Някой ходи ли на занималня без стол?

  • 593
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте, искам да питам има ли деца, които ходят на занималня след училище, въпреки че няма стол?
Как се справяте с проблема с яденето? Аз съм твърдо против сухата храна, и немога да си представя детето ми да яде закуски за обяд 4 години. В същото време не си я представям да яде сама супа например, докато околните дъвчат тестени гадости. Изглежда, че ще трябва да и приготвям храна за 2-3 хранения извън къщи, ако не искам да яде подсолен хляб... Вие как процедирате? Мина ми през акъла евентуално да ходи в някое близко заведение за по 1 супичка (не че вътре ще има нещо особено полезно) с някое другарче... или дори да мина на половин работен ден само и само да яде в къщи и да се учим и възпитаваме заедно Simple Smile Всъщност не вярвам, че столовото хранене ще е невероятно качествено, но все ще е по-добре от закуските...

# 1
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Аз нямам толкова голямо детенце , за ти отговоря точно, НО :

Докато работех в училището , децата които оставаха на занималня си носеха храна от вкъщи( т.е. някакъв сандвич , сок и плод) ;

другата част от тях си отиваха до вкъщи ( но те живееха съвсем наблизо  до училището) и след това се връщаха на занималнята.

Аз лично мисля, че ако останалите хранения на детето са пълноценни , няма защо да се притесняваш,че на обяд няма да хапне супа.

Все пак ти решаваш по къкъв начин ще се справиш с тази ситуация.
Успех!!!!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 757
И за какво са му на детето ти смърделите супи от столовете и заведенията?  newsm78. 100 пъти бих предпочела да му направя сама здравословен, вкусен и красив обяд отколкото да яде купени боклучаци. Слагам в  детска кутийка, има ги по магазините специално предназначена за детски обяд, с преградки и украси и вътре практически може да се сложи всичко - плодове, салата. Може кисело млекце в добавка кум здравословен сандвич, варианти за какъвто има безброй. Какво имаш против тестените закуски - те са полезни за децата ако са приготвени от здравословен хляб пак за какъвто има хиляди варианти.  Можеш през уикенда да компенсираш със супи. А защо не и за вечеря. Самата аз съм голям почитател на супите, но като знам как правят купешките по-добре на сух хляб да карам

# 3
  • Мнения: 2 282
И за какво са му на детето ти смърделите супи от столовете и заведенията?
Абе и ти си права...
Но си я представям: сутрешна закуска - филийка с нещо. Втора закуска - ябълка/банан. Обяд - филийка с нещо и салата. Следобедна закуска - вече не си представям какво. И вечеря- обикновено в къщи точно на вечеря се яде месо със салата или зеленчуци. Общо взето - скучно меню, и еднообразно.
И най-вече се чудя дали ще иска да яде, докато околните ядат само кифли и пици. Още повече, че много обича такива неща. Я да питам, в какви магазини да търся красивите кутии за храна?

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 17:37 от Сребърен облак

# 4
  • Мнения: 2 757
Не знам от къде се купуват, пробай в магазин за пластмасови изделия. Тук ги има в по суперите примерно.
Ама ако се влияе от другите не знам... Тук всички деца си носят обяд от вкъщи и е нормално. При вас практиката може да е друга. В крайна сметка нека пък си яде купешките пици, пък ти ще компенсираш в къщи колкото може. Но за купешките супи не съжалявай - по-добре че не ги яде

# 5
Синът ми отказа да се храни в стола и си носи храна от вкъщи. Кутии удобни за целта могат да се намерят в магазините за пластмасови изделия или домашни потреби. Аз непредполагах колко много неща могат да се измислят, така че храната да е разнообразна, задължително неразтичаща се и ставаща за ядене в студено състояние. Колко и да затруднява една такава ситуация има две основни предимства: винаги знаеш какво и колко е яло дето.

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
проблемът с приготвената в къщи храна е, че ще трябва да я яде студена. голямата ми дъщеря категорично отказва да яде храната в училищния стол и вече години наред се мъча с нейните обяди. ориз със зеленчуци и спагети хапва студени, задушен зелен боб също и още няколко други яденета, но са малко. понякога и слагам супа в термос, запазва се топла до обяд, но вече не ги иска моите супи. сега в стола на прогимназията имали гореща вода, та открих кондензираните супи - залива с вода и след около пет минути е готово за ядене, не е най-полезния вариант, но поне е топла храна. но колкото и да ми е мъчно, най-често се налага да и давам сандвич, плод и сок, понякога добавям и някой зеленчук - царевица, моркови, домат. гледам да компенсирам с вечерята.

Аз непредполагах колко много неща могат да се измислят, така че храната да е разнообразна, задължително неразтичаща се и ставаща за ядене в студено състояние.

сподели опит, моля, аз определено се затруднявам от към идеи с тази конфигурация  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт