Дилема относно преместване

  • 692
  • 6
  •   1
Отговори
Никога не съм искала да живея в голям град,но ми се случиха някои неща,които ме карат да променя решението си.От една година останах без работа и  не мога да си намеря,а завършвам второ магистратура.Преди седмици получих  доста неприятен здравен проблем,наложи ми се да отида по спешност в болницата - оказа се,че лечението въобще не е било  правилно.Това го разбрах вчера като отидох на консулт в частна клиника в гоям град.При нас няма частни клиники,няма добро здравеопазване-града е 30 000души.За детето ми е спокойно,училището е  на пет минути от нас,но...............Моля споделете вашите мнения и съвети,защота ми е много болно и объркано.

# 1
  • Мнения: 583
Преди доста години майка ми и баща ми правят такова преместване - но не от малък в голям град, а обратното - заради мен и моето здравословно състояние, и трябва да ти кажа, че не са сгрешили. Все пак здравето е по- важно. Може би ще е за добро при теб. Успех! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Лечението могат да ти го сбъркат и в голяма болница, мила, няма общо с града...Виж, за другите възможности, за работа и развитие...Но пък стресът в големия град е...нещо ужасно! Вече започва да ми идва нагорно! Не мога да стигна до съседния квартал за половин час, толкова е задръстено Sad
Абе има си и плюсове, и минуси. За мен лично плюсовете на големия град са повече, включително и за детето, затова и съм избрала да живея в София. Но понякога наистина тежи, честно! Липсва ми това всичко да ти е на 5 минути пеша Laughing

# 3
  • Мнения: 1 843
Относно лечението...вярвай, наистина няма общо с големината на града. Казвам го от болезнен опит.
Относно перспективите, разбирам.
Наистина има хора с определени специалности, които местейки се в София, печелят несравнимо повече. От друга страна имат възможност и да се развиват.
Не би имало смисъл, ако печалбата възлиза на толкова, колкото ще ти погълне наема и по-скъпата храна, транспорта и т.н.

Ако трябва да бъда честна, малко завиждам на хората извън София и поне от моя гледна точка си мисля, че бих направила всичко възможно да се устроя някак, ако не в родното си място, то поне в някой по-малък и не толкова хаотичен и стресов град. Разбира се, казвам го, защото аз, моите родители, бабите и дядовците ми са софиянци. И да искам, нямам база.
Но майка ми като се пенсионира, продаде апартамента и отиде да живее в градче на 35 км. от София.

Мъжът ми е от Варна и аз все го подкокоросвам да се преместим там, не че Варна е малък и тих град, но на мен поне ми се струва по-спокоен през по-голямата част от годината.
Обичам София, защото е родното ми място, но с ръка на сърцето казвам - не е за живеене. Съществуването тук сякаш ти изсмуква всички жизнени сокове, в крайна сметка или парите така или иначе не стигат, или се оказва, че няма подходящо място, където едно семейство може да ги похарчи за удоволствие, ама наистина удоволствие...

# 4
  • Мнения: 2 401
Първо бих те посъветвала изобщо да не взимаш за чиста монета това, което са ти казали в частната клиника.  На тях идеята им е да има повече болни и уплашени хора...няма да продължавам.
Що се отнася до преместването ти в София, тук наистина вече има много възможности за развитие. Стреса наистина го има. Знам как се чувстват хората идващи тук от малките градчета, но знам, че всички свикват и успешно се приспособяват.

# 5
  • Мнения: 1 849
Изобщо не го вярвам това за малкия град. Живяхме пет години в Кърджали, той е 25 000 хил. град (според последното преброяване, а са много по-малко).
Толкова добра лична лекарка като тази която имах там не мога да намеря в София и всичките ми приятели се оплакват. Влез във форума на "Родители претърпели загуба" и виж колко жени от София и големите градове са пострадали от лоши лекари.
Живели сме седем години в София със съпруга ми преди да заминем за Кърджали, сага се върнахме отново, но тук не мога да се приспособя вече повече от осем месеца. Движението е кошмарно, като водя детето на градина в центъра половин час карам по задръстени малки улички и се чудя как да паркирам и да не закача някоя от спрелите коли отстрани!
Съпругът ми взема добри пари, но като извадиш високия наем, разходите за транспорт, скъпата градина (защото в държавните няма място), тоци, води, храна и парите които остават са същите които ще ти останат и ако работиш в провинцията.
Нервите които хабя тук са  #Crazy
Тук цените дори на лекарствата са космически. Търсих тест за бременност преди два месеца, никъде не намерих по-евтин от 4 лева, а в Кърджали си купих за 60 стотинки. Търсих си Гинко билоба, в София за по-малко то 14 лева не намерих, в Кърджали си купих за 4 лева... Други лекарства не съм имала възможност да сравнявам, но предполагам, че нещата стоят горе долу по този начин. Тук аптеките не продават евтини лекарства, а те в повечето случаи са и по-ефикасни.
Сега врънкам съпруга ми да си ходим при нашите в Северна България. И изобщо няма да съжалявам за мръсната и претъпкана столица, но той пък си харесва новата работа, та не знам.
Но хората са различни и на всички им харесват различни неща. Просто споделям как се чувствам аз, това не означава, че на теб няма да ти хареса. Но това, че в провинцията няма добри лекари е лъжа, а и детето ти би израснало в една по- добра среда, но това е мое мнение.
Успех!

# 6
  • Мнения: 6 992
Аз бях пуснала преди няколко месеца обратната тема.
Зависи кой голям град избереш. София за мен е кошмарна...Бих се изнесла при първа възможност...в Пловдив Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт