Цигов чарк

  • 9 844
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Иска ми се това лято да отидем на Цигов чарк, но не съм ходила там от 20 години. Ако някой е ходил там скоро нека да даде координати за хотели, къщички или за каквото може.

# 1
  • Мнения: 503
а моите родители от 20 г.не са пропускали Wink само,че на палатка.Ще се поинтересувам все пак за хотелче

# 2
# 3
  • Мнения: 143
http://www.bgglobe.net/index.php?l=0&mi=1&s=-2461
http://big.bg/modules/news03/article.php?storyid=13382
Бяхме там есента и останахме много доволни. Имаше достатачно място в къщичката. Ако ни ви притеснява, че пространството пред виличката не е отделено от останалите, мисля че си струва пътуването до там.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Ами зависи какво търсите. Къщичките Каталина са много хубави, но някак си са сред самата шумотевица наоколо. Аз бих избрала нещо по-спокойно, пък ако/като ми е кеф, да си ходя в шумотивицата:
http://www.bultourism.com/?menu=0&id=164
или
http://tourismbulgaria.com/hotels/htext.php?hotel=3484

# 5
  • Мнения: 8 934
Не искам да си налагам мнението, но ние миналата година бяхме на Цигов чарк и не останахме никак доволни. То зависи какво търсите, де. Мястото е супер пусто - има 1 магазин и 1 заведение. 
Навътре в гората се срещат изоставени къщи, които се обитават от тълпи цигани. Щях да припадна, когато след 40 минутна разходка по една горска пътечка се озовахме с 6 годишната ми дъщеря пред 15 циганина, 10 коня и 5 кучета....
Освен това много внимавайте с избора на къщичка. Ние бяхме в една прекрасна на пръв поглед къщичка - новичка, удобно обзаведена. Но вътре беше почти минусова температурата в средата на юли. Умряхме от студ. Вътре ходихме с пуловери, грейки и дебели чорапи.
Повечето къщи там се намират сред гората и е много усойно и мрачно.

Освен това на Цигов чарк си е почти равнина, така да се каже. А нали целта е да си на планина...   newsm78

Бих препоръчала района на Доспат, който е наблизо. Там е слънчево и много по-красиво.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цигов чарк ако не е планина... не знам на какво викаш "планина" ooooh!

# 7
  • Мнения: 8 934
Не, бе то си се намира в планината, тук спор няма.
Но самия район на Цигов чарк на мен не ми допадна особено. Не ми стори достатъчно планински. Да не говорим, че край язовира си е направо равно.

Малко по-нататъка вече са наистина големи красоти - към язовир Васил Коларов и Доспат.

# 8
  • Мнения: 4 324
Ще ходим този уикенд в Цигов Чарк, та се питам какви забавления предлага местността. На "Снежанка" вече сме ходили. Нещо друго за гледане има ли? Или пък за правене (като изключим любовта Wink ) ?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Може да се возите с лодка, да карате велосипеди, да се разхождате в гората, да идете до Батак и Велинград............за колко дневен престой питаш Laughing

# 10
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Отивайте,там е супер,но за компании,няма да ви е интересно сами,защото не предлага разнообразие.Иначе ние не пропускаме.

# 11
  • София
  • Мнения: 160
За Циговия Чарк мами много внимавайте и не си пускайте децата във водата - всички отходни води се вливат в язовира и е много замърсено. Кръчмите са перфектни - много са, с хубава и евтина храна, обаче гледайте да спите някъде другаде. В повечето вили не се знае какви чаршафи ви дават и как са прани ... За без деца е чудесно, но с деца не става.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаме вила там, но не мога да накарам мъжа ми да отидем Confused Имали сме си планина до нас Tired

# 13
  • Мнения: 511
страхотно е миналата седмица бяхме там.ходим от 5-6 години и е невероятно.

# 14
  • Мнения: 2 631
Ние с колегите ходихме зимата на вила "Тангра". Намира се точно зад хотел Панорама. Бяхме 20 души в цялата вила и хората ни предостъпиха механата си, за да си изядем агнето  cook и да се напием без да ни гледат сеира  Drunk
Мога да дам координати.
Цигов чарк е прекрасно уютно местенце, има хубава кръчма долу на центъра, пълно е с вкусотии и има риба в язовира  Mr. Green
Там е за релаксация  Peace

Цитат
Бих препоръчала района на Доспат, който е наблизо. Там е слънчево и много по-красиво.

utro77, откъде е по-близо Доспат??  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт