Децата полудяха

  • 2 981
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 268
http://dnes.dir.bg/2007/06/06/news1753036.html
Ние сме майките на тези деца.Време е нещо да променим.

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Умът ми не го побира - от къде толкова агресия у тия деца?

# 2
  • Мнения: 3 268
Може би им даваме малко любов.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ние им даваме любов. Но само на собствените си.

# 4
  • Мнения: 46 489
Не знам къде е проблемът, но много пъти съм писала- не е от скоро. Точно в моето училище рядко се е случвало, но мъжът ми разказва за плевенската математическа гимназия, че е било кошмар (по различни поводи де, не точно трева). Но е било преди '89 г., естествено всичко е потулвано, до медиите не е имало начин да стигне  Wink

# 5
  • Мнения: 804
Агресията поражда агресия. Това са децата на нашите деца, които израстнахте в безвремие. Вината е само наша.

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Моите лични наблюдения са , че това са деца , които са
задоволени от всичко и всички.
Почти 90% от случаите са деца  , които до този момент са получавали всичко само при отварянето на уста - " га ....на". Naughty

За мен решението е :
ангажиране на децата от ранна възраст с всякакви занимания .Свободното време ( прекаленото такова) води до такива резултати ( те просто се чудят с какво да се занимават).
Дори миналият месец изключихме двама от училището (направили кражби - планирани при това).  Shocked И пак казвам - децата бяха задоволени с всичко  Thinking !
Може би им даваме малко любов.
Аз съм сигурна , че любов и внимание не им е липсвало. Naughty

И все пак остава проблема преди всичко  в семейството , от там трябва да дойдат промените ( като за начало).
 newsm78

# 7
  • Мнения: 1 404
Може би им даваме малко любов.

И аз така смятам.

# 8
  • Мнения: 3 268
Човек,отглеждан с много обич не може да стане лош.

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Може би им даваме малко любов.

И аз така смятам.
любов и внимание.

# 10
  • Мнения: 1 416
Човек,отглеждан с много обич не може да стане лош.
Не съм съвсем съгласна, има много примери за обратното.
Иначе, че децата днес са много агресивни, е вярно. Както казва и Никол обаче, проблемът не е от днес. И преди десетина години си имаше побои, тормоз... Само не мога да преценя - по рядко ли се случваше или просто по-малко внимание се обръщаше?

# 11
  • Мнения: 3 425
Телевизия,филми и медии изпълнени с агресия!
Учители и родители все нямащи време!
Прекалено свободно време!
...май това се сещам  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 164
Моите лични наблюдения са , че това са деца , които са
задоволени от всичко и всички.
Почти 90% от случаите са деца  , които до този момент са получавали всичко само при отварянето на уста - " га ....на". Naughty

За мен решението е :
ангажиране на децата от ранна възраст с всякакви занимания .Свободното време ( прекаленото такова) води до такива резултати ( те просто се чудят с какво да се занимават).
Дори миналият месец изключихме двама от училището (направили кражби - планирани при това).  Shocked И пак казвам - децата бяха задоволени с всичко  Thinking !
Може би им даваме малко любов.
Аз съм сигурна , че любов и внимание не им е липсвало. Naughty

И все пак остава проблема преди всичко  в семейството , от там трябва да дойдат промените ( като за начало).
 newsm78

така е!Дори бих добавила:
безнаказаност на постъпките
безконтрол от страна на родители
и
безхаберие от страна на нас възрастните.
Агресията в днешната младеж е нещо много страшно, много дълбоко вече се е вкоренила в душата им и най-гадното е, чеси мислят, че  това е нормално Sad

# 13
  • Мнения: 2 237
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чувството за безнаказаност, откъде ли е дошло.
Тати ще ме защити, ще се обади еди къде си и на еди кой си...

Общи условия

Активация на акаунт