какво ми е на окото?

  • 6 620
  • 9
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
нося контактни лещи и преди 2-3 седмици изведнъж / сигурно е станало за 2-3 часа/ едното ми око силно се зачерви. Но не цялото а само от долу на кафявото и като лента , дебела оклоло 1 см.  Не знам дали си внушавам , но точно на границата между кафявото и бялото , ми се струваше , че виждам нещо като малко мехурче . Зопочнах да слагам  сенсилукс сутрин и вечер, но не минаваше. А от работа нямаше време да отида на очен. Накрая започнах да ходя с очила , видимо окото оздравя. Вчера обаче пак сложих лещите , за около 5 часа и окото пак се зачерви, леко , но все пак , пак стана червено в долната част. Имам чувството , че виждам леко размазано с това око. Днес ще направя всичко възможно да отида на лекар, но искам да чуя и вашето мнение...Случвало ли му се е на някой от вас?

# 1
  • Мнения: 679
Аз също нося контактни лещи, но не съм имала проблем като твоя. Или поне не точно същия. Явно щом се зачервява окото при слагане на лещата, проблемът е в нея. Откога носиш лещите? Имам предвид откога не си ги сменяла? (И какви са - меки или твърди? - моите са меки) Защото лещата може да е стара. Те имат все пак срок на годност. Прегледай я. Може да е надраскана или да се е появила шупла, което да те дразни. При мен понякога се появява нещо подобно, когато лещата е замърсена. Ти с какво си почистваш лещите?  Аз ползвам OPTI-FREE. При мен очите се зачервяваха и когато имам настинка, дори се случва очите изобщо не ми приемат лещите, зачервяват се и текат сълзи...  Все пак мисля, че трябва да отидеш на очен лекар. Това с мехурчето ми се струва, че не е шега работа! Не отлагай! Пази си очите!

А относно размазаното - според мен е нормално, след като ти е болно окото да не виждаш добре за момента.

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
дано да е само за момента Sad
Всъщност и аз си помислих , че може да има дефект в лещата, и си купих нова. Явно не е това проблема...
Лещите са меки , 55%, тримесечни...Ползвам разтвор Кай Клин.
Само се моля да не е нещо сериозно  Praynig

# 3
  • Мнения: 679
Нали не си сложила новата леща на болното око? Защото докато не се оправи не трябва да слагаш лещи. Може да се случи така, че новата леща да се "зарази" от окото.

А ти не се паникьосвай! Само спокойно и отивай на лекар. Успех!

# 4
  • Мнения: 3 205
Лещата ти е била с дефектно ръбче. Откъде си я купила? Нормално ли изглеждаше като форма?
Проблемът се появява и с новата леща, защото окото е било с наранена конюнктива, която се е инфектирала, не е оздравяла и се дразни от новата леща на същото място, даже и новата леща да не е дефектна. Не е сериозно, но може да стане, ако не отидеш на очен лекар. Трябва да ти погледнат конюнктивата с апарат и да преценят какво лекарство да ти изпишат - антибиотик, ако окото все още е наранено или кортикостероид, за отшумяване на симптома. Не се самолекувай, не си прави никакви промивки на очите с абсолютно нищо, а намери време и иди на лекар.
Размазано виждаш поради секрета на повърхността на окото.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
лещата я носих 2 месеца и нещо , вече трябавше да я сменям, затвоа си мисля , че не е била дефектна, когато съм я купила, а може аз да съм я наранила с нещо.
и да - сложих новата леща на зачервеното око, защото си мислех , че е червено , именно защото лещата е стара...
дано само нещата се оправят и да не е нещо сериозно. Съжалявам че не намерих време да отида веднага на лекар, дано днес успея ...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аз съм имала подобен проблем, без да съм носила очила или лещи. Точно по същия начин - зачервяване и мехурче на границата между ириса (така ли се зове оцветената част?) и бялото на окото. Случвало ми се е два пъти. Лекарката обясни, че това е повърхностно възпаление на бялото на окото. Получавало се от прекомерна работа с компютър. Изсушавала се повърхността на окото и оттам и възпалението. Изписа ми капки Целестон-С и ми препоръча да си направя очила за работа с компютър. Очила още не съм си направила. Но капките ги ползвах и се оправих.

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
имам някакво възпаление - предписаха ми сенсилукс  и наклоф . След една седмица съм на контролен. Благодаря на всички, които ми отговориха! Hug
забравих само да го питам дали ще трябва да си купя нови лещи, но така или иначе сега няма да ги нося, следващия път ще се консултирам...

# 8
  • София
  • Мнения: 89
Да трябва да си купиш нови лещи. Задължително!!!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 014
Аз нося лещи от 7-8 години - меки. Никога не съм имала проблеми и изведнъж - преди около половин година - лещите започнаха да ми правят проблеми. Драскаше ми в едното око, зачервяваше се, имаше и малко секрет. Отидох веднага на лекар - при мен мехурчета се бяха появили на вътрешната страна на горния клепач. От тези мехурчета или от нещо друго, лещата при премигване се разместваше и - представете си колко е грозно като се размести цветна леща... Лекарката провери лещите - всичко нормално.  Изписа ми някакви капки, спрях да нося лещите за времето, през което се лекувах. След това купих нови лещи, започнах да ги слагам по малко, за да привикна постепенно - не ги бях носила доста време. И - отново същия проблем. Реших, че съм купила лещи с дефектно ръбче - отново само лявото око имаше проблем. Разменях лещите (един диоптър са ми и двете очи), купих отново нови, изчаках почти цяла зима преди да ги сложа пак. Преди дни отново пробвах - и пак лявото око ми се раздразни (дясното по-малко). Вече не мисля, че ще мога да нося отново лещи. Правя някаква реакция вероятно. Някой имал ли е такъв проблем?
Препоръчайте ми някой добър офталмолог - може и в София, много ми се иска пак да мога да нося лещи!

Общи условия

Активация на акаунт