Поляк се събуди след 19 години кома!

  • 1 479
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 435
В магазините имаше само оцет и чай, помни човекът, сега ми се вие свят от това, което виждам

65-годишен полски железничар, изпаднал в кома по времето на социализма, се събуди след 19 години, предаде агенция Ройтерс в събота.Когато се случила бедата, лекарите прогнозирали не повече от 2, максимум 3 години живот на прикования от нещастен случай през 1988 в инвалидната количка Ян Гржебски. Полякът твърди, че дължи своето "възкресение" единствено на жена си Гертруда, която се е грижела за него като професионална болногледачка.


Сега настъпва шокът от коренно различната обстановка, в която се оказва полякът. "Когато изпаднах в кома, в магазините имаше само оцет и чай, месото се даваше с купони, а за бензин се извиваха огромни опашки" , разказва Гржебски. "Сега по улиците ходят хора с мобилни телефони и в магазините има толкова много стоки, че направо ми се вие свят."До момента, когато се събудил от комата, и четирите деца на железничаря успели да сключат брак и да му родят 11 внука. По думите на Гржебски, той смътно си спомня семейните срещи, на които са го водили в коматозно състояние, има спомен и за опитите на жена му и децата му да общуват с него.Подобен сюжет бе разигран вече във филма " Сбогом на Ленин", там син изгради цяла една соцдействителност, за да опази майка си, прекарала времето на промените в кома, от шок.


# 1
  • Мнения: 488
Опс...АЗ пуснах темата, по погрешка с на майка ми ника Simple Smile
Сори маме! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 072
До момента, когато се събудил от комата, и четирите деца на железничаря успели да сключат брак и да му родят 11 внука.

Щастливец.

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Гледах го вчера по телевизията.
Според мен не е бил напълно в кома ( явно друго медицинско състояние е ) , защото разказваше как е била на сватбата на едно от децата си и всичко е виждал и чувал, но не е можел да реагира.
 Чудеса стават!

# 4
  • Мнения: 1 100
Звучи хем страшничко, хем интересно. Какво ли е да се събудиш и ... всичко да е различно. Crazy

# 5
  • Мнения: 27 524
Гледала съм филма. Покъртителен е. Какви неща ни поднася понякога животът. Соц. действителността или липсата й е последната грижа на този човек и близките му.  Confused

# 6
  • Мнения: 6 417
Гледах го вчера по телевизията.
Според мен не е бил напълно в кома ( явно друго медицинско състояние е ) , защото разказваше как е била на сватбата на едно от децата си и всичко е виждал и чувал, но не е можел да реагира.
 Чудеса стават!
На това не му ли казват будна кома?  newsm78

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На това не му ли казват будна кома?  newsm78

Нямам представа. Има ли такава?
Бях преди месец в Берлин и през цялото време се сещах за филма. Прекрасен е.

# 8
  • Мнения: 488
От къде може да се изгледа филма?

# 9
# 10
# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
http://www.dnes.bg/article.php?id=37107

Ако, недай Боже, ви се случи "да се събудите" след толкова години, вас кое най-много би ви изненадало? и положително и отрицателно.

# 12
  • Мнения: 2 792
 Евалата на жена му, днес четох и по вестниците за този случай, 4 деца и мъж в кома-19 години невероятна жена.Това ме впечатли, другото се преживява и осъзнава, но е по-голяма сензация, да се събудиш след 19 години небитие.Аз продължавам да си мисля какво ли е да се изправиш сама срещу всичко това и да отделиш 19 години от живота си да се грижиш за човек, който е отписан по принцип, много силна жена, впечатли ме.

# 13
  • Мнения: 295
А спомняте ли си за онзи случай, мисля, че беше преди година, където в Щатите (ако не се лъжа) гласуваха по желание на съпруга и изключиха системите на жената. Умориха я от гладна смърт, въпреки молбата на родителите й да си я приберат у дома и да си я гледат... Представете си, че и тази полякиня беше отписала съпруга си... И пак гласувайте за евтаназията и казвайте, че трябва да сме толерантни и да избираме кой има право да живее и кой не...

# 14
  • Мнения: 335
... Представете си, че и тази полякиня беше отписала съпруга си... И пак гласувайте за евтаназията и казвайте, че трябва да сме толерантни и да избираме кой има право да живее и кой не...

Общи условия

Активация на акаунт