Доброволен отказ от издръжка-как?

  • 2 253
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
 Моят бивш съпруг не беше от редовните(да не кажа почти не е плащал) в плащането на издръжката за деца.Миналата година през септември се разбрахме малкият да живее при него тази учебна година поради куп обстоятелства( а и самото дете много го искаше)...Няма какво да си кривя душата,че от малко преди това забелязах промяна в поведението на бившия към по-добро-започна да купува разни неща:на двамата по един телефон,на каката даваше повечко пари в брой от обикновено,дрешки,обувки...В разговор се разбрахме,че ако наистина нещата продължават така и се вижда заинтересованост към отглеждането на децата,аз няма да имам претенции към неплатените назад,а и бъдещи месечни издръжки.Сега той настоява да му подпиша разписка,че към днешна дата съм получила всички пари,които ми е дължал,"за да сме начисто"...Пък аз все си мисля,че не е едно и също писмено да признавам,че съм получила тези пари и че съм му ги опростила...Иска ми се да вярвам,че войната е свършила,но пък и доста мръсотийки ми е прилагал,та си мисля-ами ако подпиша,че съм получила тези пари(пък аз не съм) той може да се опита да ми отнеме родителските права-хем децата при него(голямата всъщност учи в друг град),хем издръжка плащал...От друга страна ми се иска да му покажа,че щом се грижи за децата,нямам претенции за пари към него,на мен неговите пари не са ми трябвали за "парцали и жиголо"...Моля ви,дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 2 327
Ако подпишеш, че ти е дал всички пари за издръжки до момента, няма да се откажеш да ги получаваш в бъдеще. Така че пак ще започнат да се трупат наново, ако той не ги плаща.
Прецени си дали искаш поне малко да му се довериш и да му дадеш шанс. Може да се е променил и по-трайно. Риск за съжаление винаги ще има. Но като мине време пак ще можеш да ползваш натрупаната издръжка като преимущество.
За отнемането на родителски права - не мисля че има шансове да го направи.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 845
при мен е така
по взаимно съгласие се отказах от издръжката на детето в замяна на друго /но това е друга тема/
искахме да му подпиша някакъв документ, но се оказа, че единствения документ е разписката, за която ти говориш
ако правилно съм те разбрала това, което можете да направите е да му издадеш разписка, че ти е изплатил издръжката за една година
когато изтече тази година, вече той ще си плаща или отново ще се откажеш от нея
мисълта ми е, че по друг начин няма как да бъде направено
доколкото на мен ми бе обяснено от юристи няма как да подпиша документ, че се отказвам от издръжка /защото предполагам, че и ти както в моя случай, говориш за издръжка на детето/, защото тя не е за мен и нямам това право /има логика, всъщност/
в моя случай аз съм се отказала изцяло от нея и трябваше да му подписвам такива разписки всяка година, което всъщност ни се видя безсмислено
но при нас е друго и нещата стоят преди всичко на дадена дума и коректност

ами това е, за което се сещам аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт