Отговори
  • Мнения: 9
Моля,ако някой има същия проблем да сподели какво е ползвал по време на кърмене.Аз ползвам Bekloforte,но не съм сигурна,че е безопасно

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Отговорих ти и в другата тема, но все пак - този сайт е специално за проверка за съвместимостта на лекарства по време на кърмене:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Търси го под името Becloforte - така се изписва, активната му съставка е beclomethasone.
Инхалационните кортикостероиди се абсорбират много трудно в кърмата, така че не се очаква при бебето въобще да стигне някакво количество от препарата (а каквото стигне, трябва да мине първо през стомаха, т.е. ще претърпи разрушаване от стомашните киселини и ензими - неслучайно при теб се прилага под формата на спрей за инхалиране, за да се избегне приемането през устата и минаването през ХС система - и буквално нищо от него няма да се усвои и да попадне в кръвообращението на бебето, така че да може да има някакъв ефект).
Но наистина е най-разумно да говориш с лекаря си и с педиатъра на бебето, за да те успокоят. Ако не срещаш подкрепа и не получаваш достатъчно информация от тях, винаги е възможно да потърсиш второ мнение Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 958
През януари направих пневмония и ми изписаха Ventolin, спрей. Три пъти по 1, 2 впръсквания.

Но най добре, консултация с лекар. Все пак става въпрос за лекарства и бебенце!!!

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря ви много за отговорите.От форумите попаднах на телефона на една пулмоложка,която е препоръчана и й се обадих.Тя ми каза,че е безопасно за бебето да използвам pulmokort и сега ще го пробвам Hug

Общи условия

Активация на акаунт