Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Днес научих, че съм носител на това нещо и имам генетична предразположеност към тромбофилия. Не съм се опитвала да забременявам, все още, но съм УЖАСНО ПРИТЕСНЕНА. Разбрах, че съществува сериозен риск от аборт, забравяне в развитието на плода и прееклампсия, както ми обясни Савов в Майчин дом, където си направих изследванията. Тъй като знам, че този проблем се среща в 7-8% от хората, дали някой може да сподели с мен опита си в борбата с тази ужасия. В момента съм на лечение със Синтром, което ще продължи около 6 месеца. А чак след тях ще може да се мисли за планирана бременност. Много се притеснявам, въпреки че ми обясниха, че при добро лечение всичко ще е наред.


P.S. и точно на 1 юни...

# 1
  • Мнения: 2 422
Така е добро лечение .....адекватно ще помогне. newsm10 newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 4 700
Ама как така 6те лекува6 дефектен ген? Аz съ6то съм си пуснала това иzследване zа фактор 5, но о6те не ми е готов реzултатът. И ако съм раzбрала правилно, става въпрос zа генетичен дефект и че лечение няма. Просто по време на бременност се пие аспирин протект и се бие хепарин zа да се иzноси бебето.
Обясни ми, моля те, какво е Синтром и какво лечение точно прави6. За да zнам да попитам, ако и при го има това.

  bouquet

# 3
  • Мнения: 7
При мен нещата започнаха отзад напред...имам предвид, че първо откриха тромбоза и след това започнаха да търсят причините. назначиха ми изследвания за Фактор V на Лайден и още PAI и протромбинов ген. Последните две са в норма, но се оказах носител на въпросното чудо. Синтромът е антикоагулант и ще го пия поне шест месеца. Идеята му е да подържа INR между 2-3, при нормалните хора е до 1,5, простичко казано увеличават времето за съсирване на кръвта, с цел да не се образуват тромби. Ако си бременна СЪС СИГУРНОСТ няма да пиеш Синтром, защото е противопоказно за бебето. Той се пие като профилактика, но не при бременност.
Много ми е интересно друго дали може да сподели някой след като цялаааааааааааааааааа нощ вкъщи имаше "размисли и страсти", никой в рода ни не е имал проблеми с бремеността, майка ми има две деца, баба ми 3, другата 5. Какъв е шанса моята бременност да е проблемна.

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами аz не съм бременна, но бях и zагубих плода в 12 г.с. В хистологията пи6е6е, че причината е нару6ена циркулация zаради тромбоzи. За това си го пуснах това иzследване, както и антифосфолипди антитела. Знам, че няма проблеми с бременността, ако се вzема аспирин протект и се бие хепарин. Просто трябва да каже6 на гинеколога си, че го има6 това не6то. Съветвам те да си намери6 добър специалист по рискова бременност. В сайта на zачатие има една много обстойна статия zа фактор 5. Ако не си я чела вече я потърси.   bouquet

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами аz не съм бременна, но бях и zагубих плода в 12 г.с. В хистологията пи6е6е, че причината е нару6ена циркулация zаради тромбоzи. За това си го пуснах това иzследване, както и антифосфолипди антитела. Знам, че няма проблеми с бременността, ако се вzема аспирин протект и се бие хепарин. Просто трябва да каже6 на гинеколога си, че го има6 това не6то. Съветвам те да си намери6 добър специалист по рискова бременност. В сайта на zачатие има една много обстойна статия zа фактор 5. Ако не си я чела вече я потърси.   bouquet

аз до колкото знам това, че ще се пие аспирин подобрява шансовете но няма 100% сигурност че няма да има проблеми по време на бремеността
аз напр предполагам за някой от горните проблеми - имам лошо захранване на матката и бебетата ми се раждат малки /разбира се това е най-малкия пробелми/
но жена с подобни на моите симптоми и протичаща почти по съйщия начин бременост загуби бебчето си в 6-ти месец
но според мен трябва просто бремеността да се следи наистина от добър спезциалист и няма да имапроблеми
в крайна слетка - всяка бремност си е риск!

# 6
  • Мнения: 7
Благодаря Ви за добрите думи мили дами! Чак след 6 месеца ще започнем с опитите да ставаме мама и татко...господ да е с нас и да ни помага всичко да е наред. Ще намеря добър специалист разбира се. А дотогава спокойствие! Посъветваха ме да ме прегледа и ендокринолог щитовидна жлеза, хормони и т.н.....вие какво мислите?

# 7
  • Мнения: 1 029
Съжалявам.
Виж в Зачатие и  тук във форума, горе е една от закованите теми- темата за генетичните и имунологични причини.
Освен съветите от точните лекари, другото е смелост, борба, вяра и късмет!
Успех!

# 8
  • Мнения: 4 700
catnadeen, раzбира се, че няма 100 % гаранция. Въzможността да иzноси zдраво бебе, ако вzема аспирин и хепарин е 90%. При една нормална бременност вероятността zа аборт е 15%. Другият вариант е, никога да не zабременява, zа6тото с тоzи ген вероятността да zагуби бебето, ако ни6то не вzема е 90%. Всичко това го прочетох в сайта на zачатие.
Всеки сам трябва да прецени дали е готов zа такава рискова бременност или не. Аz самата имам вече един аборт в 12 г.с. Реzултатите от генетичните о6те не са готови, но аz zнам, че дори и да имам това zаболяване 6те поема риска и 6те zабременея отново. Аz искам да имам деца и ако аспирина може да ми помогне да ми се сбъдне таzи мечта, няма да се чудя.

# 9
  • Мнения: 276
здравейте. аз също съм носител на мутацията на този ген (хетерозиготен, защото има и хомозиготни), че на всичко отгоре на още един - PAI 4g/4g. нямам предишни бременности и докато намеря лекарката да ми обясни за какво иде реч и назначи терапия - вече съм в началото на 4ти месец. започнах веднага инжекции фраксипарин (това е нискомолекулярен хепарин, който пише не преминава през плацентата, но пък не е официално одобрен за бременни поради липса на дълга история) + аспирин от 100 мг. стискам си палци всичко да мине ок и да не е късно за това. досега бебето се развива нормално. всъчщност точно този петък бях при д-р тодорова от майчин дом (която е написала статията в зачатие). ако искаш, можеш да говориш с нея

# 10
  • Мнения: 4 700
vencho , стискам палци, дано всичко да е наред и скоро да си гу6ка6 бебето  Hug

# 11
  • Мнения: 276
благодаря, mi, изглежда бременността ми ще мине в тревоги, но не губя надежда и дано всички усилия имат резултат. пожелавам ти хубави резултати от теста и нова успешна бременност и на всички други - не се предавайте. когато проблема е известен е много по - лесно да се справим с него

# 12
  • Мнения: 7
Много благодаря Vencho, надявам се и ти пожелавам всичко да е наред и да имаш бебче без никакви трудности и проблеми. Със сигурност си права, че когато се знае проблема е по-добре, ама трябва и кураж и сили, и подкрепа от близките. Трудно е! Ама то лесно никой не е обещавал, че ще е! Mi на теб кураж и не се предавай - всичко е в главата ни и в позитивното мислене. Трябва да си научим уроците, които живота ни поднася и всичко ще е наред.

# 13
  • Мнения: 38
мили момичета, ако вече сте бременни, непременно посетете гинеколог рискова бременност, защото ако не се вземат мерки после става много страшно.Лично аз имам горчив опит, ако някой прояви интерес нека ми пише... успех

# 14
  • Мнения: 8
Аз съм ходила при д-р Коларов в МЦ"Майчин дом" в софия

Общи условия

Активация на акаунт