Aнгина или вирусна пневмония?

  • 769
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
В  четвъртък бебата ми се стори топла и като и измерих температурата беше 38 и 6! Заведох я на лекар - гърлото и зачервено. Лекарят каза само да я наблюдаваме и изписа хексалгин за сваляне на температурата, каза да го редуваме с панадол.
 Следобед и батито вдигна 38. На другия ден пак давахме панадол и хексалгин, но следобед баткото вдигна 39! Вчера бяхме на лекар. Не се чуваха хрипове, а и сутринтта нямаха температура, затова ни изписаха "за всеки случай"  Дурацеф, ако кашлят или вдигнат температура.
Следобед беба пак вдигна 38 и 6! Днес вече батко и няма, но тя поддържа 37 и 8! Не съм и давала панадол, но се притесних и купих антибиотика, защото сутринтта започна да кашли и като плаче се чува хриптене от гърдичките. Няма хрема. Незнам какво да правя. Притеснявам се да не е вирусна пневмония.
 Дали да изчакам до вторник действието на антибиотика или още утре да я водя на изследвания. Досега нито батко и нито тя са боледували от ангина и затова не съм много запозната, колко дни е нормално да поддържат температура и каква?
Ще съм ви много благодарна за съветите, защото в момента съм доста притеснена.   
  bouquet

# 1
  • Мнения: 730
Хич не се чуди,а вземай мерки-веднага на лекар.Ако е пневмония трябва веднага да се вземат мерки.От ангината може и 3-4 дни да има температура,може да я сваля и пак да вдига.Моят съвет е по-скоро на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт