Данъчните връщат ли пари изобщо?

  • 1 035
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Става въпрос за декларациите, които се попълваха до средата на март. Всичките ми колеги ( включително и аз ), имат да получават пари от данъчното, надвзети съответно. Посочено е в декларациите, задължителния IBAN също е упоменат, зная че законовия срок за превеждане е 45 дневен. Обаче при все че срока мина ме гложди нещо , че всъщност няма да има върнати пари. Thinking Някой да е получавал дължимото си все пак...някога ?!

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Всяка година си ги получавам! Срока за връщане по принцип е 2 месеца.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да, това ми е болна тема от 3 седмици. Звъня им вече всяка седмица и ги питам и те ми казват от следващата седмица ще почнем да обработваме и вашата декларация. Така е вече 20 дни. Ако някой знае телефон за оплаквания, моля да пише защото това вече не се издържа.

# 3
  • Мнения: 4 665
Верно ли бре?! Аз ги отписах тия пари, макар да не са никак малко...

# 4
  • Мнения: 184
и аз съм получавала надвзети Wink и то в срок, само че не помня срока

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Всяка година си ги получавам! Срока за връщане по принцип е 2 месеца.
Два месеца е друг път. Това кой ти го каза  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 665
Аз зная,че е 45 дни newsm78

# 7
  • DE
  • Мнения: 967
Като не са ти ги върнали, отивай в данъчното да се разправяш. Как ще са малко пари. И на всичкото отгоре са си твои пари!
Най- много съм чакала около 40 дена да ми ги върнат!

# 8
  • DE
  • Мнения: 967
Ам, слжителките от данъчното всеки път ме уведомяват, че парите ще се бавят най- много 2 месеца! Не си го измислям все пак! newsm78

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам какъв е срокът, но от години си получавам надвзетия данък.

# 10
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
М да и аз потвърждавам ,че връщат.На Мъжо вече две години му връщат и то не малка сума.Честно казано не знам дали повече от месец ги бавят.Може просто да е имал късмет,знам ли.Из форума някой беше написал, че не са му върнали данъка и парите който се връщат за децата ,понеже имал неплатени здравни.В момента не се сещам кога срещнах темата но определно имам подобен спомен.
Касиди ся ще вземе се окаже,че имаш неплатени здравни за два месеца през 2000г и за туй не щат да ти върнат паричките. Wink

# 11
# 12
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Ами не казвай голяма дума ,то в НОИ нищо никога не е сигурно.И аз имам един неплатен месец посредата на майчинството си.Като питах защо е така ми казаха само,че туй не било важно стига да не спра да си плащам редовно. #CrazyЯвно не ги смущава вероятността да е тяхна грешка.Тъй че .........

# 13
  • DE
  • Мнения: 967

Някакви актове или глоби от КАТ?

# 14
  • Мнения: 4 665
Проверявала съм си лично, наистина нямам нищо неплатено. При все че става въпрос за 100 лв се чудя струва ли си да ходя да се разправям. Говорим си с приятели, че е възможно догодина да ми ги приспаднат от новия данък

Общи условия

Активация на акаунт