Каква каша при алергия?

  • 779
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
имаме алергия, вероятно към храна. Приема само ТИКВА с картоф на ХИПП, ябълка, круша, от време на време слива ХИПП. Захраних отскоро и с Пуйка с тиква ХИПП. Направих днес картоф с морков, малко зехтин - домашно пюре.
ОТ кашите обаче освен оризова  и на ХУМАНА - оризова, безмлечна с царевични стърготини и ябълка КАКВА ДРУГА МОГА ДА ДАМ като трябва да избягваме банан \на плод, пълномаслено мляко, мъхести плодове, цитруси\ newsm78
На Фризопеп сме Tired

Немога и бисквити да дам..заради млякото в тях, а сухар на попара може ли, ама ПОПАРАТА С КАКВО СИРЕНЕ newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз малко не разбрах. Алергия ВЕРОЯТНО към храна. Към каква храна? В какво се изразява алергията? Към мляко ли? Изследвания не са ли правени? Плодовете в кашите не са като пресните плодове.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Ами аз доколкото разбрах май имате алергия към белтъка на кравето мляко  newsm78
Можеш да даваш различни видове безмлечни каши, които да правиш с Фризопеп. Кашата от Елда на Хип, например. Вече съм забравила състава на различните каши, но може да прочетеш закованата тема за кашите. Дано да ти бъде полезна  Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.0

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
и моят син е на Фризопеп.
от кашите ядеше дълго време само оризова безмлечна на Хип. после въведох глутена чрез кус-кус на Плазмон и сега яде следните каши:
-ориз безмлечна на Хип
-елда безмлечна на Хип
-овесена безмлечна на Блевит
-пшенична безмлечна на Плазмон
-кус-кус (Сабиолина) на Плазмон

не ползвам готови инстантни каши с плодове, а в гореспоменатите слагам по половин бурканче плодово пюре.
царевица още не съм дала, алерген е.

ако сте на Фризопеп заради алергия към белтъка на кравето мляко, сирене не ви се полага още. много сте малки.
сухар може, когато въведеш глутена. знам, че гастроентеролозите от педиатрията препоръчват попара от Фризопеп и домашно приготвен сухар от заводски хляб, но аз го намирам за глупаво.

гледай да въведеш още зеленчуци и месо, те са важните.  вкарай тиквичка, броколи, карфиол, пащърнак, червена чушка. от месата - заешко и пуешко, после пилешко. от плодовете можеш да добавиш сега череши. шипките на Хип също.

# 4
  • Мнения: 2 673
Блонди теста при бебетата не бил показателен,затова не съм тествала Дани.
Вероятно към белтъка на млякото е алергията, но не е изключено да има и към храните които съм въвела.
jam броколито и карфиола също са алергени- дерматоложката ме предупреди-. За царевицата изрично питах, каза че е по-слаб алерген от видовете зелета...

Jessy не съм видяла темата ..отивам да чета

БЛАГОДАРЯ, момичета!

# 5
  • Мнения: 2 673
отсях следното..
Нестле Алете - зърнено плодова ябълки и сухар\ с глутен\

НЕстле - бискивти с ябълка-.\в бисквитите няма мляко\

Нестле -  ориз и рожкови...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
броколито и карфиола също са алергени- дерматоложката ме предупреди-. За царевицата изрично питах, каза че е по-слаб алерген от видовете зелета...

Karil, ще си позволя да не се съглася с дерматоложката ти, която все пак не е алерголог. пусни едно търсене в Гугъл, разрови се и прочети сама. аз съм се ровила с дни да чета статии, преди да реша коя храна кога да дам. не са алергени зелевите, просто някои от тях са по-тежки за храносмилането - това го знаят и възрастните.

моят съвет към теб е да се консултираш с алерголог и да се информираш от материалите в Интернет.

# 7
  • Мнения: 468
Беби Колинска имат много безмлечни и безглутенови каши.
Фризо - Фризокрем ориз, Фризокрем ориз и царевица, има и с плодове, но ви е рано.
На Нестле само ориз и рожкови е подходяща, на другите безмлечни си пише, че може да съдържат следи от мляко.
Ордеса също имат безмлечни.
Слънчо също има безмлечни.
За Хип са ти казали - ориз, елда.
Ако отново има внос на каши Сънвал там има богат /и вкусен/ избор.
Хумана - ябълкова и грис - безглутенови и безмлечни.

Попарата се препоръчва да се прави с домашно приготвени сухари /до златисто препечени/ от заводски бял хляб, защото вътре не се слагат консерванти и разни там "подобрители", които са алергени както и да го погледнеш. В готовите сухари има такива "подобрители", в някои дори има яйчен и млечен белтък.

Общи условия

Активация на акаунт