Коли на газ в Европа?

  • 1 285
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 043
Бих искала да попитам европейските мами и татковци вярно ли е, че в Европа е забранено да се карат коли на газ? Вчера една позната ми твърдеше, че в "цяла Европа" по бензиностанциите нямало газ за зареждане на коли. От друга страна пък си спомням, че някой ми беше казал, че си е купил в България кола (не си спомням марката обаче), нов внос от Холандия, която била с фабрична газова уредба. Та кажете ми моля ви каква е истината

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 072
В Холандия наистина много коли са на газ, и на всяка бензионостанция има къде да заредиш. Но не мисля, че това важи за цяла Европа, даже почти съм сигурна, че има само определени бензионстанции, където има газ. Но чак пък да е забранено...не знам...
Тук просто всичко е на газ, и отопление и т.н. подобни неща.

# 2
  • Мнения: 229
Мисля,че в Германия не е забранено. Аз имам познат(българин) ,който кара кола с газ.Не се е оплаквал да има проблеми,само дето има много малко бензиностанции които предлагат газ,затова му се налага да ходи до съседен град Simple Smile.

# 3
Цитат на: palmira
Навсякъде тук има LPG.
Ние си сменихме колата преди няколко месеца, и сега сме само на бензин, но старата беше и  с газова уредба.
В сервиза на Тойота обаче ни дадоха препоръка да си вземем на бензин, от газта нещо ставало с двигателя/не разбрах какво , никак ме няма в тази част/ и се развалял по-лесно.
  Двигателят "се мъчи", когато работи с газ, няма достатъчно сила. Grinning

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Честно каzано неzнам, може би има такива коли в Германия. Thinking  Аz не съм виждала.
Обаче дали е по евтино?

# 5
  • Мнения: 1 278
И в Хърватска има, но не е много разпространено.
Мога да кажа и за Гърция от опит - рядко срещано явление. В Солун например има само две газстаниции.

# 6
  • Мнения: 4 244
За нашата провинция мога да кажа само че съм виждала коли на газ и има и газстанции. Самостоятелни са
Но не е толкова разпространена практика

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
Много ви благодаря за отговорите. Все пак права бях, че не е забранено. Сега разбирам и защо познатата ми не е могла да зареди. Явно не е търсила упорито или където трябва  Grinning

# 8
Айде и за Кралството да кажа. Не са от най-разпространените, но продават такива коли с фабрично вградени уредби. Може и допълнително да се сложи (един наш приятел си сложи). Но, че не всяка бензиностанция има газ за "наливане" е вярно. Те докато бяха тук в Шотландия се оглеждаха на всяко "кише" за газстанция Laughing  Laughing
Но пък гледам навлизат много еко-колите (полуелестричките). Онзи ден се любувах на една такава Хонда Flutter

Общи условия

Активация на акаунт