болки в колената?

  • 24 136
  • 25
  •   1
Отговори
Накратко имам болки в колената от 4год, и то само когато седя!Прави ми впечатление, че сега откакто се развали времето болките се усилиха и вече на единия крак ме боли когато стоя и по-дълго време права или пък танцувам-чувството е че, все едно ще ми се откъсне крака над коляното, не е кой знае колко силна болкото, но е неприятна, а от една седмица почна да ме боли и лакътя на едната ръка, като стои повече време свита! Незнам към какъв лекар да се обърна! Преди 2 г ходих при личния лекар, той ме прати на снимка на двете колена, но нямаше никакъв проблем! И само ми каза да се пръскам с Пронтокет и наистина много ми помага като го използвам,но според мен не е нормално! Дали не съм развила някакъв ревматизъм-защото колената започнаха да ме болят след много тежка гнойна ангина??
Дайте съвет моля, какво може да е и към какъв лекър трябва да се обърна?

# 1
  • Мнения: 9 063
Обърни се към ревматолог.
Сега, тъй като времето е влажно, нормално е да те боли повечко.
Имаш нужда и от редовно раздвижване така като чета какво си писала.
Според мен след ангината те е "ударило" в ставите, тоест, дало е отражение върху тях.
Има доста мазила за облекчаване, но ревматологът ще те консултира най-добре Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 942
Ти каза ли че са започнали да те болят след гнойна ангина на джипарката?  Rolling Eyes

Преди седмица пуснаха на съпруга ми изследвания за същия проблем /имаше някакъв АТS за изследване/. Лекарката ни обясни, че след неправилно лекувана ангина някакви си неща се загнездвали в ставите. Случвало се често при деца и възрастни. Лекува се с антибиотици и се възстановява на 100%. Марш на ревматолог и обезателно кажи за ангината.  Hug Пиши после какво е станало

# 3
Ти каза ли че са започнали да те болят след гнойна ангина на джипарката?  Rolling Eyes

Преди седмица пуснаха на съпруга ми изследвания за същия проблем /имаше някакъв АТS за изследване/. Лекарката ни обясни, че след неправилно лекувана ангина някакви си неща се загнездвали в ставите. Случвало се често при деца и възрастни. Лекува се с антибиотици и се възстановява на 100%. Марш на ревматолог и обезателно кажи за ангината.  Hug Пиши после какво е станало

Ако си от София при коя лекарка е ходил съпруга ти??И какво е ATS?

# 4
  • Мнения: 1 942
Не от Русе съм. Това е нещо дето определя ревматологични проблеми дали имало. Взеха му кръв и изследваха сума ти неща.  Цената бе 2 лв. Имаш ли възможност да искаш на личния направление за ревматолог или не ти се занимава с направления?

# 5
записах си час за утре при д-д Бойчо Опаранов- ревматолог от ВМА? Някой ако има инфо за него нека сподели?

# 6
  • Мнения: 1 428
Ти каза ли че са започнали да те болят след гнойна ангина на джипарката?  Rolling Eyes

Преди седмица пуснаха на съпруга ми изследвания за същия проблем /имаше някакъв АТS за изследване/. Лекарката ни обясни, че след неправилно лекувана ангина някакви си неща се загнездвали в ставите. Случвало се често при деца и възрастни. Лекува се с антибиотици и се възстановява на 100%. Марш на ревматолог и обезателно кажи за ангината.  Hug Пиши после какво е станало
[/quote


Не е ATS  a   AST  и означава Антистрептолизинов титър.Нормата му е до 200 и ако твоята надвишава значи има инфекциозно огнище в тялото.Изследва се ПКК,утайка,титъра,С-реактивен протеин и АНА /антинуклеарни антититела/
Поискай направление от личния за ревматолог и отиди.Настоявай пред ревматолога да ти пусне всички изследвания,защото обикновено повчето се правят на ударени и не дават направления,а те карат да си плащаш на частно.

Ако си от София при коя лекарка е ходил съпруга ти??И какво е ATS?

# 7
  • Мнения: 1 428
А гърлен секрет изследвала  ли си си,защото стави се разболяват най-често от стрептококи в устната кухина.Но щом си имала ангина би трябвало да са ти изследвали-ако не-настоявай.
Аз съм се убедила,че на лекарите им е все тая .При мен ако сама не си поискам направление и не кажа какви точно изследвания искам личната никога не се сеща.То може и да се сеща,но не и се дават направлния.

# 8

А гърлен секрет изследвала  ли си си,защото стави се разболяват най-често от стрептококи в устната кухина.Но щом си имала ангина би трябвало да са ти изследвали-ако не-настоявай.
Аз съм се убедила,че на лекарите им е все тая .При мен ако сама не си поискам направление и не кажа какви точно изследвания искам личната никога не се сеща.То може и да се сеща,но не и се дават направлния.

Благодаря ти Хелън за отговорите, беше ми много от полза! за съжаление след ангините никой не ми е вземал гърлен секрет за проба при положение, че лежах и в болница втория път, защото едната ми сливица образува абцес и се наложи да ме режат!
Сега си записах тези изследвания за които си писала и ще ги иззискам от ревматолога!
Още веднаж благодаря, за 2-ри път ми помагате в този форум с правилните съвети! Hug Hug Hug
Незнам какво ще правя без вас!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
уф този ревматолог само ме ошашка, постави ми диагноза гокартроза, без изследвания без нищо, която по принцип се появява при жени над 35г! И ме прати на ренген, след което ренгена показа , че колената са ми абсолютно здрави! и му го казвам и той ми каза, че е в началото и затова не се забелязва още на снимките и ми каза да ми изпише инжекции- хилоронова киселина за 10 дена , които струват 800лв! Казах му че ще се помисля!Ще търся друг ревматолог и за още едно мнение! Исках кръвни изследвания, все пак си плащах и той ми отказа!
Препоръчайте ми моля ревматолог- все пак съм на 28г и не искам да ме болят докато остарея непрекъснато колената!

# 10
  • Мнения: 1 942
А бе защо не направиш нещо друго, то се е видяло, че ще постяват диагнози наизуст? Ами отиди и поискай в лаборатория да ти вземат и изследват кръв за: /преписвам от изследванията на мъжа ми/ :
Кръвна картина /тя се води стандартна, но тук има изследвани:
Хемоглобин,
Еритроцити,
Левкоцити
Хемтокрит
Тромбоцити
МCV
MCH
MCHC
Skorost na utaqwane

и отделно ни е пуснато "Резултат за AST" приятелката ми ми каза /лекар е/, че ей това е за възпаленията в ставите след ангина.

Също можеш да напишеш едно запитване до Бърдито и д-р Слънчева какво да искаш като изследвания. Като не искат да ти пуснат ти отиди и им тупни изследванията.  Така де  Crossing Arms

# 11
А бе защо не направиш нещо друго, то се е видяло, че ще постяват диагнози наизуст? Ами отиди и поискай в лаборатория да ти вземат и изследват кръв за: /преписвам от изследванията на мъжа ми/ :
Кръвна картина /тя се води стандартна, но тук има изследвани:
Хемоглобин,
Еритроцити,
Левкоцити
Хемтокрит
Тромбоцити
МCV
MCH
MCHC
Skorost na utaqwane

и отделно ни е пуснато "Резултат за AST" приятелката ми ми каза /лекар е/, че ей това е за възпаленията в ставите след ангина.

Също можеш да напишеш едно запитване до Бърдито и д-р Слънчева какво да искаш като изследвания. Като не искат да ти пуснат ти отиди и им тупни изследванията.  Така де  Crossing Arms

Благодаря ти Силве!  bouquet
Ами май така ще направя, сама ще отида да ми ги пуснат, то се е видяло че ще си плащам, а нямам излишни пари в момента, но така искам да се разбере от какво ме болят?А така да ми се поставя диагноза без изследване, не вярвам!!

# 12
  • Мнения: 64
При съмнение за ревматично заболяване се изследва:
С-реактивен протеин
AST
Ревма фактор
Пълна кръвна картина

# 13
  • София
  • Мнения: 8 348
Ревматоиден фактор
СRP
СУЕ

По тези неща се разбира дали имаш реактивен артрит. Това не е доживотно заболяване и се лекува с различни средства. Получава се след боледуване и е реакция на организма. Неприятно и продължително, но не страшно.
Кръвните изследвания, обаче са задължителни.

# 14
  • Мнения: 1 428
Едва ли ще е реактивен арнтрит,защото при него не само болят ставите,но и се потдуват.На мен все ми се струва ,че всичките ти проблеми идват от болните ти сливици.Отиди пак при същия ревматолог и си искай да ти даде направление за изследванията,за който ти писах.Аз те предупредих,че никога не им се дават направления,но те са длъжни да го направят.Не може да се поставят диагнози на сляпо,камо ли пък да се лекуваш за гонартроза,защото не се знае дали изобщо си болна от точно това.Нужни са изследвания,които са скъпи и ще ти излязат около 100 лв без направление.Върни се при него и настоявай-досаждай му,докато не ти даде.

Общи условия

Активация на акаунт