Вече е с червено гърло

  • 1 416
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Коко днес вече е с червено гърло През нощта кашля. Лекарката му изписа капки Синекод и ако вдигне 37,5 - Оспамокс - за да не слезе надолу инфекцията. След обед ще потърся една друга лекарка да я питам мога ли да изчакам до 38 градуса за антибиотика. Много от вас ми писаха че лекарите им казват над 38. Хем неискам да му давам антибиотик хем ме е страх от усложнения Каката на 6 години стигна до пневмония Embarassed - а баща им ще каже че аз съм виновна защото не искам да давам антибиотик

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 11:49 от antineq

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не ги знам тези лекарства.
Аз не съм давала антибиотик за зачервено гърло  Naughty
Стиви беше с висока Т и хрема и кашлица и давах Проспан сироп, слагах му от черните капки за нос, които правят в аптеките, вит С и осцилокопциум.
7 дена дигаше и сваляше Т, най-високата беше 38.9С и давах Панадол бебе.
Мина всичко за седмица и половина - а аз се стопих от нерви. Но антибиотик не давах.

Скоро пак му се зачервяваше гърло - при никнене на зъбки - и пак давах Проспан, мажех гърдите със затоплящо мехлемче и слагах от черните капки за нос ( минават през носоглъдката и лекуват гърлото )

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Антибиотикът не е за сваляне на температурата. За това са лекарства като Панадол бебе, Калпол, Ефералган, Нурофен.

# 3
  • Мнения: 8 917
При зачервено гърло започвам да обтривам гърлото на Гери с Хексорал - в повечето случаи помага Peace

# 4
  • Мнения: 5 362
От два дни и ние сме така.Започнах антибиотика(Оспамокс),но при нас е обратното-аз искам,а мъжът ми не  Confused
Иначе й давам Панадол за Т,Мукоплант-сироп за кашлица,смуче Ефизол,и витамините Мултисаностол.

# 5
  • Мнения: 2 082
защо трябва да се ръководиш от температурата за да дадеш АБ.сънът ми например всички бронхити и пневмонии ги е карал без температура.някои деца са повече склонни да вдигат Т от други.според мен детето трябва да се наблюдава за да се прецени реално дали има нужда от АБ.ако са чисти гърдите и не го болят ушите-може и да се разминете.заведи го утре пак да го чуят и виж дали става по-зле детето или е на същото положение.високата Т може да е признак,че организмът се бори.хрема има ли?

# 6
  • Мнения: 1 371
Защо не дадеш само панадол за температурата? И бебока ми беше по същия начин. Давахме му 5 дни Оспамокс и синекод в нослето, за да не слезе надолу инфекцията. Но температура не е имал. Давахме му и Витамин Це  - сутрин и вечер, по половин ампула за деца. Бързо минава, спокойно. До колкото знам Оспамокса е един от най-старите и известни антибиотици за бебета. По-добре сега антибиотик, отколкото после болници, системи и т.н..
Само мисли положително, лекувай го както ти казват лекарите и бебчо ще е здрав и бодър. Бързо оздравяване. Peace

# 7
  • Мнения: 469
И Жорко беше болен.Хрема,кашлица и червено гърло без Т.Едва удържах да не му дам АБ.Мъча се по всякакъв начин да му го спестя,защото кака му започна със зинат на 4м.и едва сега на 4г.започна да се оправя без.
Давах му калции вит.С мазах гърдичките с пулмекс бебе и сироп Стодал.Ами това е.При нас помогна,но всяко дете е различно.Майката най-добре вижда какво е положението.
Бързо излекуване.

Общи условия

Активация на акаунт