Гранулом на преден зъб

  • 2 357
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, имам травматичен гранулом на предния зъб, който вече една година го лекуват без успешно! При последния преглед зъболекарката ми каза, че се налага операция - щели да го изрежат и проблемът щял да се реши. Въпросът ми към вас е дали някой се е подлагал на такава операция, знаете ли какво е цената й, подува ли се човек от нея, колко време след това се въстановява и изобщо бих прочела с интерес всичко, което можете да споделите с  мен! Hug
Предварително благодаря, защото малко съм се притеснила по темата!  Thinking

# 1
  • Мнения: 20
Здравей!Една година го лекуват!!!!!!!!!!!!!! Няма място за притеснения.Прави се т.нар.апикална остеотомия-реже се върха на корена и се запазва зъба,още повече щом е фронтален.Това най-вероятно  са го обяснили.Не е трябвало да се чака толкова,но...Тази манипулация се прави от хирург-стоматолог.Разбира се,че ще има оток в началото,но той се купира със студени компреси.Ако имате други въпроси,съм на разположение.

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
И аз не мога да разбера как така една година ще лекуват гранолом  ooooh! До колкото разбирам това е спешна работа  Thinking . Аз имах гранолом над 3 зъба и изчакахме само да ми спадне оттока и направиха операцията. После нито ме е боляло толкова, колкото си мислех, нито съм имала кой знае какъв отток - ще хапваш повече сладолед   Laughing .
Няма страшно и успех!

Общи условия

Активация на акаунт