До мамите с бебоци на годинка...

  • 997
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 079
Обръщам се с молба за съвет, мнение или поне някакво предположение към майките на дечица на тази възраст.
Проблемът е следният - мъникът е неузнаваем в последно време, реве и се налага и за най - малкото нещо, направо изпада в истерия, при къпане  Shocked (което беше любимото му нещо преди това...), при смяна на памперс, като си изпусне някоя играчка, нерви ви казвам, целият се тресе и направо ПИЩИ...  #Crazy А беше такова слънчево и усмихнато дете...
Период ли е някакъв това, какво е вече нямам на идея, донякъде мисля, че се е наплашил от последното му боледуване (преди 2 седмици), и всичко асоциира с даването на лекарства, защото по същия начин реве и се бори, особено като го сложиш да легне по гръб... Вече и памперса сменяме прави.  Crazy Още не ходи, доволен е само да пълзи като хлебарка  Laughing по цял ден, и да не го закачаш много много. Не вярвам да е от зъби, имаме 8, но последните не ги извади трудно, и такова тръшкане за глупости НИКОГА не е било... ooooh!

Много ще съм благодарна на всички, които се отзоват, с мнение и най - вече да споделят от своя опит идеи как да го забавлявам и развличам. Времето навън допълнително усложнява ситуацията, защото сме като затворници вкъщи и бебо все повече издивява... Sick

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ще следя темата с интерес!
При нас е същата история и моя син също започна от известно време да се тръшка и пищи , щом не стане по неговата!Памперса отдавна сменям или прав или седнал в скута ми!Ако е хванал някоя посока и реша да го хвана за ръка за да върви на там на където сме тръгнали първо пробва да се откопчи ако не стане  се отпуска на ръката тропа с крака и почва да пищи !Пробвах да го взема на ръце ,но става още по лошо не мога да го удържа , а пищенето се усилва!Нищо с което се пробвам да го утеша не помага!Сега му давам за кратко да направи , вземе  или тръгне на където е решил  и после  бързо се съгласява с мен!За сега не съм намерила по добро решение !

# 2
  • Мнения: 1 040
И при моят син нещата са много подобни  Whistling
Започна да проявява инат с всичка сила, капризничи, глези се...
И реването при къпане също много ме изумява. Преди се къпеше с удоволствие, а от известно време, плаче много. Да не говорим, като мием косата - рев до бога!
И аз много се надявам да е само период  Confused

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ооооох! Отваряш болната ми тема!
Направо незнам къде отиде моето спокойно и добро дете! Появи се един кресльо, вечно недоволен.
Опитвам се да го гушна - реве,
искам да го целуна - той ме скубе и блъска с ръчичка,
да го нахраня с лъжичка - направо се препотявам,
да сменя памперс - Боже, ако го положиш легнал, реве все едно го колят  Sick
Нямам нерви понякога и му се карам, а то ме гледа и ми се хили насреща. Два пъти опита да бръкне  в кофата с боклук и след викове"НЕ,не!', го плеснах по ръчичката - а той ме гледа толкова жално и се чуди защо съм бясна - чак ми става криво че съм лоша майка и не проявявам търпение.
За къпането нямам проблем - мятам гумените играчки и всичко е ОК...
Но истинският покой настава само докато спи - а това не е много дълго  ooooh!

Искам си доброто момченце да се върне! Успокоявам се, че все още е най-кроткото бебе сред децата на приятелките ми.

# 4
  • Мнения: 3 500
Според мен е период. Осъзнават се, проявяват характер. И Моника е същата.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 806
 Лелееее и моят син е така от 1 седмица  newsm78. А беше най послушното усмихнато и кротко дете. Следя темата  Peace

# 6
  • Мнения: 2 587
Ние минахме през един подобен период на инат и тръшкане и аз може би го реших по най-грубият възможен начин-не обръщах внимание.Но факт беше че колкото повече й се връзвах и се опитвах да й угодя толкова повече се глезеше и недоволстваше.Глезеше се на яденето-спирах да я храня и стоеше гладна;тръшкаше се и се нервираше че някоя играчка не прави каквото тя иска-прибирах я(или ако е вече счупена -изхвърлях);капризничи и пищи просто защото й се пищи-излизах от стаята и я оставях сама.Наистина ми е било жал в повечето случай,че съм я оставила гладна или самичка в стаята,но детето разбра че по този начин не постига нищо и й мина.Проблем с къпането не сме имали на тази възраст.

# 7
  • Мнения: 2 631
Аналогично е при дъщеря ми!
Доста ме изнервя на моменти, но не драматизирам. Опитвам се, да отвръщам на превъзбудеността й със спокойствие. При нея си го обеснявам с по-голямата й емоционалност, т.е. едва ли ще отмине, а е и второ дете - вече прави опити, да се налага и да се доказва пред брат си; търси своето си място; утвърждава се. Не че ще се примиря, да ни се качва на главите! В момента вади и кътници, което вероятно също е причина.
Не мога, да ти дам съвет - просто следвай мйчиния си инстинкт!
 Peace

П.П. Дете на 1г. не е вече бебе! Wink

# 8
  • Мнения: 5 362
Според мен е период. Осъзнават се, проявяват характер.
Peace
И ние сме така Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
МНОГО благодаря за отговорите, поуспокоих се, че не сме само ние така. Аз също не драматизирам, просто търся други мнения и споделен опит.
  bouquet


П.П. Дете на 1г. не е вече бебе! Wink


За мен пък си е бебе отвсякъде! Laughing

# 10
  • Мнения: 8 242
Welcome to the club, ol4e  Mr. Green
Само дето мойто диване е така от.. хм почти откак го помня  Joy Та е много весело у нас  Crazy .. Е сега вече е по-голям, по-силен, стига навсякъде и пипа всичко, разбира повече.. Затова и тръшканията и ревовете се увеличават в геометрична прогресия.. А как хапеееее  ooooh!
Ама тва е.. Оттук нататък все по-бяс го чакам да става, та не си го слагам. Свикнала съм.
Да му мислят майките на кротките досега бебоци, аз съм тренирана  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 517
И ние сме така, отдавам го на това, че Иво е още малък и не може да си владее емоциите. А стоенето вкъщи изнервя и мен, представям си той как се чуства Sad
Иначе на капризниченето се старая да отвръщам само с игнориране. Опитвам се да го оставя сам да се успокои, защото всичките ми опити да го успокоя не само завършват с неуспех, но и аз се изнервям, а той запищява още повече.
Наистина се успокоявам, че е период и че е хубаво да давам пример, като не си изпускам нервите.
Имам близка приятелка с дете на почти 2 години, ясно си спомням, че е то се държеше по същия начин преди време, сега обаче е съвсем друг човек - спокоен, уравновесен  Laughing
Така че чакам и търпя  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 222
Нормална ситуация! Децата се осъзнават. А какво ни чака през периода на бебешкия пубертет на 2 години! ooooh!
Как решанам аз нещата: купувам памперс-гащи и го преобувам прав. Ако се случи да го полежа му давам нещо интересно в ръчичките да се занимава.  След като съм казала "Не" или "Не може", му обяснявам защо, като на голям човек. Той обикновено ме гледа съсредоточено и като приключа монолога, повтаря белята, а аз забраната. Ако след n-тото повтаряне няма положителна реакция от негова страна, го хващам за ръката и го премествам от забраненото място. Следва рев и опит да се отскубне, придружен от търкаляне на пода. Оставям го така. Той сам се отказва и идва при мен, но не спира да реве и тогава му предлагам нещо интересно за него, за да спре. При мен действа, но всяко дете си е индивидуално и трябва да се търси подход. При дъщеря ми действаше метода на игнорирането (някой по-нагоре спомена за него). Ще отмине това, ще дойде друго, трябва търпение Hug! Аз си признавам, че понякога търпението ми е........на нула Embarassed

# 13
  • Мнения: 315
Присъединявам се в отбора  Crazy
Ние се къпем с кеф, но докато гледа как и се приготвя ваната иска да влезе, ако не- пищи  Shocked И същото тръшкане настава ако искам да я сложа в количката навън, защото все пак трябва да стигнем до някъде... А иначе от повече от месец сме на памперс- гащи, лежането за смяна на обикновен е просто абсурд...
Дано е период и отмине, засега успявам да устоя да не ми се качи на главата, но докога ли...
Олче, мила, на теб и на всички нас тук желая здрави нерви и търпение  Hug

# 14
  • Мнения: 547
Ние също имахме такъв период.
Случайно попаднах на тази статия и ми беше доста полезна - обяснява много неща  http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Мисля обаче, че тепърва започват да се налагат и проявяват характер.

Общи условия

Активация на акаунт