Детето няма апетит

  • 3 134
  • 17
  •   1
Отговори
От една седмица момченцето ни няма апетит.От четири хранения на ден яде само по два пъти, като преди това не сме имали такъв проблем.Сега са някакви мъки.Като му се каже за ядене,започва да плаче.Въобще не иска да седне в стола за ядене.Притеснена съм много.Днес ще се обадя на педито,да я попитам за някакъв сироп да подсилим апетита.Дайте ми съвет.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
Колко е голямо детенцето? Иначе как изглежда - бодър ли е или кисел? Може да има някакви рани/афти в устичката, гърлото да е зачервено и да го боли при преглъщане..., да му растат зъби  newsm78

# 2
Детето е на 1г. и 2м.,няма афти,защото го проверявах.Бодър е, но има моменти и когато е кисел.Може би му растат кътници,но ме притеснява факта,че те могат да продължат много.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
Нормално е понякога апетитът да намалява - наблегни на неща, които харесва, предлагай по-мека, течна, лесна за приемане храна, повечко мляко. Не знам дали някой витаминен сироп ще помогне за засилване на апетита - не съм забелязвала подобен ефект, а и не давам често - до сега 1-2 пъти и то при прием на антибиотик.

# 4
  • Мнения: 223
Ние сме така от месеци и не е отслабнала. Аз си го обяснявам със зъби и с топлото време. Няма начин! Ако настояваш много да се храни, само ще засилиш негативното отношение към храната, както стана при нас  Rolling Eyes
Гледам да и пъхна на разходка нещо в ръчичката - солета, бисквита, ако яде плодове и зеленчуци, давай на по-голямо парче да си държи и гризка само детето. (като игра)
Давам повече вода за да не се обезводни.
Няма страшно!

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Може да е от зъбите, може да му е горещо - обикновенно лятото апетита намалява.
Спокойно, в дом където има храна, детето не седи гладно - все ще хапне банан, солета, бисквита.

И моя син е труден за хранене - а от скоро невъзможен - ставам колун докато прояде.
Давам няколко лъжички и го пускам да си играе. Почвам да си хапвам от моята храна и той идва премлясквайки и така играейки си хапва от неговата храна или пасиран плод.

# 6
Аз не искам да му давам нищо между яденията,за да си изяжда другото.

# 7
  • Мнения: 5 362
Точно на вашата възраст беше Кики като й никнеха кътниците-бяхме същата картинка.

# 8
Даниел тежи за тази възраст 9,900кг./сякаш ще го правим манекен/.Хептен ще отслабне.

# 9
  • Мнения: 215
Кристиан преди 2 месеца ми отказа всичко - и шише и лъжица... и не яде цяла седмица .Мислех, че е от зъбите, защото никакви други признаци нямаше, а се оказа, че е вирус. После пак прояде, но аз се побърках от питеснение. Води го на лекар.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ама и да държиш да яде точно определеното от теб ядене , в точно определено време не си е работа. Най-много съвсем да отблъснеш детето.
Казвам ти го с опита на дете насилвано да яде и много злоядо .
И като майка на две деца - големия ми син точно на годинка и малко също се дърпаше, а иначе всичко си хапваше.
Малкият е по-труден за хранене от батко си.

# 11
  • Мнения: 223
9,900 си е съвсем добре за 1,2г. Не го насилвай!
Не е нужно да си изяжда всичко! Дай малко свобода на детето - бисквита, солета, банан, сокче!

# 12
Зависи колко е голямо детенцето.Моя син като беше на кърмене ядеше много-но като минахме на твърда храна и до сега не иска да яде.Само като види лигавника и започва да реве.Постоянно го гоня с лъжицата в ръка из апартамента и така се храним-вече почти година-не важат столчета-нищо.(Понякога се захласва по реклами по ТВ и гледам да го нахраня тогава.)Аз съм много злояда и може на мен да се е метнал.Може и при твоето да е така.(Ако имате злояди в рода.)Дано при теб да е временно,че аз вече се побърквам. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 362
Моята дъщеря е същата,никакъв апетит,мисля че се дължи на никненето на зъбките

# 14
  • Мнения: 1 032
Нормално е да няма апетит- времето е топло и тежко, ако му растат зъбки е съвсем нормално също да не му се яде. Сега поне има разнообразие от плодове и зеленчуци- минете на по- лека храна. Когато дъщеря ми загуби апетит (при нея това е доста често) минаваме на салати. Давай и някакви плодове между храненията, за да му възбудят апетита. Предлагай сирене, кашкавал и не се притеснявай, всеки минава през такива периоди. Само не насилвай детенце, защото ще задълбочиш проблема.

Общи условия

Активация на акаунт