прехвърляне на майчинство

  • 868
  • 2
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 170
В началото искам да се извиня, че отново пускам тема за това. Разгледах подобните теми, но не можах да се ориентирам напълно  newsm78, явно майчинството ми се отразява зле на "мисловните ми функции" #Crazy. Казусът ми е следния: От 14.07.2007 ще тръгвам на работа (изтичат ми 315дни отпуск по майчинство). Искам да прехвърля майчинството на съпруга си. Той работи на две места. На едното на пълен работен ден и по втори трудов договор на 4 часа. От прочетеното  ми стана ясно, че се подават ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ПЛАТЕНО МАЙЧИНСТВО ОТ БАЩАТА и СПРАВКА ЗА ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА МАЙЧИНСТВО Пр. 3 . Но от кого се попълват тези документи, къде се подават - в НОИ , при моя работодател, при неговия....Как той следва да уведоми работодателите си? Има ли някакви срокове, които следва да се съблюдават?
 Моля ви, разяснете ми процедурата. Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 050
Попълват се от който е написано на самите приложения. Една част попълвате вие, една част работодателя ви, има места за подпис и на съпругът ви. Тези попълнени и заверени от вашия работодател документи се подават на работодателя на съпруга ви. Ето така става уведомяването на неговия работодател. Щом работи на две места, ще получава обезщетение само от едното място, но трябва да уведоми и другото си работно място, за да може и там да го водят в отпуск за отглеждане на дете без да му изплащат, разбира се обезщетение.
Срокове за разрешаване на този отпуск няма предвидени. Работодателят е длъжен да разреши отпуска от деня, посочен в молбата. Няма друг избор просто. Въпрос на преценка на съпругът ви е дали не е добре да уведоми работодателя си предварително, че планира да ползва такъв отпуск. Все пък това е едно продължително отсъствие и няма да е приятно за работодателя да научи от днес за утре.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 170
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт