Хранене на бебе на 7 месеца

  • 1 222
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте!
Ще съм благодарна за съвета ви. Имам опасения, че не храня правилно дъщеря си, а педиатърката не ни обръща внимание.
Бебка беше само на кърма до началото на шестия, когато започнах захранване с картофено пюре, след 2-3 седмици започнах да включвам и други зеленчуци, а после и каша следобед.
На ден бебето ми / сега на 7м/ поема следното количество храна:
8ч - 160-180 мл кърма
12/13ч - 190 гр зеленчуково пюре /от 3 дни започнах и с месни пюрета, жълтък още не давам/ при това хранене изобщо не давам мляко, което не знам дали е правилно
15/16ч - 220мл зърнена каша, направена с 150мл кърма и 40мл мляко и добавено някакво плодово пюре /20-30гр/ Мога ли да давам млечна каша, при условие, че досега бебка не е пила адаптирано мляко?
20ч - 150мл кърма
през нощта - 100-130мл кърма
Не пием плодови сокове, не ядем попара.

Прави ми впечатление, че яде много пюре /цяло бурканче/, че иска и още, но не й давам. Кашата също ми се струва много, а пък при вечерното и нощното кърмене поема доста малко количество.
Колко калории трябва да поемат бебета на тази възраст и какво количество храна? Бебка тежи 7100кг, 70см на 7 месеца, а последния месец е наддала само 280гр - това всъщност много ме притеснява.
Май стана доста объркано, но ще съм ви благодарна за всякаква информация   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
[color=darkredЗдравейте! Горе долу према това, което е необходимо.  Grinning Предлагам Ви някаквакъв примерен режим на хранене, а бебто само ще ви покаже от какво се нуждае.
Сутрин  - кърма (170-200 мл.)
10 часа - сак около 100 мл или пресен плод (банан) или плодово пюре - 150 мл.
Обяд - през зеленчуково пюре  с 1/2 жълтък -150 мл.  с кърма 40-50 мл общо около 190-200 мл.
           през ден месно пюре
Следобед - плодовомлечна каша или безмлечна каша разтворена със кърма общо количество около 200 мл.
Вечер - кърма 200 мл.[/color]
В по- късен етап - след 15-20 дни можете към зеленчуковото пюре или кашата да прибавите около 1 кибритена кутия изкиснато краве сирене.
При навършени 8-9 м. сутрин можете да давате попара със сирене 1 каф. л. краве масло и попарата да се прави с билков чай- липа, шипка, лайка. По същото време към пюрето на обяд можете да прибавите  и супичка около 50 мл. Всъшност бебето преминава на преходна храна и вече можете да го запишете ако искате на детска кухня. захранването не е необходимо да става внимателно както през по-ранните месеци. Можете спокойто да давате адаптирано мляко от 6- 12 м. по ваш избор на фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт