българския класик Елин Пелин временно са свалени от сървъра, след като авторските права бяха откупени от издателство "Труд" изключително за сайта им с платен достъп "Знам.бг".
Съжаляваме за причиненото неудобство, но обстоятелствата не зависят от нас.
Явно алчността и желанието за бърза печалба за някои "българи" са по-важни от българската култура и образование.

Не знам какво от това, но не може да нЕ МОЖЕ да се направи нещо.

# 4
  • Мнения: 293
Възмутена. Но какво от това??

Още в момента, в който посегнаха на сайта на незрящите, ИК "Труд" влезе в моя черен списък.
Peace

# 5
  • Мнения: 4 841
Още в момента, в който посегнаха на сайта на незрящите, ИК "Труд" влезе в моя черен списък.  Rolling Eyes

Абсолютно! Не купувам книги на това издателство, има достатъчно други. А специално за българските автори, имам и доста богата лична библиотека.

# 6
  • Мнения: 413
Още в момента, в който посегнаха на сайта на незрящите, ИК "Труд" влезе в моя черен списък.  Rolling Eyes

ИК Труд много отдавна надминаха допустимите граници за нахалство  #2gunfire
Не купувам нищичко, издадено от тях, не харесвам и вестниците им.
В горепосочения момент ме изгубиха завинаги като клиент.

# 7
# 8
  • Мнения: 9 865

Т.е. законът е така и така в ущърб на тези, които са платили, на тези, които са го написали. Няма нищо по-хубаво от това държавата да се грижи за авторските права, но това е просто нелепо.
На фона на изливащата се отвсякъде помия, на залаеза на бг клутурата като някакво прилично явление е идиотско да затулиш и малкото, което беше направено от литературните сайтове, като при това облагодетелстваш една единствена частна фирма. Това значи, че ако един ден империя Труд реши може да организира изземване на старите издания на книгите от домовете ни и направо да ни удържат данък и да ни раздават новите им издания. Да не говорим, че върху книгите и учебниците държавата прибира и ДДС!

Гледам и не вярвам на ушите си, слушам и не вярвам на очите си!

# 9
  • Мнения: 369
Добре де, никой ли не може да провери как стои въпросът с авторското право в действителност? Аз си нямам ни най-малката идея къде да търся дори, но във форума има хора с всякакви професии все пак...

# 10
  • Мнения: 1 937
Знам.бг е една добра инициатива. И тя е на Труд и Сирма не знам си какво беше. Това означава, че самият портал се явява обект на защита по закона за АПСП.

Всъщност, свободно се добрах до "Ангелинка", "Под игото"...

# 11
  • Мнения: 3 205
Още в момента, в който посегнаха на сайта на незрящите, ИК "Труд" влезе в моя черен списък.  Rolling Eyes

 Peace

Законово са оправдани, но не и морално.

# 12
  • Мнения: 9 865
Знам.бг е една добра инициатива. И тя е на Труд и Сирма не знам си какво беше. Това означава, че самият портал се явява обект на защита по закона за АПСП.

Всъщност, свободно се добрах до "Ангелинка", "Под игото"...

Добра инициатива?! Какво значи добра?! Значи другите лит. сайтове бяха едни зли мошеници, които безплатно ни даваха да четем, но ето честните от Труд и Сирма ще въдворят ред. СМС-и му е майката и ББ е № 1.
Какво значи свободно се добра?! Как? Confused

# 13
  • Мнения: 389
Цитат
Добре де, никой ли не може да провери как стои въпросът с авторското право в действителност?

В дадения блог е обяснено.

Ако правилно съм разбрала, 70 години след смъртта на автора, ако няма наследници правата отиват в Министерството на културата, което може да прави с тях каквото намери за добре.

# 14
  • Мнения: 9 865
Всичко е достъпно, само превеждайте сумите по сметката на Труд!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт