Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте!
Малко след като се роди мъничето, видяхме че от очетата излиза един жълтеникав секрет, а понякога като се събуди - почти не може да си отвори окото от засъхналият секрет.
Педито ни препоръча капки за очи и масажи, но засега няма ефект. Моля ви да споделите как и колко време ви отне да се преборите с този проблем. Как правите точно масажчето - нашето педи показа една точка между нослето и окото, която се масажира, но в предишни теми прочетох различни съвети. Биха ли навредили капките ако се слагат постоянно - все пак това са очичките на детенцето ми и не искам да ги повредя с разни химии.
Благодаря на всички!  Hug

# 1
  • Мнения: 65
Имахме такъв проблем с голямото дете-2-3 месеца сменяхме какви ли не антибиотични  капки за очи-без ефект.Накрая една очна лекарка ни показа как да правим масаж на оченцата -правих го два-три дни и една сутрин се събудихме без никакъв секрет-явно каналчето се беше отворило.Масажа се правеше като се натискаше с палец-не само гладене,а лек натиск- долния ръб на оченцето-отвънка навътре по цялото продължение на очето.Не си спомням добре колко пъти дневно-може би беше четири или пет пъти.

# 2
  • Мнения: 1 835
На моя син оченцето му се оправи от само себе си, когато стана на 2 годинки. По принцип имаш два варианта за действие - или правиш масажи и капеш капки и по този начин изчакваш да го израсте, или - вторият вариант - сондиране на слъзното каналче - прави се с пълна упойка, но няма гаранция, че с една процедура ще има нужния ефект - може да се наложи да се направи още един или два пъти. Препоръките на лекарите са противоречиви - едни казват, че е по-добре да се сондира, други казват, че е по-добре да се изчака до 2-3 годишна възраст, защото манипулацията често не е сполучлива, мястото се травмира, от което се получават сраствания и проблемът си остава. Аз всъщност се бях решила да сондираме каналчето, но така се стекоха обстоятелствата около нас, че се наложи да го отложим във времето, а то пък взе, че се оправи от само себе си. Така че - ти ще решиш какво да правиш. Ползвали сме най-различни антибиотични капки - и Тобрекс, и Офталмосептонекс, и Цилоксан, и Офтакуикс, както и приготвен разтвор в аптеката с Пеницелин. Най-много ни помагаше разтворът с Пеницелин и Цилоксан.

# 3
  • Мнения: 239
При нас беше същото - на 13-я ден след раждането се появи този жълт секрет, който дори и залепваше окото. С капки Тобрекс и разтвор на Пенецилин /не помня точно колко беше - от рода на 1:100 000, но не съм сигурна/, първоначално 10 дни три пъти дневно, още 10 дни - два пъти дневно, и последните 10 дни един път дневно. По препоръка на офталмолог, масажчетата не ги почнахме веднага, а последните десет дни.
Така че, при нас отшумя за 30 дни запушването на каналчето.
Пожелавам и при вас така бързо да отмине и да не се налагат по сложни процедури от цитираните по горе! Но не е лошо и да се консултирате с офталмолог,не само с педиатъра.

# 4
  • Мнения: 984
при нас се оправи за 1 месец, като масажчето се правеше по следния начин, 10 пъти натискаш в началото на окото където е малко издуто, можеш да напипаш на твоето око и така всеки път като се събуди. Почиствах с физиологичен разтвор и марля/не памук/ и капки, които ми направиха в клиниката

# 5
  • Мнения: 127
Имахме същият проблем, капехме различни видове капки, редовно правехме масажи, но не мога да кажа дали това е имало ефект. Сълзенето спря след навършване на годинката, каточели от самосебеси.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам как стои въпроса за прегледите при специалист при вас,но е хубаво детето да се прегледа от офталмолог.Ще ти обясня и защо-на моето бебе също му слепваха така очичките две седмици след раждането и се оправиха бързо с капки,предписани от педиатърката.Когато беше на 4 месеца проблема се появи отново.Доста бях изчела вече за запушени слъзни канали,дори пуснах тема тук да ми препоръчат офталмолог.Заведох го и се оказа,че проблема не е в очите,а в носа.Оказа се,че има бактерии стафилококи в нослето.Така,че когато се активизират бактериите-това се отразява на очичките.

# 7
  • Мнения: 234
Това,че си завела детето при педито-добре,ама го заведи при специалист.
Цитат
Не знам как стои въпроса за прегледите при специалист при вас,но е хубаво детето да се прегледа от офталмолог.....Заведох го и се оказа,че проблема не е в очите,а в носа.Оказа се,че има бактерии стафилококи в нослето.Така,че когато се активизират бактериите-това се отразява на очичките.

Дъщеря ми имаше запушено слъзно каналче,когато беше на 2 мес.След преглед от специалист,първо беше отхвърлена вероятността за проблем идващ от нослето и тогава й приложихме лечение.
Изписаха й капки"Тобрекс",промивки с физиологичен разтвор и масаж по описания по-горе начин.
Мина й за по-малко от месец.Обаче аз си мисля,че най-голямо влияние за подобряването й се оказа масажа.Ако съм знаела за това по-рано,можеше и да не стигаме до капките.
Не чакай да израства и да се оправи от самосебе си,защото това е крайно неприятно за самото дете и много му тежи.Успех.

# 8
  • Мнения: 1 733
Със сигурност да чакаш да се оправи от само себе си не е правилното решение, защото проблемът може да е сериозен. Ние също имахме запушено слъзно каналче. След дълго лечение с капки, масажи и мехлемчета се оказа, че не се повлиява от нищо. Накрая му направиха сонда (прави се оперативно, с пълна упойка) и така ликвидирахме проблема. Повярвай ми , не е страшно, приеха ни в болницата сутринта, направиха му сондата, изчакаха го да излезе от упойката, да се нахрани веднъж и на обяд ни изписаха. Ако искаш, пиши на лични, за да ти кажа къде и как мина процедурата. Оттогава нямаме проблем (да чукам на дърво).

# 9
  • Мнения: 234
При положение,че има вероятност детето да се оправи с масаж и капки,не прибързвай с решението за сондата.  Naughty
Я се постави на мястото на детето.Сондата не е малък стрес при мъничетата.Самата процедура не е страшна,но пробвайте първо с друго.

# 10
При нас проблема се появи веднага след раждането - първо на едното оченце, после и на другото.Започнахме с Тобрекс и не помогна.Започна едно лудо обикаляне по доктори, всички изписваха капки - пробвахме 6 вида и никакъв резултат.И така до 8мия месец.Накрая отидохме на една докторка - офталмоложка, май само при нея не бяхме ходили, която се изуми как досега никой доктор не ни е казал, че този проблем с лекува с масаж до 2-3 месец на детето.Каза ни, че е късно и най-вероятно ще се наложи сонда.Въпреки това ни показа как се прави масажа и ни даде срок 1 месец да действаме.Малкият се оправи преди края  на срока и Слава Богу, не се наложи сондиране!

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Благодаря на всички мами за отговорите!
За сега действаме с масаж, но няма ефект. Бебчо е още мъничък и се надявам да се оправи след някой друг месец.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Имахме същия проблем  Sad. Открихме го навреме (на 1 месец) и рано-рано започнахме с лечението (капки + масажи). При нас, уви, това не подейства. Ама изобщо, нямаше даже и "спокойни" периоди. На 8,5 месеца направихме сондажа. Казаха ни, че е била много дебела мембраната и е нямало никакъв шанс да се оправи от само себе си. От тогава, пу-пу, нямаме никакви проблеми. Ако знаех, по- рано щях да сондирам. Peace

Успех, дано ви повлияят добре масажите и не сте като нашия случай!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт