Стокхолм - препоръчайте!

  • 1 802
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Заминавам за Стокхолм, за няколко дни. Обръщам се към тези от вас, които са били там, да препоръчате интересни места за посещение. Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 386
Не съм ходила все още, минавам само да ти кажа, че благородно ти завиждам  Mr. Green и да ти препоръчам това : http://www.citysightseeing.com/EN/STOCKHOLM/index.htm

# 2
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет!
Разходката из централната част ще ви покаже доста така или иначе.
Задължително според мен е да се качите на кулата до кметството, от там се разкрива невероятна панорама! (Тя е една тухлена, ще ви я покажат ако питате).
Заслужава си да отидете и на острова с увеселенията Gröna Lund, макар че ако сте ходили на друго такова място може и да пропуснете... Бързи влакчета, кула и пр... Там е особено готино вечер, виждат се светлините на целия град. На о-в Skansen има и интересен зоопарк, в който голяма част от животните се разхождат на свобода между хората. Също така голям аквариум с интересни риби, отровни жабки и какви ли не водни обитатели. Пак там май  беше и викингският кораб  www.vasamuseum.com .
Заслужава си и да се повозите между островите с корабче, не използвайте само метро!
Ами за това се сещам, приятно изкарване!
Simple Smile

# 3
  • Мнения: 927
 Била съм 2 пъти в Стокхолм, но преди около 9г. Спомените ми не са много пресни, но ми се ще да ги освежа Laughing Толкова ми харесва този град...Спомням си,че ми беше много приятно да се разхождам по уличките около парламента..Август имаше и някакъв фест..., всичко им е толкова подредено.., хората са доста студени, но пък много любезни.. охх и аз ти завиждам ( благородно, де  Wink). Имаше и една сграда под формата на глобус- беше ми много интересна, но така и не стигнах до нея  Thinking..
А, и за метрото Алекс е права - много трудно беше да се намери паркинг на по-оживените места, може и сега да е така.
Май не съм ти много от полза, но като се върнеш непременно покажи снимки  Hug
Приятно изкарване!!

# 4
  • Мнения: 1 299
Да се включа - Нова година посрещнах там. Тук има много инфо: http://www.visit-stockholm.com/?gclid=CODl7Zu6yYwCFQraXgodWVF_Qg

Wasa museum да го посетите задължително. Разходка в Gamla Stan - стария град  Peace Има един дворец в покрайнините на Стокхолм - The Drottningholm Palace, много приятно място.... И така. Сега нямам време да пиша много, но довечера давам пълно инфо - била съм в Швеция много пъти, в Стокхолм - 3 пъти Peace

# 5
  • Мнения: 1 299
Ох, да не забравим разходките с корабчета - задължително!!! Има и един много голям мол в центъра - не е нещо особено, но е интересно да се разгледа.

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 10:26 от Ланфеар

Общи условия

Активация на акаунт