кога бебоците ви започнаха да се обръщат сами

  • 1 520
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
мами, моля споделете,кога дечицата ви започнаха сами да се обръщат от гръб по корем и обратно.ние сме на три месеца,но още не правим опити.рано ли е?

# 1
  • Мнения: 5 228
Различно е при различните деца. Смята се, че трябва да започне да се обръща  до 6-ия месец. Моето дете започна да се обръща към 7-мия.

# 2
  • Мнения: 2 381
Малко над 4 месечна възраст.
При всяко детенце-различно  bouquet

# 3
  • Мнения: 210
Поли скоро ще стане на 7 месеца,а започна да се обръща сама в края на 5 месец.Според мен това си е до дете.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В края на 4я от гръб по корем,но обратно чак в края на 7я месец.

# 5
  • Мнения: 2 677
В четвъртия месец започна да се обръща от гръб по корем. Обратното започна да практикува чак след седмия месец.

# 6
  • Мнения: 296
От около 10 дена почна да се обръща от гръб по корем.

# 7
  • Мнения: 171
на 4 месеца  newsm30

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
В 4 месец търсеше за нещо да се хване, за да се обърне.Подавах му пръста на ръката ми и така.След около месец ,вече можеше сам.

# 9
  • Мнения: 3 695
На 4 месеца, обаче първо от корем по гръб, а след месец - обратното. Ако искаш можеш да я стимулираш с играчки, но не се притеснявай, според мен ви е рано. Когато, тогава Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 423
По корем се обърна 5 месец, а по гръб 7 месец  Peace

# 11
  • Мнения: 503
и в двата вариянта започна да се обръща в 6м. Wink

# 12
  • Мнения: 508
Дъщеря ми започна да се обръща от корем по гръб преди седмица. От гръб по корем малко по рано, но застава на страни и много рядко се сеща да се претърколи по корем, предполагам, че неиска. Имам позната на която детето докато не проходило грам не се е обръщало, не иска детето. Много е индивидуално.

# 13
  • Мнения: 3 069
На 9 месеца започна да се обръща без чужда помощ.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Всяко дете е различно, недей да сравняваш и да се притесняваш ако случайно твоето "закъснява" . Моето започна да се обръща и в двете посоки на 4м и половина.

Общи условия

Активация на акаунт