Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 681
  • 247
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 262
Мерси!
Аз докато се натуткам и гледй какво става...
Кога ли ще се върне знаете ли?

# 76
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Момичета, според вас на ехографски преглед може ли да се види състоянието на паренхима? Много не съм наясно какво всъщност представлява той. Между другото, аз също реших да отидем на преглед при д-р Гайдаров. Май ще извием опашка пред кабинета му, а. Водих детето тук в Благоевград на ехограф и доктора не му извади снимка, защото се виждало някакво възелче, което го имали всички млади хора /не разбрах точно какво/, но на снимката щяло да изглежда като киста. Та като сме го водели на контролен преглед в София, най-добре било да си го видели пак???
Мами на оперираните геройчета, пишете колко време след операцията се виждаше на ехото задръжка на урина в бъбрека.

# 77
  • Мнения: 10
Мерси!
Аз докато се натуткам и гледй какво става...
Кога ли ще се върне знаете ли?
[/quot 

на 18.06

# 78
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря много!

# 79
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Иве, благодаря. Успех на прегледа. Дано всичко да е наред. При вас кога спря задръжката на урина, спомняш ли си?

Бори, и аз питам всеки кога е спряла задръжката, но никой не е отговорил досега. Иначе при Марти все още има задръжка (6 месеца след операцията), но ме предупредиха че възстановяването ще е бавно и резултати трябва да очаквам най-рано след 6-7 месец. Засега само лекаря мери дали % задръжка е в нормата и следи дали намалява. Паренхима се вижда на ехографа. При прегледа преди операцията се видя че е здрав въпреки задръжката. Сега се вижда че на левия бъбрек е по-голям отколкото на десния което значи че левия бъбрек е по-добре.
Такова възелче по снимките аз не съм видяла и не знам за какво става дума и дали е нормално.

Вова, най-добре да я видят в правителствена, според мен. Там си знаят какво са правили защото има документация и снимки и ще ти кажат как е и какво да правите.

# 80
  • Мнения: 914
Привет момичета  bouquet
И аз да си напиша мнението
Ние когато правихме операция за рефлю ни дадоха 2 флакона OROKEN и 3 флакона BACTRIM
които пихме почти 3 месеца Спомням си само че ме притесняваше че детето имаше топла урина Памперса беше като че сме наляли вода от чайника Питах лекарката ни но ними даде никакво обяснение Идаже настоявах да му продължа антибиотика но ми каза че няма смисъл А ултразвук му направиха след операцията на 1 мес Всичко бе добре по тяхно мнение Правихме сентеграфия и прекъснахме антибиотика Ходихме на плаж след 2 месеца
Доколкото до паренхима разбира се че се вижда  на ултразвук Ние правим на всеки месец и ясно се вижда увредения паренхим на вече оперирания ни бъбрек  следим и мерим постоянно Един път на ултразвук също бяха видили някаква маса като киста Правихме сканер но пък там нищо не се видя Иначе за възелче незнам не сме виждали по снимките Междувпрочем ни казаха че на ултразвук се виждат неща които не се виждат и на сканер и не е трябвало въобще допълнително да мъчим детето
Смятам че е добре да видите при различни лекари При нас за съжаление нямаме избор

# 81
  • Мнения: 914
 EmbarassedПак забравих нещо да напиша
Когато беше инфиктиран бъбрека на момченцето ми откриха Pseudomonas aerogenosa
На която бактерия е резистентен OROKEN Може би затова след операцията ни предписаха този антибио После ни обясниха че щом вдигне температура над 38 веднага да даваме анализ на урина за тази бактерия,която съществува само при темп повече от 38,спомням си ,че се влачехме с термометъра по цели месециПо принцип се научих,че щом детенце вдига температура повече от 37,7  38  и повече от 5 дни веднага се дава анализ за урина и кръв
Ние в петък ще ходим за последни анализи ,които включват и анализи за трансплонтация На мен вече ми правиха анализи на баща ни също остава там да определят кой ще бъде донора Децата ще получат дипломите след една седмица и тогава ще заминаваме Понякога се питам ако е живот и здраве направим операция и се върнем дали ще бъда с вас скъпи мамчета във вашия форум Предполагам ,че няма да си  правя отделен форум за проблеми след трансплонтация Както и да е надявам се ,че всичко ще завърши добре Ако се появи някоя майка с дете като нашето нека ме изчака до септември предполагам НА ВСИЧКИ МАМИ пожелавам много търпение ,здраве и успехи
 Борете се за вашите  дечица
Нека бог да ви помага  Praynig

# 82
  • София
  • Мнения: 7 097
Първо, искам да поздравя marychery послучай рождения й ден - да е здрава, да е много обичана и да се радва на здрави дечица!



Освен това ви черпя виртуално, защото днес и аз съм рожденничка  Grinning

# 83
marychery, Нати честит ви рожден ден и на двете - да сте живи и здрави, мнооого щастливи и само хубави емоции и здрави дечица!!!!!!!!
martisun благодаря ти за изчерпателното инфо за док.Гайдаров..и благодаря ти че си ме поправила...че кой знае как щях да го потърся по тел. ако не ми беше обърнала внимание  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Утре в 10 сутринта ни каза да отидем, стискайте палци да се върнем с добри новини и ние...
Хайде чао за сега от нас и целувки на всички бебоци и по-големи дечковци и нали знаете - оздравявайте веднааагааа  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 5 531
Благодаря много за пожеланията. Нати честит  рожден ден  и на теб. Бъди жива и здрава и нека всичките ти мечти да станат реалност. Калина да ви е жива и здрава и много да ви радва. newsm51

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 00:30 от marychery

# 85
  • Мнения: 186
Честито на Нати и marychery! Весел празник и бъдете ЗДРАВИ!   bouquet

# 86
  • Мнения: 271
Честит РД на Меричери и Нати!!!  bouquet
Да сте живи и здрави, както и семействата Ви. Много щастие!

# 87
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МЕРИЧЕРИ И НАТИ!  newsm59

ЖЕЛАЯ И НА ДВЕТЕ МНОГО РАДОСТИ, НЕКА ВИЕ И ВСИЧКИ ОКОЛО ВАС ДА СА ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ И НАЙ-ВЕЧЕ ДАНО ДЕЧИЦАТА ВИ ДА ОЗДРАВЕЯТ НАПЪЛНО МНОГО СКОРО.

  ura

# 88
Последните месеци често влизам в този форум, тук намирам виртуална подкрепа като от близък приятел, възхищавам се как се борите с проблемите  и колко сте силни. Искам да ви разкажа за моето възмощение от една лаборатория за да ви предопредя винаги да се презастаховате. Както бях писала преди време моята 9г. дъщеря вече 3 мес. е с Е-коли, за които изпи 4 антибиотика за 2 месеца, всеки път след стерилна урина и антибиограма от Лабораторията на Закрила-на бул. Донуков в София. След като едно от изследванията беше стерилно, след 1 седмица дадох 3 поредни урини за да съм напълно спокойна преди да дам Фуролина, който ни изписа д-р Гайдаров. Представете си моето изумление когато и трите резултата показаха нова бактерия-този път ентерококи-10*5.  Направо се отчаях, тъмо се отървахме от гадните Е-коли, след като си отрових детето с антибиотици, вече я боли корема от тях. Но понеже нямше парене и други оплаквания реших да изчакам с поредния антибиотик докато Гайдаров се върне и дадох урина за изследвания в 2 други лаборатории-в Сана и в Цибалаб. През цялото време преди да излезнат резултатите треперех, че изчакването може да се окаже грешка и да се влоши, още повече че тя се разболя и от вирус и вдина 38,5 температура.  Но най-накрая имах резултите и представете си... СЛАВА БОГУ урината беше стерилна и при двата резултата от различните лаборатории. Мисля си, че лабораторията в Закрила  е замърсила пробите, незнам дали е случайно. Та вече винаги ще нося материал на поне 2 лаботории едновременно за изследване.  newsm78 Но нали щастието на тази земя не е пълно никога, сега пък се тревожа, че преди вируса започнахме с Фуролина, приемахме го 2 дни след което тя се разболя, случи се така, че 2 дни не го пи и чак тогава занесох материал в двете други лаборатории. Според Вас може ли Фуролина с две дози  от 50мг при дете което е 33 кг. да изтреби новите бактерии-ако изобщо ги е имало де?

# 89
  • Мнения: 5 531
Аз днес почти нямах време да пиша, а като си прочетох  изречениято което написах одеве щях да падна Mr. Green.  Голяма глупост бях сътворила.Много благодаря на всички за пожеланията. Нати и на теб пак да кажа весел празник и всичко най най-хубаво.
r_reni, не е лошо да носиш проби на различни места. Така ще имаш наблюдение в/у резултатите. На нас също се е случвало две различнилаборатории да отчитат различен резултат.
И сега да питам - в урината на Мария има 4-5 левкоцита newsm78 - това какво означава?
Пак има някакви според доктора леки дренажни смущения. Има си лека задръжка на урина. Нашият доктор е в болничен и я водих днес да я види док. в районната ни поликлиника.

Общи условия

Активация на акаунт