Разсъждения на тема "Накъде върви този форум..."

  • 1 223
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
След една неразбория възникнала в една тема в един от подфорумите се замислих накъде върви този форум  Thinking В него пиша откакто забременях, с него отглеждам детето си и имам наблюдения как форума се развива, потребителите се увеличават ...

И така,

Положителните страни:
1. Много информация (много повече отколкото в началото) за бременността, раждането, кърменето и развитието на бебочествата.
2. Здравните форуми. Можеш да пропуснеш някое и друго излишно притеснение или посещение при педиатър, да получиш информация за определени заболявания и лекарства, да си свериш часовника за текущо разпространените вируси и т.н.
3. Здравния справочник - мненията на медицинските лица се увеличават. Това е първото място, което проверявам когато ми трябва лекар.
4. Продавалника и на пазар - едва ли има нужда от коментар.
5. Ако нещо ти тежи можеш да споделиш, да ти помогнат, да те разберат - форума приема форма на психологически сеанс, което е изключително полезно за всеки един от нас в по-тежките моменти от живота ни.

С увеличаването на положителните страни обаче, се увеличават и отрицателните страни, като изключвам едноличностните конфликти:
1. Все по-често не се спазва добрия тон на общуване във форума.
2. Все по-често се получават деления на нови и стари във подфорумите.
3. Все по-често в някои подфоруми има теми, които са абсолютно табу, за да не бъдат наранени пишещите в тези подфоруми. Да, има форуми в които е редно да има теми за които не е добре да се пише, но в случая за който говоря (умишлено не давам конкретни факти) темата според мен е точно за този подфорум и съфорумката която я пусна, не би трябвало да бъде обвинявана от куп съфорумци че я е пуснала точно там newsm78

Не мога да определя мястото на модераторите  newsm78  Те често взимат отношения по отрицателна страна 1, но като че ли не се намесват в отрицателни страни 2 и 3. Честно казано не знам дали и трябва  newsm78

Ще се радвам да чуя и вашите разсъждения по въпроса. Иска ми се този форум да го има, всички да се чувстват като у дома в него, а като че ли все по-често се случва да има обидени и изгонени (не визирам ban) от него  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Според мен е нормално и съвсем в реда на нещата. Не можеш да събереш на 1 "място" близо 50000 души и да очакваш, че всички ще се разбират прекрасно. От тия почти 50к хора съм убедена, че поне 10к наистина редовно пишат и общуват.

Нормално е. Подобно делене има във всеки колектив и компания, ако щеш.Харесва ли ни или не, ние сме хора - несъвършени, злобни, понякога сприхави, друг път чудесни събеседници, разсеяни, не наясно кое къде се пише... Моята преценка не е твоята преценка. За това и сме тук, за да обменяме опит. Форумът също се развива.

Аз съм негов свидетел от самото създаване на бг-мамма, още от дир-ския форум, но там ме познаваха с друг ник, всъщност с истинското ми име. Видяла съм всички лица и превъплъщения на сайта и форума. Мил и свиден ми е. И не смятам, че нещо странно се случва.

Поздрав най-сърдечен!  Peace

# 2
  • Мнения: 68
Нормално е да има недоволни и  обидени. Толкова народ на едно място. Все някой ще намери за какво да се разсърди. Не виждам как ще изгонят някой  (без бан)? Имаш предвид, че го нападат неоснователно  и той сам се отказава да влиза повече тук? Не съм попадала на такъв случай.  Whistling

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не мога да проумея подобен род теми. Няма ли върху какво по-важно да разъждаваш? Толкова енергия и толкова писане- за какво? Целта ми убягва...  Tired

# 4
  • Мнения: 3 116
Нормално е да има недоволни и  обидени. Толкова народ на едно място. Все някой ще намери за какво да се разсърди. Не виждам как ще изгонят някой  (без бан)? Имаш предвид, че го нападат неоснователно  и той сам се отказава да влиза повече тук? Не съм попадала на такъв случай.  Whistling

Мда, това имам впредвид  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 116
Не мога да проумея подобен род теми. Няма ли върху какво по-важно да разъждаваш? Толкова енергия и толкова писане- за какво? Целта ми убягва...  Tired

Ерика, за мен тази тема е много по-важна от това кой какви гащи носи например. Мога да се обоснова много лесно: от разни разправии не искам да пиша или не знам какво да пиша в разни подфоруми, а не искам да е така.

