Как точно се прави кола маска?

  • 10 086
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
 Моля помагайте  newsm17
 От години ползвам епилатор, но става толкова бавно, че ми отнема половин ден, а знаете колко е досадна тая процедура. Реших, че с колата ще е три пъти по-бързо и за туй пробвах с течна кола маска / Jankar /, но аз ли нещо не правя като хората, тя ли е скапана - незнам. Предполагам в мене е проблема. За туй ви моля за помощ.
 Как точно процедирате с нея???
 Аз като се дръпна и половината косми си остават  newsm61

# 1
  • Мнения: 4 053
иди на козметичка,тя си знае работата  Wink

# 2
  • Мнения: 116
Да ама много пари трябва да отделям за козметичка. Естествено че предпочитам някой друг да свърши мръсната работа, ама пусти пари.....все нестигат.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И аз се пробвах няколко пъти с тази кола маска, но не се получи  Rolling Eyes. Действай си с епилатора най- добре  Peace.

# 4
  • Мнения: 3 782
Да ти кажа честно и аз не мога много да работя с тези кола-маски. Най-добре с епилатора,щом не искаш да даваш излишни пари. Знам,че става бавно с него,но няма как.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да ама много пари трябва да отделям за козметичка. Естествено че предпочитам някой друг да свърши мръсната работа, ама пусти пари.....все нестигат.
Е не е чак толкова пари. На мен скоро ми казаха една козметичка за 6 лв. е кола маската на цели крака. Предишната ми козметичка взимаше 15 лв. за цели крака. Само за сравнение кола-маската на тейки за микровълновата, която наподобява тази в козметичните салони е 12 лв. за една тубичка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 407
Продават и кола маска рол он, като патрончето кола маска струва около 3 лв. Това патронче стига да се епилират целите крака, ръцете, мишничките, а дори и след това може да не е свършила кола маската. Аз я ползвам от известно време и съм много доволна, тъй като е много лесна за употреба и става бързо.

# 7
  • Мнения: 76
а някоя от вас да знае добра козметичка във възраждане?

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Може пък и самата кола маска да е скапана. Вземи си друга марка и пак пробвай.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 642
Ех, ти ме върна в едно старо време, дето нямаше козметички и си правех сама кола-маската...
Рецептата ми е изпитана, години наред съм я правила.
Пропорцията е следната:
5 суп. лъжици захар и 1 суп. лъжица лимонена киселина (лимонтузу) се сипват в метална купичка с плоско дъно. Около 1 суп. лъж. вода се разпръсква отгоре. Разбърква се хубаво. Водата не трябва да е повече, защото сместта става много течна и не лепи после.
Това нещо се слага на котлона и се бърка докато започне да завира. Не трябва да прегаря. Като стане с цвят тъмен карамел се маха от котлона и се оставя леко да поизстине, защото може да се изгориш. Общо взето сместта на гъстота трябва да е станала такава, че като тръгнеш да вадиш лъжицата да лепне. Ако случайно стане много гъсто, можеш да сложиш 1 лъж. мед (хем и за кожата е полезен) Охххх, дано си ме разбрала, че и аз го обясних....
Честно казано при мен си спомням, че се получи чак на 3-4 път Wink, но пък после ми стана много лесно.
Ах, да, естествено трябва да си направиш и лентички от плат (например от стар чаршаф или  някакво др. хасе - става най-добре с такъв плат). След това пробваш леко сместта дали ти понася на топлина, намазваш тънък слой, залепваш отгоре парчето плат, изглаждаш го хубаво с длан да излезе въздуха и да прилепне, стискаш зъби и дърпаш  Shocked по посока обратна на растежа на косъма.....
Дано се справиш! Стискам ти палци!!!

# 10
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
По- лесно е със студена кола- аз съм ползвала половината от пакетчето/режа го с нож/- и се притиска да залепне, след което дърпаш- но не мисля че става по- бързо от епилатора.

# 11
  • Мнения: 113
MMR не мисля че с кола маската ще ти е по лесно  newsm78.Отдавна залагам на епилатора,защото той захваща малките косъмчета,докато с кола маската трябва да чакаш да израснат поне около 1 см.Пък и според мен е ужасно сама да си правиш кола маска  Cry

# 12
  • Мнения: 1 254
Мисля че за начина добре са ти обяснили. Аз в началото ползвах кола маска, но откакто си купих епилатор не съм си и помисляла за такова нещо. Между другото-какъв ти е епилатора-ако си вземеш хубав става доста бързо-аз си епилирам целите крака за около 50 мин и резултатът е доста по-добър от кола маската. Тя все пропуска тук таме косъмчета и трябва да са по-дълги Simple Smile

# 13
  • Мнения: 116
Благодаря на всички!   bouquet
Ще опитам всички предложения да видя с кое ще ми е най удобно.
MissCaprice епилатора ми е ето този http://appliances.market.dir.bg/zoom.php?xoffer=11666&shop_id=57&cat=3269
старичък е и не е с екстри, хваща малките косъмчета но много пропуска и на едно място трябва да го движа сумати време, докато стана като гол охлюв. Най - гадното е, че много бързо ми растат космалаците и на втория ден вече има поникнали smile3511 newsm61
Много ме е яд тъй като никога немога да се видя с гладки крачета, и то след толкова часове мъки и чекнене.
 При вас кога поникват първите косъмчета?

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Стига бе, какво чета тук  smile3556, аз с епилатора чистя крака и мишници за 10 мин. общо!
 

Общи условия

Активация на акаунт