протестът в Пирогов

  • 945
  • 13
  •   1
Отговори
Никой тук ли не се интересува от протеста на медиците в Пирогов?Ако да,къде са вашите коментари?

# 1
  • Мнения: 2 401
Тук се интересуват от проблемите на медиците, точно толкова колкото и медиците  се интересуват от проблемите на пациентите.  Laughing

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тук се интересуват от проблемите на медиците, точно толкова колкото и медиците  се интересуват от проблемите на пациентите.  Laughing

 Peace

Точно в Пирогов съм срещала непоносимо грубо отношение, подигравки и унижения. Да не говорим за пияния лекар, който прегледа сина ми

# 3
Лежахме с детето в Пирогов, и аз видях мизерията и грубото отношение, но видях и лекари които спасяваха детски животи и персонал, на който наистина му пука за децата - подкрепям с две ръце Пирогов. Не може тези хора да получават по-малко пари от автобусните шофьори и да работят в такава мизерия!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 847
Според мен лекарите не само в Пирогов,но и навсякъде,трябва да получават адекватно заплащане.Имам предвид месечно възнаграждение поне,ама поне 1000лв.Не че не съм се напатила от лекари-напротив,но както във всяка гилдия-има и от едните,и от другите.Срамно е според мен за самата ни държава един лекар да печели 250 евро.
Другото,което не ми харесва-да се сравняват професиите.Нека лекарите получават голяма заплата не защото на шофьорите е такава,а защото го заслужават.Всеки труд си има цена-и шофоьорите отговарят косвено за живота ни. Peace

# 5
  • Мнения: 1 404
Тук се интересуват от проблемите на медиците, точно толкова колкото и медиците  се интересуват от проблемите на пациентите.  Laughing
А докато така разсъждаваме,нищо няма да се промени към по-добро.Според мен заплащането на медиците в момента е повече от срамно и не знам дали някой мисли по друг начин.
по отношение на "сравняването на професии"-това го има навсякъде по света,нарича се квалификация най-обобщено и не виждам нищо срамно или нередно-едните са се квалифицирали 10 год,другите 10 месеца,редно е да има и разлика в заплащането или бъркам някъде?

# 6
  • София
  • Мнения: 9 847
"сравняването на професии"-това го има навсякъде по света,нарича се квалификация най-обобщено и не виждам нищо срамно или нередно-едните са се квалифицирали 10 год,другите 10 месеца,редно е да има и разлика в заплащането или бъркам някъде?
Е,добре,нарича се квалификация/чувала съм я тая дума Wink/-идеята ми беше,че лекарите трябва да имат адекватно заплащане не защото шофьорите получават добри заплати,а защото са го заслужили. Grinning

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тук се интересуват от проблемите на медиците, точно толкова колкото и медиците  се интересуват от проблемите на пациентите.  Laughing
А докато така разсъждаваме,нищо няма да се промени към по-добро.Според мен заплащането на медиците в момента е повече от срамно и не знам дали някой мисли по друг начин.
по отношение на "сравняването на професии"-това го има навсякъде по света,нарича се квалификация най-обобщено и не виждам нищо срамно или нередно-едните са се квалифицирали 10 год,другите 10 месеца,редно е да има и разлика в заплащането или бъркам някъде?

Не съм съгласна. Може на санитарите и на медицинските сестри да е срамно заплащането, но на лекарите не е чак толкова. Автопарка пред всяка болница се смени, като от лади и мисквичи минаха на най-нови модели коли. И това го говоря от преките ми наблюдения, не ето така минавайки през някоя болница

# 8
  • Мнения: 1 347
Да не говорим, че лекарите от "Пирогов" се борят не само за малко по-адекватно заплащане, а и за елементарна апаратура и условия на работа. Условия не за себе си, а за да имат възможност да приложат знанията си и да спасяват пациенти. Колкото и да е кадърен един доктор, без дефибрилатор, например, нищо не може да направи. В Европа и САЩ във всеки хипермаркет и обществено заведение има автоматични дефибрилатори. В Б-я по болниците няма достатъчно, вкл. в "Пирогов". Затова според мен трябва не само лекарите да протестират, а всички (ще ме прощават нашите управници, но ако си спестявах данъците и здр. осигуровки, личен можех да си купя  Sick  ) Успех им желая на докторите - на съвестните и кадърните, разбира се. От другите, от които си патим ние, си патят и колегите им, така че дано скоро и това да се оправи.

# 9
  • Мнения: 2 763
Вече писах за това в друга тема, но ще го кажа и тук. ПОДКРЕПЯМ лекарите в Пирогов с две ръце. Не може и не е нормално един лекар да взима колкото добър производствен работник или служител средно ниво в много от българските фирми. Всеки труд заслужава уважение и достойно заплащане, но този свързан с живота и здравето на хората е най-отговорния!

Аз самата преди време принадлежах към друга проблемна категория - учителите (6 години!). Реших си дилемата, като просто си смених професията. За съжаление се оказва, че една секретарка получава в пъти по-голяма заплата от хората, на които поверяваме децата си.

Тежко ни обаче, ако кадърните лекари започват да си решават проблема със заплащането като мен - чрез бягство!

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз слушам противоречива информация за това, какъв е размерът им.
Ако им ги увеличат заплатите, чудя се, ще спрат ли да взимат под масата и да изнудват?

Съмнявам се. Който е научен така, не може да се отучи.

Но, според мен, Пирогов е една от най-добрите болници в България.

# 11
Смятам, че въпросите за заплатите и за подкупите са две отделни неща. Иначе по същата логика можем да кажем, че заплатите им не трябва да се увеличават защото взимат достатъчно подкупи. Без да твърдя, че в Пирогов няма подкупни лекари, твърдя, че не видях такъв докато бяхме там с детето ми. Но пък имаше лекари, които излизаха скапани от 3-4 часови операции и след това влизаха в други операции.

# 12
  • Мнения: 941
и в кой бранш няма подкупи newsm78 нещо не мога да се сетя!А по въпроса за автопарковете пред болниците,те се смениха не само там,както всички знаем.Да,има груби,невъзпитани,некадърни и подкупни доктори,но както всички знаем,има и такива,на които сваляш шапка

# 13
  • Мнения: 1 409
Тук се интересуват от проблемите на медиците, точно толкова колкото и медиците  се интересуват от проблемите на пациентите.  Laughing
А докато така разсъждаваме,нищо няма да се промени към по-добро.Според мен заплащането на медиците в момента е повече от срамно и не знам дали някой мисли по друг начин.
по отношение на "сравняването на професии"-това го има навсякъде по света,нарича се квалификация най-обобщено и не виждам нищо срамно или нередно-едните са се квалифицирали 10 год,другите 10 месеца,редно е да има и разлика в заплащането или бъркам някъде?

Не съм съгласна. Може на санитарите и на медицинските сестри да е срамно заплащането, но на лекарите не е чак толкова. Автопарка пред всяка болница се смени, като от лади и мисквичи минаха на най-нови модели коли. И това го говоря от преките ми наблюдения, не ето така минавайки през някоя болница

Това,че е подменен автопарка пред болниците не означава,че са се вдигнали заплатите.Ако мислиш така си в голяма заблуда.Подменят си ги с наша помощ,като си заплащаме за всяка процедура под масата.И основно ги подменят хирурзи и гинеколози,а останалите гледат и им се радват.

Общи условия

Активация на акаунт