НОВ Фолекул 16мм в 30 ден на цикъл!!! Това пък какво е???

  • 923
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Оф май вече нищо не разбирам...този месец правих стимулация..вече споменах в друга тема. Резултат: 2 фолекула- единият се пукна другия стана 30мм....днес отивам да видя какво става 15 дни след инсеминацията - големият го няма, но на другия яйчник имам фолекул 16мм....докторът не се впечатли кой знае колко, щял да изчезне с цикъла...нещо май спомена че можело и да е жълто тяло...обаче на 15 и 16 ден от цикъла ми правиха 2 инсета и нямаше такъв фолекул....странна работа. Случвало ли се е на някого??? И жълтото тяло вижда ли се по принцип при ултразвук???? Някъде бях чела че правили изследване на 100 жени , и над 20 % от тях овулирали по 2 пъти на цикъл  Confused Confused Confused НЕЩО да сте чували ПО ТЕМАТА

# 1
  • Мнения: 2 422
Вижда се жълтото тяло. Thinking

# 2
  • Мнения: 313
защото до сега никой не ми го е отбелязвал!!!!!!!!!!!! ама нещо не ми се връзва, нали по принцип ако няма оплождане 21 ден жълтото тяло се сбръчква и умира....ако се виждаше лекарите не би ли следвало да му обръщат внимание като белег за това дали има бременност или не...

# 3
  • Мнения: 2 422
Ако има оплождане би трябвало да се види.

# 4
  • Мнения: 334
За първи път го чувам това...обаче..моя приятелка два пъти забременява като прави.. кекс..в деня преди да трябва да и дойде!! И е сигурна че е станало тогава, защото преди това не го е правила!! Е това ми кажете какво е!!
Веднъж питах един доктор: "Нали не може да се забременее ако го  правиш преди и веднага след цикъл?",
а той ми отговори - "А ти знаеш ли колко бебета са се появили на тоя свят точно по тоя начин?" и изобщо не ми го препоръча като начин за предпазване от бременност!!

# 5
  • Мнения: 6 167
За първи път го чувам това...обаче..моя приятелка два пъти забременява като прави.. кекс..в деня преди да трябва да и дойде!! И е сигурна че е станало тогава, защото преди това не го е правила!! Е това ми кажете какво е!!
Веднъж питах един доктор: "Нали не може да се забременее ако го  правиш преди и веднага след цикъл?",
а той ми отговори - "А ти знаеш ли колко бебета са се появили на тоя свят точно по тоя начин?" и изобщо не ми го препоръча като начин за предпазване от бременност!!

точно така, не при всички жени овулацията  протича точно в средата на цикъла, както учим по учебниците. Laughing

фолИкул.

# 6
  • Мнения: 561
Категорично е възможно да има втори узрял фоликул близо до датата на мензиса. На мен ми се е случвало и то без стимулация, на съвсем нормален цикъл.

# 7
  • Мнения: 364
Аз забременях в деня в който ми свърши цикъла  Grinning

# 8
  • Мнения: 313
явно може да е жълто тяло, защото освен всичко ми закъснява  4 дни и температурата ми остава 37, а със сигурност не съм бременна, защото правих вече 2 теста и вчера нещо черно-кафяво изтече от мен, аз реших че е преди М., после нищо днес сутринта пак 37 и пак малко от това странно течение, за пръв път виждам такова нещо Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 35 893
Аз забременях в деня в който ми свърши цикъла  Grinning
Тогава сте кексили за последно. Има разлика  Grinning
Зачеването може да е станало и 5 дена след това

# 10
  • София
  • Мнения: 35 893
За първи път го чувам това...обаче..моя приятелка два пъти забременява като прави.. кекс..в деня преди да трябва да и дойде!! И е сигурна че е станало тогава, защото преди това не го е правила!! Е това ми кажете какво е!!
...................................................
Ако не е забременяла него месец, МЦ е цял  да бъде по-дълъг, поради по-късната О.
Не виждам нищо чудно в това.
Ако МЦ е 28 дена- О е на 14 ден - М  на 28 ден
Но ако О. е на 28 ден - вместо да и дойде М - тя зачева.
Овулация според дължината на МЦ

# 11
  • Мнения: 7 716
Нормално е да има  друг фоликул, при стимулация. Обаче щом има спукан доминантен, този няма да нарастне, нито ще се очаква яйцеклетка от него.
Никаква причина за тревога няма.

Общи условия

Активация на акаунт