Уикенд около София - къде?

  • 6 298
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте Simple Smile
Тъй като сме с малко бебе  и не ми се иска да пътуваме надалеч за сега много, а да излизаме на въздух, та въпросът ми е къде прекарвате около София събота и неделя, ей така за през деня само. До сега само на Панчарево сме ходили и на Витоша на езерата, но ми се иска да открием някое местенце на хладно за през лятото. Споделете  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 228
Миналата седмица се разходихме до Клисурския манастир Св. Петка (над Банкя - уточнявам, защото се оказа, че има няколко клисурски манастира). Невероятно красиво е, спокойно, пред манастира има огромна поляна, горички и т.н., подходящо е и за пикник. Може да се съчетае с разходка и обяд в Банкя. Там обядвахме в Бялата къща.
Друг любим вариант е разходка до манастира Св. Мина в Беримирци, след това обяд в един комплекс в следващото село - Кубратово. Там има хубава кръчма, басейн, чисто е и много приятно.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Ние също ходим често до Банкя и над нея, както и " СВ.Мина", но ядем в " Гъше перо". Освен това се качваме често и на Витоша, разходка до Черни връх  Wink, но във вашия случай е по- добре да се разхождате по пътеките около Алеко. Може и с количка. Като се сетя нещо друго ще пиша пак.

# 3
  • София
  • Мнения: 580
Ние миналата седмица бяхме в дендрариума на Витоша и останах приятно изненадана,става и за колички.Много е чисто има масички с пейки става и за барбекю.

# 4
  • София
  • Мнения: 362
Дидимка, моля те кажи как се стига до този "дендрариум"?

# 5
  • Мнения: 146
Благодаря ви,
и аз ще се радвам да споделиш повече за "дендрариум" .

# 6
  • Мнения: 1 288
може да отидете над бистрица. има чудни полянки и изглед към софия. освен това манастирчетата на кокаляне, герман, лозен и въобще всички в района. обикновено има места за сядане, може да обядвате, да се разходите.

# 7
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Колко далече е периметъра около София? Ние на 2 месеца си ходихме до Сливен, затова уточни, има места като Костенец, Говедарци, Мальовица, Рибарица на по стотина км., това много ли е? Да знаем за какво да мислим... Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 580
Дидимка, моля те кажи как се стига до този "дендрариум"?
значи проблема е че мен ме возят но ще обясня колкото мога бул.България,Бояна и се тръгва към Копитото то си има отбивка но до колкото имам спомен няма табела намира се от дясно на пътя довечера ще попитам за подробности и ще пиша Embarassed

# 9
  • Мнения: 146
Колко далече е периметъра около София?
ами 50-60 км, аз тези по далечните ги знам, идеята ми е през деня за разходка Simple Smile

# 10
Имам един въпрос...като става дума за басейна на Кубратово някой може ли да ми каже колко точно е входа за него...и по възможност какво вклучва...благодаря ви предварително

# 11
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Ние тази неделя посетихме Бачковския манастир,по пътя до него има река и много места за плаж,за барбекю,но за съвсем малки бебета май не е подходящо!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Днес се опитахме да открием дендрариума. Стигнахме до Тихия кът и спряхме на първата отбивка. През пътя имаше някакъв музей за мечки.
Как да стигнем до дендрариума от там?

Имате ли любими заведения/хотели/хижи в тази част на Витоша?

# 13
  • Мнения: 1 322
Костенец - хотелски комплекс "Езерото".

Общи условия

Активация на акаунт