Едно ме е научил живота, когато нещо не ми харесва или ми харесва да си го казвам и да търся решение на проблемите  Thinking

# 6
  • Мнения: 6 314
Неизбежно е колкото повече хора има на едно място, толкова повече да са и дрязгите, и конфликтите, и недоразуменията, и недоволните, и хората, които откровено провокират и дразнят, по-голяма е и притегателната сила за всякакви идиоти, които искат да си пишат простотии или просто се упражняват в псуване публично и си мислят, че това е героизъм.
Неизбежно е.

Според мен е нормално и съвсем в реда на нещата. Не можеш да събереш на 1 "място" близо 50000 души и да очакваш, че всички ще се разбират прекрасно. От тия почти 50к хора съм убедена, че поне 10к наистина редовно пишат и общуват.

Всъщност са доста повече. Активните регистрирани потребители, които са влизали през последния месец са над 20 000, а ако се погледне срока от последните три месеца, то вече броят скача на над 30 000. Като се прибавят и нерегистрираните, които четат и пишат в някои от подфорумите, броят на потребителите става наистина огромен и носи след себе си съответните позитиви и негативи.

# 7
  • Мнения: 4 668
В началото не можех да се откъсна от форума ... Сега усещам , че нямам такова желание нито да пиша , нито да чета  Confused Не е защото ми е омръзнало ...
Прекалено много злоба , прекалено много заяждане , прекалено много потребители , които влизат да пишат в дадена тема , само да създадат конфликт или отново да пробутват идеите си граничещи с фанатизъм  Sick И това го наблюдавам от последните два - три месеца ...

Положителните страни са ясни - много неща научих , много хора ми допадат и са ми изключително приятни  Hug но има и такива , които просто ме изумяват .
Но все пак си мисля , че това са периоди / като при децата  Laughing / минава и отминава . Отвреме на време ти дотяга ... но после пак ти липсва форумът ... това е . И аз се чувствам като теб .

Неизбежно е колкото повече хора има на едно място, толкова повече да са и дрязгите, и конфликтите, и недоразуменията, и недоволните, и хората, които откровено провокират и дразнят, по-голяма е и притегателната сила за всякакви идиоти, които искат да си пишат простотии или просто се упражняват в псуване публично и си мислят, че това е героизъм.
Неизбежно е.

Това е точно така !


# 8
  • Мнения: 2 070
Въпрос на нагласа бе мацки..
Аз пък що не забелязвам нещо особено негативно. Ако са ви в повече отрицателните емоции не четете въпросните теми и спорове, пропускайте постинги на хора, които са ви неприятни, постарайте се да пуснете забавна тема...
В крайна сметка защо пък и толкова сериозно трябва да се приема всичко.

# 9
  • Мнения: 25 441
Предлагам да се закове постоянна тема "Кой/какво ме дразни във форума", подобно на седмичните чат-теми. Струва ми се, че има крещяща нужда от такава.  Peace
Пък и ще се разтоварят малко Клюкарника и ДиС (може да има и други) откъм теми.  

# 10
  • Мнения: 3 521
Нещо ми се струва, че прекалено много хора живеят преz тоzи и/или други форуми. Интернет е нещо имагинерно, не го приемайте чак толкова на вътре Rolling Eyes , това че потребителя Х с ХУ мнения е иzпляскал, че не е съгласен с начина, по който си живеете живота едва ли е критерии zа промени.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
surfline, когато не мълчиш на 7 езика, добре го даваш  Peace Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Мда...на форумът явно скоро пак ще му идва и пак ще се намери кой да поразсъждава на тази особено важна тема на 7-8 страници Mr. Green

# 13
  • Мнения: 183
А, пак стана време за ръфане на новобранци.
Обичам ги тези теми.
И такааа...

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Въобще не се вживявам толкова. Влизам тук за разтоварване и информация.
Има модератори и администратори, които да мислят за форума, които следят за спазването на правилата.
Предпочитам да не се товаря допълнително с това, дали има проблем форумът или не.

Общи условия

Активация на акаунт