кога тръгнаха децата ви на градина?

  • 1 789
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, имам нужда от съвет. Имаме си кака, която е на 2год и 7мес и близначки на 10 мес. Случи ни се голяма радост-приеха ни в детска градина Party За каката е сигурно че ще тръгне но все още се колебаем да пускаме ли малките или още им е раничко newsm78. Моля споделете опит пък ние ще ви благодарим  Peace

# 1
  • Мнения: 1 744
Не разбрах вие по какви причини мислите да ги дадете на ясла толкова рано.Според мен са малки на 10 месеца да ги пуснете на ясла, дори да ходят вече.
На моите им идва септември реда за ясла, тогава ще са на 1г.и 5м., но не мисля да ги давам. Искам да ги гледам поне до 2 г. Само ако се наложи поради финансови причини да тръгна на работа ще ги пусна по-рано.
Искам максимално време да сме си заедно. CrazyДаже и каката бих я оставила, ама лошо ще свикне и после ще си имам проблеми.

# 2
  • Мнения: 124
Поговорих си с директорката и тя ми каза че е добре да тръгнат  по-рано. Хем каката няма да ревнува че остават в къщи а тя е там, хем ще минат адаптационния период преди да се върна на работа. Иначе имам възможност да си остана в къщи до 2-рата им годинка. Забравих да напиша че и за нас важи приема от септември и те всъщност ще са на  годинка и месец

# 3
  • Мнения: 24
моя малчо е по-голям.и аз се чудя за яслите.едно ми е гадничко той е такъв галушко но вече ми се иска да поработя.пък и сега не бил подходящ момента защото са общи групи.за бебоци на 10-11месеца незнам аз не бих рискувала

# 4
  • Мнения: 24
аз също искам да разбера как се адаптират децата в детски ясли.на нас това ни предстой и аз съм така притеснена.някой казват че доста боледуват други че не ги хранят добре че не ги сменят направо съм в сериозни размисли.споделете моля!!!!!!!! newsm78

# 5
  • Мнения: 1 744
Дъщеря  ми я дадох на 1г. и 8м. Беше ноември месец. Лекарката ме предупреди, че като я давам на ясла през зимния период, да очаквам доста да боледува. Така и стана - през две седмици беше болна, а аз болнични. Отделно дето цял месец рева докато свикне. То не беше тръшкане, реване, молене. Тя реве вътре, аз отвън. ooooh!
Но има деца пък, които бързо се адаптират и не правят такива чудеса. Дано сте от тези! Peace

# 6
  • Мнения: 2 950
Аз пуснах Йоана на ясла на 1 г 6 м - септември. Исках малко по-рано, но тя проходи чак на 1 г 2 м, а то беше лято. Та... още първия ден спа там. Много й хареса. Тя го прие като клубче от тези, на които ходим по рожденни дни. но нашите сестри са много внимателни с тях. сега като е по-голяма ми разказва, че ако някой плаче сестрата сяда до него на леглото, гушка го. Нея за 2 дни я научиха да пие от чаша, да яде сама. После и памперсите махнахме с тяхна помощ. До сега е боледувала 2 пъти от конюнктивит и сополи, и веднъж - варицела.
не знам дали моето дете е адаптивно, послушно и здраво, но аз съм много доволна от ходенето на ясла! Желая ти успех, каквото и да решиш!  Hug

# 7
  • Мнения: 4 965
Моите направиха 2 г. на 11.08. и от 15.09. ги пуснах на ясла.
Не са боледували - с изключение на няколко по-дребни неразположения (кашлица, разстройство). Единствено през февруари ги спрях, защото братовчедите им изкараха варицела и не исках да разнасят зарази - наистина и те изкараха шарката. Харесва им, ходят с удоволствие.
Ама и на мен 10 мес. ми се струват малка възраст - още повече, че децата в яслата са между 1,5 г. и 2 в началото и на малките ще им е по-трудно (в нашата група имаше 2 по-малки дечица, които по-големите третираха буквално като кукли - гушкане, мачкане..., а и най-малките свикнаха най-трудно).
Аз съм твърдо за яслата и градината, защото децата стават самостоятелни и научават много нови неща, но е добре да се почне от възраст, когато лесно можеш да им обясниш, че ги оставяш, за да играят, а вечерта няма да забравиш да ги вземеш.
Идеалната възраст за градина лично за мен е около 2 г.  newsm78

# 8
  • България-София
  • Мнения: 573
Моите тръгнаха на 1 г. и 5 м. Без тръшкане и истории, но беше октомври и минахме тежка зима - непрекъснато боледуваха...Затова пък следващите години - почти не сме били болни.

# 9
  • Мнения: 1 895
Тръгнаха на година и десет месеца, през месец май.Свикнаха изключително бързо с градината и средата! Слава Богу до зимата се бяха адаптирали и не са ми боледували много. Единственото неудобство е, че болничните ми винаги се проточваха, защото като ми се разболее единия, другия се тръшва веднага след като първият се оправи....

# 10
  • Мнения: 4 965
..., защото като ми се разболее единия, другия се тръшва веднага след като първият се оправи....

 Close
Това и при нас е закон - никога не боледуват едновременно. Винаги Кика първа се разболява и изкарва по-тежко болестта и тъкмо оздравява, а аз си отдъхвам и се разболява Еса.

# 11
  • Мнения: 2 051
Тръгнаха в деня на навършване на 2 години - през септември.
Боледуваха повече от голямата ми дъщеря, която тръгна на 2 и половина и по-малко от сина ми, който тръгна на 11 месеца (беше ужасно).
Другия батко, който тръгна на 4 не го броя, защото той на практика и не боледуваше после.

Според мен пролетното тръгване определено е по-добър вариант от есенното, ако има избор разбира се, аз нямах такъв.

# 12
  • Мнения: 649
Решила съм да пусна моите малчугани този септември. Тогава ще са на 1г и 6м. Надявам се да се адаптират бързо. Досега не искат да си играят с други деца, свикнали са си само двамата. Дано това не е пречка за яслата.

# 13
  • Мнения: 124
Благодаря ви много. Страхотни сте. Явно всичко е много индивидуално. Все още не съм решила нищо но определено ми помагате Hug Hug Hug Може би ще изчакам поне аз да съм достатъчно подготвена да си видя къщата празна ей така изведнъж

# 14
  • Мнения: 601
Моите са на ясла от една седмица. На третия ден им протекоха носовете. Нито кихане, нито кашляне. Само запушени носове. Естествено, много плакаха, но в края на седмицата вече взеха дори да се усмихват на лелките. Ако можеш - изчакай поне до 1г и 1/2. На мен не ми се щеше много да ги водя толкова рано, но няма как - работата ме зове. Cry
Иначе съм доволна за сега. Като най-малки са центъра на вниманието, лелките само около тях се въртят и е много чисто в яслата.
Храната е доста по-различна от кухнята, от която взимах до сега. Направо е като за големи деца. Или поне моите не могат да дъвчат такава храна. Миналия ден, например, имаха печено кюфте (цяло) и картофено пюре. А за следобедна закуска имаха по една вафла  newsm78. Ами, на моите 1-во - не им стигна и 2-ро - са свикнали на по-богата закуска - крем, плодово мляко с бисквита, кисел или нещо подобно. Имайки предвид, че изяждат по 250-300гр. на хранене, тази вафла на никъде им дойде!
Та и моето мнение е, че са ти още малки за ясла.

Общи условия

Активация на акаунт