Спин и Васерман през здравната каса в райсна на Младост - къде?

  • 3 291
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Ходя на консултации в 25 в Младост. Гинеколога ми даде направления за кръв ,урина ,спин и васерман. Но ме предупреди ,че в 25 васермана и спина се заплащат. Нямали договор със здравната каса. Къде в този район или в дружба мога да си направя тези изследвания? Една позната ми каза ,че спина и васермана ги е плащала. newsm78 newsm78А вие бъдещи майчета плащахте ли си ги тези изследвания?

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 09:13 от Vela

# 1
  • Мнения: 46 477
Не вярвам да намериш в тези райони ...
Моят гинеколог ме прати в ХЕИ-то на Опълченска, каза, че само там са безплатни. Peace

# 2
  • Мнения: 2 677
За най-сигурно в ХЕИ-то на "Опълченска", както те е посъветвала и Никол.
Иначе аз моите ги направих в VІІІ ДКЦ, където ходих и на ЖК. Там лабораторията има договор със Здравната каса.

# 3
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
Аз ходих в лаборатория "Лора" на "Позитано" №10 мисля, че беше, и не съм плащала. Ноаз ходих миналата година, сега не знам как е.

# 4
  • Мнения: 487
И аз ходих в "Лора" преди около година и не съм плащала.

# 5
  • Мнения: 46 477
"Лора" не я препоръчвам  Stop първо ми дадоха грешни резултати на резултатите от кръв и урина, а после ми объркаха и документа за кръвната група, даже ме овикаха по този случай Crazy

# 6
  • Мнения: 4 300
Ако имаш направление за СПИН и за Васерман можеш да си ги направиш безплатно във всяка лаборатория, която работи със ЗК. Такава е например Сана, аз лично съм много доволна от тях.
Друг е въпросът че някои гинеколози решават да си спестят направлението и те пращат само с една бележчица в ХЕИ, където по принцип е безплатно за всички- бременни, небременни.
Освен това не виждам защо трябва да те бодат два пъти- веднъж за пкк и кр.захар примерно и втори път на друго място за СПИН.

# 7
  • Мнения: 1 883
Ако имаш направление за СПИН и за Васерман можеш да си ги направиш безплатно във всяка лаборатория, която работи със ЗК. Такава е например Сана, аз лично съм много доволна от тях.
Друг е въпросът че някои гинеколози решават да си спестят направлението и те пращат само с една бележчица в ХЕИ, където по принцип е безплатно за всички- бременни, небременни.
Освен това не виждам защо трябва да те бодат два пъти- веднъж за пкк и кр.захар примерно и втори път на друго място за СПИН.
А къде се намира тази лаборатория?

# 8
  • Мнения: 5 272
и аз исках да питам нещо в тази връзка - тези изследвания не са ли задължителни- имам предвид спин и васерман? Защото на мен не са ми правени или поне аз не знам. Възможно ли е да са ми ги спестили? И на децата ми направено ли е изследване в такъв случай?

# 9
  • Мнения: 1 883
и аз исках да питам нещо в тази връзка - тези изследвания не са ли задължителни- имам предвид спин и васерман? Защото на мен не са ми правени или поне аз не знам. Възможно ли е да са ми ги спестили? И на децата ми направено ли е изследване в такъв случай?
Задължителни са за бременните. А за децата не знам. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 8 275
Лаборатория Рамус, от сайт виж кое място ти е удобно http://www.ramus-lab.com/contact.htm

# 11
  • Мнения: 5 272
и аз знам,че са задължителни,но възможно ли да не са ми казали,че са ми правили newsm78
не ми се вярва Thinking

# 12
  • Мнения: 50
Аз си ги правих в лаборатория Имунохем в сградата на бившата 27 п-ка в Младост 1.
По принцип тези изследвания за бременни са безплатни, но много малко лаборатории са сключили договор със здравната каса за тях.

# 13
  • Мнения: 4 300
Ако имаш направление за СПИН и за Васерман можеш да си ги направиш безплатно във всяка лаборатория, която работи със ЗК. Такава е например Сана, аз лично съм много доволна от тях.
Друг е въпросът че някои гинеколози решават да си спестят направлението и те пращат само с една бележчица в ХЕИ, където по принцип е безплатно за всички- бременни, небременни.
Освен това не виждам защо трябва да те бодат два пъти- веднъж за пкк и кр.захар примерно и втори път на друго място за СПИН.
А къде се намира тази лаборатория?
В една пресечка на бул Т. Александров. Адресът е улица Българска морава 83, телефонът е 9203710- обади се и питак за да си сигурна ако искаш, моята информация е отпреди няколко месеца все пак.

# 14
  • Мнения: 4 555
И аз имах същия проблем тези дни. казаха ми, че в 27-ма в Младост 1 ги правели безплатно, но като отидох там ме пратиха отбратно в 25-та, защото не работели изобщо със здравната каса  newsm78
След два дни разкарване насам-натам, просто си ги платих и ми ги направиха в 25-та.

Общи условия

Активация на акаунт