Скарлатина - профилактика...?

  • 2 317
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 673
В групата на малкия ми син имат вече четвърти случай на скарлатина.
Правиха им някакви изследвания, които при него бяха отрицателни, но не можаха да ми обаснят какво значи това:
1.   Че не е предразположен
2.   Че не може да се разболее
3.   Че просто в момента е здрав...

Имате ли представа какво означава и също така дали има някаква профилактика срещу скарлатината.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 116
Най-вероятно става дума за т.3.

По принцип за наличие на скарлатина се правят две изследвания: гърлен секрет и  AST титър (с вземане на кръв). Доказват наличие на скарлатина.

За профилактика, доколкото знам от скарлатината най-лесно се разболяват хора с понижена имунна система, така че можеш да му помогнеш чрез различни имуностимолатори (аз бих дала от продуктите на АкваСорс), друго не можеш да направиш.

Пожелавам ви да сте здрави и никакви скарлатини  Heart Eyes

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Определено в момента нямате стрептококи, т.е. сега не сте заразени.
Имахме подобен случай в класа на дъщеря ми. Над 30 % се разболяха. Попитах и аз лекарката за профилактика. Тя ми каза, че щом вече е била контактна, няма какво да правим. И не било задължително да се разболее, само малък процент от децата се заразявали (май под 30 % беше, не си спомням).
Действително ни се размина.
Имай просто едно наум, ако детето вдигне висока температура, че е било контактно със скарлатина.
Пожелавам ви да ви се размине.   bouquet
И, можеш да го спряеш от градина, ако имаш възможност.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 7 673
Пожелавам ви да ви се размине.   bouquet
И, можеш да го спряеш от градина, ако имаш възможност.  Peace
.
То това едва ли има смисъл, защото те от месеци се влачат и е бил в контакт така или иначе.
Благодаря ти за пожеланията.
И вие да сте здрави!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт