Личен асистент помогнете!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 10 024
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Личен асистент сьм на сина си Моля кажете ми трябва ли да стоя в кьщи и да не напускам пределите на града в който живея -Добрич Никой нищо не ми обесни Но доколкото разбрах трябва да стоя в кьщи и да чакам соц.служител да дойде да провери дали сьм в кьщи Нима трябва да стана затворничка в собствената си кьща? Обрьщах се и кьм медийте но без резултат. newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 485
Не знам да има такова изискване. Някак си е прекалено.

# 2
  • Мнения: 3 743
За първи път чувам, че има подобно изискване. Може би става въпрос за нещо временно, например ако ще идват от социалните да правят социална оценка в къщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 981
И аз съм личен асистент на дъщеря ми.От социалните би трябвало веднъж месечно да минават и да се подписвам - преполагам за да видят,че не работя някъде и съм си в къщи.Но в това хубаво време ние сме непрекъснато навън и ако не ме намерят ми се обаждат по телефона и аз ходя там за подписа.Също така често пътуваме - досега не съм имала проблеми.

# 4
  • Мнения: 219
Благодаря на всички който се включиха !

# 5
  • Мнения: 2 425
Излизай си, не се притеснявай, но гледай да не те виждат много, много без сина ти, защото нали уж това ти е работата, да го гледаш... Само за това могат да ти направят проблем. Но и да те видят, можеш да кажеш, примерно че си ходила да пазаруваш или за лекарства... Мисля, че като подписваш договора ти дават какво имаш право да правиш и какво не. Не се притеснявай, споко Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
И на мен ми правеха проблем, че ме няма на адреса, но са ме викали после на място при тях! Един път даже се опитаха да ми кажат, че аз всъщност не живея на този адреса, ама аз не се поддадох на това! Излизай си и не се тревожи, просто ако решиш да напуска града се обаждай на твоя си човек в социалното, че отивате на почивка или ще отсъствате просто в този период, в който трябва да идват! И така...

# 7
  • Мнения: 1 193
Имали баба,която е станала личен асистент на внучето си - много ли е бюрокрацията

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 22:04 от bebo4e

# 8
  • Мнения: 5 593
Като личен асистент вие имате определено работно време - 8 часово и работно място - домът ви. Но никой не може да ви задържи вкъщи, освен ако обгрижваното лице не е приковано на легло. Спокойно може да си извеждате детето на разходка или където е необходимо.
Но колегите са длъжни да ви правят проверки на адреса. При нас има специално разработени таблици, в които се отбелязва денят и часът на посещението и какво е вършил личния асистент в момента на проверката.

# 9
  • Мнения: 37
Жена ми също е "личен асистент" на сина ни, който е със заболяване Мускулна Дистрофия и е с ТЕЛК-95% с чужда помощ, като има затруднения в ходенето и се налага постоянно да има човек до него.Проблема ни е че аз съм на работа и по тая причина жена ми трябва да напусне заеманата длъжност тъй като надхвърля ме по доход с 80 лв.изискванията за длъжността .Ни е сме четири членно семейство( жена ми има дете от първия си брак) ако я освободят ние оставаме на моята заплата , а тя ще трябва да си търси друга работа за да преживява ме.Но пък детето остава без придружител а той е на 7г. и е в І клас.И кой освем МАЙКАТА може да му даде нужното внимание и подкрепа. Тази програма ми се струва че не е домислена.

# 10
  • Мнения: 1 193
Какъв доход на член от семейството трябва да имаме за да стана личен асистент на детето си.Този доход менили се всяка година.
Dinkeza по твоите думи оставам с впечетлението че майката може да е личен асистент и едновременно с това да работи- само да не се надвишава допустимия доход за член от семейството.така ли е или не съм разбрала.

# 11
  • Мнения: 5 593
Дохода е диференциран. За всеки член от семейството се полага определен процент от гарантирания минимален доход /в момента 55 лв./. Ако искаш, драсни ми на бележка колко членно е семейството, има ли деца под 3 години, трудовия статус на родителите и ще ти го сметна.
Не може едновременно да си ЛА и да работиш на друго място. С теб се сключва трудов договор и Д "СП" те наема да гледаш болния член на семейството срещу заплащане 8 часа дневно. Ползваш всички права по КТ и те проверяват периодично как си изпълняваш задълженията.

# 12
  • Мнения: 2 232
Здравейте, аз се интересувам как се става личен асистент на собственето си дете.Извинявам се , че нахлувам в темата, но ще бъда много благодарна ако ме насочете към линк по въпроса или накратко някой разясни.

# 13
  • Мнения: 485
Виж ето тук част от програмата "Асистенти на хора с увреждания", ще се опитам да намеря по-късно днес цялата програма.

# 14
  • Мнения: 2 232
Благодаря ти  Зара.

Общи условия

Активация на акаунт