секцио - преди и след

  • 9 804
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Мили мами,
утре постъпвам в болницата, а в други ден ми е секциото.
Моля подкрепете ме,и особено раждалите секцио,ако могат да ми кажат някои подробности Confused
Не чувствам особен страх,защото всички са минали по този път.Но се притеснявам от катетъра,казаха ми че мога да помоля да ми сложат първо упойката и след това катетъра.Дали ще удовлетворят молбата ми.
Притеснявам се от тази клизма,че докато отида до тоалетната,да не стане фал....
Има ли време след това човек да се измие и нещо подобно Blush
Моля споделете Winkще чакам.
Благодаря ви Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 4 546
нормално е да те е страх. аз не мога да ти отговоря на въпросите. само искам да ти пожелая всичко да мине по ноти.  Grinning

# 2
  • Мнения: 46 430
Стискам палци всичко да мине леко  Hug

Ще ти я удовлетворят  Peace аз тогава не знаех, че мога да поискам да е след упойката, иначе щях да помоля, въпреки това не усетих абсолютно нищо  Simple Smile

Клизма не са ми правили, никой не отвори дума за нея и аз си направих пас  Laughing

# 3
  • Мнения: 466
Здравей ,
на мен клизма не ми праиха  newsm78 - секциото ми беше за след два часа и ме бяха предупредили най късно до 6 сутринта да ям нещо - след това не . Анестезиологът ми сложи в системата лекарство против гадене - бях с пълна упойка . Катетърът ми го слагаха без упойка - да ти кажа право не беше особенно приятна процедура , но не беше кой знае каква болка , ако те интересува нещо друго по - конкретно питай . Желая ти успех в други ден и най - сладкия бебок   bouquet Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 835
Спокойно! Всичко ще е наред!

Катетърът се преживява. Малко е неприятно, но трае секунди, така че не го мисли. Клизмата също не е нещо особено. По принцип не си мисли, че на секундата се реагира или пък че човек не може волево да спре напиращото - даже е добре да се поизчака малко, за да се измият добре червата. Няма да имаш проблем с клизмата и има условия за миене. Grinning

После ще ти сложат система, от която ще почнеш да трепериш от студ - това е нормално, да не се плашиш. Самата операция не трае дълго, но лично аз съклетясах накрая и се чудех накъде да си протегна ръцете от съклет. Веселото е, че може да си говориш с екипа и така минава времето.

В реанимацията задължително да имаш много течности - малки минерални вода (по-лесно се надигат) и ябълкови сокчета. Пий много, насилвай се, защото така няма да те боли глава. Зареди се и със Солпадеин, разрешават го срещу главоболие след операцията.

Мога да ти препоръчам и още нещо - хомеопатично лекарство, Арника 200. Вземи 3 перли към 8-10 ч. преди операцията. После веднага след като се поосвестиш в реанимацията. И така през  5-6 чака 2-3- дни. Много помага на възстановяването. Ако си от София - има я само в хомеопатичната аптека на "Чаталджа".

Успех! И да знаеш - никак не  е страшно! Hug

# 5
  • Мнения: 10 982
Няма нищо страшно. При моето секцио първо ми направиха клизма, след което ме оставиха да се измия спокойно със сапун и топла вода в една баня до предродилна зала.
Имах достатъчно време да отида до тоалетната, спокойно и без да бързам.
След това - запис на тоновете и ми сложиха катетъра. Беше без упойка, но изобщо не болеше, не е толкова гадно, както го описват някои. После ме заведоха в родилна зала, сложиха ми системата с епидурална упойка и операцията започна. От всичко това имам само хубави спомени без болка и страх. Желая ти и при теб да е така!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 596
Ох,благодаря ви,ще чакам и други мнения.
Какво друга да попитам.....колко трае,усеща ли се някакво дърпане,лекарите мили ли са.
Упойката боли ли,спинална ли се слага.
Сестрите които ще ме заведат към операционната казват ли какво да нося със себе си.После нали ме слагат в реанимация,там мога ли да нося вода-шишенца,телефона.Бащата къде може да бъде,допуска ли се да стои някъде,в антре или...?
Като съм в реанимация 24 часа,само по гръб ли лежа,още ли съм с катетър?
Ей такива неща ме интересуват Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 2 835
Аз лично спиналната упойка не я усетих - като имаш предвид, че гръбнакът ми е яко ошипен и по принцип често ме боли кръста. По време на секциото не се усеща нищо, абсолютно нищо особено. А за лекарите - не знам, зависи от късмета ти. Моите бяха страхотни. И самото секцио беше много весело, защото си дружах с анестезиолога и акушерката, а също и с лекарите. Mr. Green

Целият ти багаж - барабар с мобилния и водите ще ти го донесат в реанимацията. Не забравяй - поне 2 литра вода! В реанимацията в началото е гадно, защото не може да си мръднеш краката и те хваща съклет. Но като отпусне упойката няма проблем да се поврътваш насам- натам. Само внимавай да не прегънеш тръбата на катетъра, че при мен така стана. Брех - по едно време усещам, че ми се пишка, та две не виждам. А то - тръбата се прегънала и не тече надолу. Оправих си я с ръка - и нямах никакъв проблем. Абе въобще пребиваването ми в реанимацията е едно от най-приятните ми преживявания. Облекчен си, че всичко е наред и всичко вече е минало, в далечината се чуват крясъците на родилките и изплакванията на бебетата, ти си в някаква приятна дрямка, нищо не те боли и ти е едно такова празнично, празнично. А, да не забравя - ако имаш болки, да си искаш болкоуспокояващи, да не се срамуваш! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 555
При мен секциото беше по спешност, следователно преди това чинно ми направиха клизма, защото никой не е предполагал че ще се наложи секцио. За клизмата ми я правиха в близост до тоалетна, така че да не направиш пътечка след теб и после логично веднага се миеш, но знам че при планираното секцио само се казва до кой час не може да се яде и това е клизма не се прави ! Катетъра дори не усетих кога ми го сложиха, така беше и при махането, толкова бързо става всичко, че докато се усетиш всичко е ок  Grinning
Няма нищо ама нищо страшно !!! Бързо възстановяване и здраво бебче !   bouquet

# 9
  • Мнения: 7 186
Катетъра не е задължителен. Ако се наложи да ти слагат, може и да е след упойката- ако е спинална. Ако е пълна се слага преди упойката.
Клизмата също не е задължителна. На мен не ми правиха нито едно от двете.
Поставянето на упойката не е болезнено. Ако е спинална ще усетиш само едно леко боцкане отзад, а по време на операцията няма болка, може да усетиш само придърпване. Ако е пълна- ще заспиш.
Относно подробностите по организацията и багажа- пиши в коя болница си, реда е различен навсякъде.

# 10
  • Мнения: 9 050
Е как секцио без катетър. как ходиш до тоалетна първите 24 часа? Странно....

Нормално е притеснението ти. Аз бях полудяла от страх. Всичко обаче си мина перфектно. Клизмата е един разтвор, който ти сипват. Имаш време да отидеш до тоалетната, където да свършиш необходимото. В тоалетните в предродилна зала има и душове, за да се измиеш. Не се притеснявай от такива неща. Предродилните помещения са пригодени за това  Laughing
На мен първо ми сложиха катетър и после упойка. Не е чак такъв ужас. Той се слага много бързо. МОже даже да не го усетиш самото слагане. Неприятното е после, като те отпусне упойката, защото катетъра дразни и непрекъснато имаш чувството, че много ти се пишка, обаче не можеш да се изпишкаш. Но те в реанимация ще ти слагат обезболяващи, от които това не се усеща. На сутринта ще ти го махнат.
Иначе е дори приятно. Аз също не усетих поставянето на упойката. През цялото време на операцията анастезиолога беше до мен и си говорихме, така че беше приятно.
Не се притеснявай. И да забравиш да вземеш нещо, близките ти ще ти го донесат. Аз например не знаех, че трябва да си нося малки бутилки с вода и мъжа ми отиде да ми купи. На сутринта след операцията лекарката ми даже и кафенце ми донесе. Заради упойката ни кааха да пием много вода и кафе. Голям гот!

Спокойно и успех. Ще си видиш бебока съвсем скоро.   bouquet После да се похвалиш.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нямаш основания да се притесняваш.Всичко ще мине толкова бързо и лесно.Катетъра нито боли нито сърби.Клизмата също не е болезнена. Отпусни се и мисли за хубавите неща след това.
Успех!Живо и здраво бебче!

# 12
  • Мнения: 7 186
Е как секцио без катетър. как ходиш до тоалетна първите 24 часа? Странно....

Като ти се приходи, санитарката ти носи подлога.

# 13
  • Мнения: 288
На мен ми правиха клизма и въобще не е нищо особено,отидох си до стаята ,измих си се.Относно катетъра-болеше доста,но се преживява.За реанимацията:на нас не ни даваха да пием никакви сокове ,нито вода ,всичко вкарваха в системата: не чувстваш глад и жажда.Още като се събудих от упойката си чувствах краката.Въобще не боли като ти поставят епидурална.Добре е да ти донесат 2-3чаршафчета за еднократна употреба,струват 40ст и ако случайно капне кръв веднага можеш да подмениш.Няма нищо страшно още на другия ден станах и се разходих,измих си се и т.н. Hug

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спокойно, няма нищо страшно.

На мен клизма не ми правиха, въобще никой не е повдигал въпроса. Катетъра ми го сложиха преди упойката, но не беше нищо особено. Като че ли по-неприятно ми беше поливането с дезинфектант върху прясно обръснатата ми ( в къщи) кожа, много пареше, но това да ти е грижата  Laughing

Пък и не е задължително да ти слагат катетър.

И един съвет от мен: След секциото пий много течности.

Общи условия

Активация на акаунт