Nujdaq se ot pomosht!!!

  • 4 776
  • 45
  •   1
Отговори
Zdraveite!Naistina imam nujda ot vashata pomosht!Molq da ne me sudite zashtoto i bez tova sum mnogo neshtastna i oburkana!Az sum na 18 i sum bremenna v 7-mi mesec,jiveq s bashtata na deteto!Nqmame jilishte,bashtata nqma trudov dogovor..nqmame nikakva finansova vuzmojnost da se grijim za deteto pone na tozi etap.Ne iskame da go davame za osinovqvane,za tova iskam da vi popitam dali sushtestvuva vuzmojnost za vremenno nastanq vane v nqkoi dom,do 1 godinka da rechem,kogato shte sme v sustoqnie da go otglejdame!Molq vi,pishete kakvi sa zakonite i ima li vuobshte vuzmojnost za takova nastanqvane!I kak bih mogla da se svurja s nqkoi takuv dom!Mnogo shte sum vi blagodarna!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Къде живеете сега?Имате ли брак с бащата?На колко години е той?Може да му намерим някаква работа и да ти помагаме е неща за да не оставяш детето, а да го гледаш  Praynig Къде живеете сега?Пише повече моля  Praynig

# 2
Mnogo blagodarq za jelanieto da mi pomognete,no mislite li,che i sama ne sum obmislila vsqkakvi varianti?Nqmame brak s bashtata na deteto,jiveem v gr.Elhovo,obl.Qmbol.Ako znaete neshto za takova nastanqvane i kum kogo da se oburna molq vi,kajete me!Ne mislete,che ne mi e trudno i ne me boli,no e po-dobre taka otkolkoto da go dam za osinovqvane!

# 3
  • Мнения: 2 249
може да съм малко рязка-но ще си го позволя заради всички тъжни детски очички ,които срещам в домовете когато ходя

помисли много добре и вземи кончателно решение-или задръж детето и поеми грижата  за него или подпиши декларация и го дай за осиноввяване-не те познавам и не знам наистина какво е положението ти ,но ако поне малко мислиш за детенцето си не постъпвай егоистично-знаеш ли колко деца отрстват по домовете понеже родителите им поради някаква причина не са могли или желали да и гледат а и не са имали смелостта да и оставят напълно-тези деца без отказ малко по малко вехнат от дом в дом-виждат как някои от приятелчетата им отиват в семейства и чакат своите мама и тати ,които никога не идват
не се залъгвай,че ще го вземеш "някой ден"--това е просто егоизъм -или поеми отговорността изцяло или позволи на детето си да живее в нормално семейство

ако решиш да задържиш детето-ние ще ти изпратим дрешки икаквото ти е необходимо на първо време
ако решиш да го оставиш в дом-подпиши декларация и му дай шанс-някой да го обича-моля те

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
от законова гледна то4ка ти не можеш да го настаниш.Настаняват го социалните служби,но и те ще ти помогнат да си го задържиш.Свържи се на място със соц.служби и обмислете заедно варианта  Praynig


В Елхово имаме наша мама ,която би ти помогнала Peace


и сега мое мнение-когато 4овек си търси при4ини за да не свърши нещо винаги ги намира.Много хора живеят трудно,но не си оставят децата в домове защото ето днес не съм на кеф и ми е трудно........
Не те съдя ,разсъждавам от години натрупан опит с невръстни,нещастни деца ,които си изпускат шанса зарада заблудени "родители".

Ако решиш да си задържиш детенцето ни пиши,ще помагаме както винаги.Но все пак направи опити да говориш със социалните Praynig

# 5
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Подкрепям мнението на другите майки-трябва да вземеш решение, колкото и да ти е трудно.Ако решиш да си оставиш детето да знаеш, че ще получиш доста помощ от нас, ние с пари не работим, но можем да помагаме с всичко друго.Вземи решение и казвай!

# 6
  • Мнения: 2 249
ЩОМ ползваш интернет значи не си глупаво момиче-помисли ли за някакви осигуровки за да взимаш майчинство newsm78
до сега си учила ли? не разбрах извинявай Praynig

и не си мисли ,че домовете за деца са като хотел-отиваш и оставяш когато и за колкото искаш- оставянето е много трудно и сложна процедра а взимането после още повече Peace

# 7
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
На въпроса ти- трябва да се свържеш, както са те посъветвали, със Социални грижи- Отдел Закрила на детето. Не знам само в Елхово дали има такава служба. Ще проверя утре и ще пиша. Говори със социален работник. В момента тече превенция именно в тази насока, да се поощряват майките и родителите въобще да гледат сами децата си, да не ги оставят в институции. Ще ти кажат всички възможности за финансова помощ, която може да ти се отпусне от държавата. Като самотна майка, каквато си явно , след като нямаш брак с бащата, ще имаш право не само на майчинство. Подробности ще дам отново утре. За настаняването в институция- след раждането на детето, когато решиш да го оставиш, то ще бъде настанено там. Ще имаш възможност да подпишеш декларация, с която се отказваш от него. Ако не подпишеш, можеш във всеки един момент да си го вземеш.
До тук с сухата ,официална информация.
Подкрепям напълно момичетата! Peace  Наистина ще ти е безкрайно трудно. Никой не иска да те заблуждава в противното. Но ти самата ще усетиш какво е да държиш рожбата си, да я гушкаш и да знаеш, че целият му свят си ти! Момиче, нищо друго не може да замени това усещане! Но само ако предварително не си решила,че това дете е само пречка. Ако му позволиш, то ще превземе сърцето ти и ще го владее!Моля те , позволи му! Дай му шанс, да усети любовта и прегръдката на мама. Не се обвинявай нито за миг, когато решиш да го задържиш, че си лоша майка! Помощ ще получиш! Помагано е до сега на доста майчета със сходна на твоята съдба, но от теб се иска да вземеш отговорно решение и да бъдеш силна, за да го отстояваш. Ако баащата на детето те съветва да го оставите, по -добре се раздели с него. Не се заблуждавай,че след 1 година, той ще е съгласен да си го вземете обратно.
Мило момиче, моля те,дай шанс на бебчето си да бъде обичано!  Hug Praynig

# 8
  • Мнения: 908
А аз искам да попитам - защо си решила да го задържиш? Когато разбра, че си бременна какво си помисли? Какво се разбрахте с бащата? Мисля си, че щом си решила да го родиш си осъзнавала каква отговорност поемаш, как ще се промени животът ти и всичко. Не те съдя за взетото решение - напротив, радвам се, че не си го убила, но те моля и след като се роди да не го убиваш, като го оставиш в дом  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 323
Аз съм напълно съгласна с останалите и няма да ги повтарям. Просто искам да ти кажа, че ако твърдиш че в дом за отглеждане детето ще бъде по-добре гледано или по-осигурено, то лъжеш се. Не е така. Споменаваш, че мъжът, с когото живееш няма договор- е ако това ще те успокои, и моя няма, но отгледахме две щастливи деца. Той всъщност продължава да няма тр.договор и предстои скоро отново да си търси поредната нова работа. И какво от това. Дай да си оставим децата, защото не знаем какво ще ни предложи бъдещето. А ми че то никой не знае. Утре онзи с тр.договор може да бъде уволнен или съкратен. И той ли следва да си остави децата. Ти си на 18г., мислиш, че още не си се наживяла например, не ти се гледат деца сега или някой те навива, но утре пак ще бъде същото. Ако не решиш даси го отгледаш сега, то и след една година ще ти бъде рано, и след две, и след пет, а след десет това дете ще бъде за теб един напълно непознат пораснал човек, когото най-вероятно няма да харесаш. Такава е тъжната истина. Не си търси оправдания от рода на "няма да се справим" Това никой не може да го знае предварително. Така че решавай, но знай че каквото и решение да вземеш, за него оправдание няма. То ще бъде твоето отговорно решение

# 10
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да дам отговорите, които обещах. Трябва да отидеш в Отдел закрила на детето, или ако в Елхово няма отдел, има поне сътрудник.Да поговориш с него.Ще ти каже какви са възможностите, да бъдеш подпомогната, за да задържиш бебето. По всяка вероятност не си се осигурявала и така ще получаваш майчиство в размер на 100 лева за срок от 1 година.Освен първоначалната помощ за раждане,която се отпуска на всяко живородено дете, която мисля сега е 200 лв, от там с цел превенция ще ти предложат и други финансови помощи, за да не оставяш детето в институция.  Ако все пак решиш да го оставиш- има възможност да го оставиш за временно настаняване - първоначално за срок от 6 месеца, като този срок може допълнително да бъде удължаван до 18 месеца, за да можеш сама да поемеш грижата за детето.
Ако имаш проблеми, не само от финансово естество- в смисъл родителите ти са против, бащата на детето също, обясни и това на Социалния работник, за да може да те насочи към организации,които подпомагат именно такива момичета.Има една такава организация в Стара Загора- "СДружение Самаряни".Там имат отдел "Майка и бебе", където се занимават именно с това - временно подпогане и евентуално настаняване на майки с бебета. Но за да стигнеш до тях, трябва да си насочена от Отдела в Елхово. Ако искаш да поговорим повече, пиши ми на ЛС, може да измисля нещо, да прескоча до Елхово.
 Наистина идеята за бебе на 18 години не е никак привлекателна, но си струва!Поговори и с хора, които са извън обкръжението ти и мислят за "твоето добро"- т.е. лесния вариант за теб.
 Желая ти успех, каквото и решение да вземеш! Все пак  ти ще трябва да живееш с това решение! Peace

# 11
На въпроса защо съм решила да го оставя...Не исках да го убивам,а и ме беше страх.Сега си мисля,че трябваше да направя аборт,но това вече е минало,и да съжалявам няма полза.Всеки прави грешки,но да поемеш отговорността,това вече е друго нещо!Всеки с мнението си,но аз мисля,че е по-добре да го настанят временно в някои дом и после да си го взема отколкото просто да го захвърля за осиновяване!Тук не е въпрос на прищевки!Как без подкрепа от никого да плащаме наем,сметки,да има какво да ядем и да се грижим и за детето?С една минимална заплата на приятеля ми и 100лв майчинство.А през това време аз ще мога да работя,пък след като го вземем то ще е достатъчно голямо за ясли и аз пак ще мога да работя нещо!Така мисля аз,пък и в крайна сметка всеки знае себе си!Благодаря ви много за мненията и проявеното разбиране!

# 12
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
ОХХХХХХХХХ, момиче, защото за повечето от нас си си дете. ПО-горе са ти написали че едната година после ще стане по всяка вероятност две и три и така детенцето ти нама да има шанс да бъде осиновено, защото ти си имала удоволствието да го направиш, но не и отговорността да се бориш за него. С две минимални заплати и наша помощ, вие с приятел ти ще можете да отгледате едно прекрасно дете.Има много такива като вас, та дори и самотни родители. Щом знаеш къде да напишеш, сигорно си чела за Ирина Дупница, например, която е почти сляпа, съвсем сама и въпреки това отглежда бебето си.
 ДА, няма да можете да отидете на дискотека събота и неделя и ще ходите недоспали на работа, но ако сега го оставиш и пропуснеш най-хубавата, най-тежката и най-важната година от живота на детето си, ще съжеляваш цял живот, ДОРИ и да си го вземете, което може би всички ни съмнява.
Моля те, отиди в някой бебешки дом, поне за един ден и виж дали това искаш за детето си дори исамо за една година, защото ако нашите деца на една година ходят и се смеят, то тези от домовете понякога даже не могат и да седят, защото когато не се занимаваш с бебето всекидневно му се забавя развитието. 

Ние имаме желание да помогнем, а ти имаш ли желание да поемеш отговорност?

# 13
  • Мнения: 2 249
дъщеря ми е на 6 месеца и повярвай ми-няма по-прекрасни 6 месеца в живота ми
верно е-спя по 6 часа на денонощие и какво от това Crazy
не ми хареса как говориш за детето си все едно е някакво кученце-ще го оставя за малко,после ще го взема....а ще чуеш ли когато каже "мама" за първи път newsm78 най-вероятно не,а кога ли ще каже-ще има ли кой да го научи на тази дума-а знаеш ли ,че 1 година в дом ще остави неизличими следи в съзнанието му и то никога няма да ти прости-а ти ще си простиш ли???
ако не си достатъчно зряла и отговорна да гледаш детенцето си от първия ден-подпиши декларация и му дай шанс да има майка,която няма да се спира пред трудностите,за която ще бъде най-ценното нещо в живота й и която ще го дари с много любов-все пак не забравяй ,че нищо че си го родила-детето не е твоя собственост с която да разполагаш просто както ти скимне
по постингите ти ми приличаш на човек ,който просто търси по-лесният вариянт-ама живота никак не е лесен-за съжеление-и не само за теб а за много хора......помисли много добре-и погледни малко по-далеч от собствените си желания и нужди...когато един ден се изправиш пред ОНЯ и ще се наложи да даваш обяснения-какво обяснение ще дадеш за детето си??????


п.с да,тук из форума има много примери на самотни майки ,на които сме помогнали и продъл;жаваме да помагаме-още повече -те са нямали дори мъж до себе си-прочети за МАРИНА-момичето беше съвсем само-нямаше право на ниакви социялни помощи,взимаше майчинство равно на наема й  и въпреки това си гледаше детето,и с наша помощ и сама-успя-сега малкия е чудно дете на година и половина-тя ще го дава на ясла и почва сериозна работа-и двамата се чустват прекрасно
мисля ,че  си търсиш извинение пред самата себе си-а да не би мъжа до теб да не желае детето и да ти дава идея да го оставите уж временно-ако е така-забрави да го иска после-не се залъгвай и двамата
междодругото-кога трябва да се роди и какво ще е ? знаеш ли?
а нямаш ли родители и близки ,които да помагат????

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Всеки прави грешки,но да поемеш отговорността,това вече е друго нещо!Всеки с мнението си,но аз мисля,че е по-добре да го настанят временно в някои дом и после да си го взема отколкото просто да го захвърля за осиновяване!




eto тези думи ми зву4ат доста странно  newsm78

не разбирам кое е грешката оба4е-секса или бременността.Второто е последствие от първото........Е,секса грешка ли е?Отговорности в живота много,въпрос на ли4ен избор е коя отговорност да поемеш.....Но да правиш секс и да твърдиш,4е последвалата отговорност всъщност е "друго нещо" говори за пълна безотговорност.Просто си разсъждавам над думите ти Thinking

Въпроса е не дали ще си го вземеш после,а дали ще вземеш това което си оставила.Защото децата не са стока и не се размятат на ляво и дясно просто ей така.А и ще направиш услуга на детето ако го захвърлиш за осиновяване,а не да го обре4еш на нещастно детство,изпълнено със стрес и емоционална болка........
Съветвам те да отидеш в Ямболския бебешки дом и да споделиш един прекрсен ден с бебетата там,4иито майки вероярно са ги поизоставили за 1-2 години Peace

Послушай сърцето си ,а не приятеля ти Praynig
крайна съм,но това е мнението ми и не си длъжна да се съобразяваш с него Hug

Общи условия

Активация на акаунт